14.03.2024 Liverpool - Sparta Praga

sparta-praga-visita-liverpool-la-octavos-final-1

Już dzisiaj rewanżowe spotkanie Liverpoolu ze Spartą Praga. Po wygranej 5:1 w Pradze kwestia awansu wydaje się być rozstrzygnięta, gramy na Anfield, chociaż oczywiście nie ma mowy o lekceważeniu rywala. W ostatniej kolejce Sparta została rozgromiona w Pilznie przez Victorię 4:0 i w tabeli ma już tylko punkt przewagi nad Slavią.

Przed meczem mnie najbardziej interesuje skład Liverpoolu, można spodziewać się mocno rezerwowego zestawienia, bo w niedzielę trudniejszy i prestiżowy mecz na Old Trafford w FA Cup. Stawiam na grę wracających po kontuzjach Szobo i Mo (chociaż raczej nie na pełne 90 minut). Nie wiem jak wygląda sytuacja z Dannsem, nie było go ostatnio w składzie, nie widziałem go na relacji z treningu, ale jeśli zdrowy to raczej on na ‘9’, a Gakpo na LN.

Skład Liverpoolu:

@Kijoraptor grafika zmieniona :wink:

5 polubień

Zagrać młodzieżą i dać minuty wracającym po kontuzjach. Wystawiłbym identyczny skład. Moze tylko Koumasa wystawiłbym na lewej. Mamy komfortową przewagę i nie sądzę, że Sparta tu cokolwiek zdziała. Nie możemy jednak dać im poczuć, że mają szansę. Strzelić szybko ze dwie bramki i zamknąć temat.

Trochę brzydkie te koszulki, takie arsenalowe :upside_down_face:
Mecz powini b być rozstrzygnięty w pierwszej połowie z golem na koncie. To odbierze chęci gościom do jakiejkolwiek walki. Nie dać im złapać kontaktu bramkowego tylko kontrolować grę. Powinny zagrać rezerwy ze wsparciem z ławki jak Nunez czy Salah. Diaz i Gakpo mogą zagrać od początku.
Awans pewny.

Luis po tych rajdach w niedziele ten niech sobie odpocznie.
Zagrajmy mlodzieza + ci co maja mniej kilometrow w nogach+ Mo aby “poczul pilke”+ Caju zeby byl w gazie.

Chcialbym skład możliwie młodzieżowy z kilkoma zawodnikami, którzy grają malo albo wracają po kontuzjach.
W obronie nie mamy wielkiego wyboru, na pewno powinien odpocząć Virgil, ewentualnie zmienić pod koniec Gomeza.
W drugiej linii Mac czy Endo na ławkę, sporo grają i pewnie dołożą kolejne mecze w reprezentacjach. Szobo mógłby zagrać z godzinę, potem za niego Ryan. Reszta młodzież (McConnel, Clark).
W ataku Mo na max 45-60 minut, Gakpo który musi wrócić do formy, poza tym Gordon, Danns (jeśli będzie dostępny), moze Nyoni. Diaz grał ostatnio sporo, czas na odpoczynek.

Co do składu to może Musialowski dostanie kilka minut.
Dla nas Polaków fajnie by było widzieć rodaka.

1 polubienie

Też się nad tym zastanawiałem, ale raczej nie spodziewam się go w składzie, nawet z ławki.
Klopp chętnie stawia na młodych graczy z którymi klub wiąże przyszłość, jak Clark, Danns, McConnel, Nyoni, nie mówiąc już o ‘weteranach’ Quansahu i Bradleyu.
Natomiast Musiałowski, pomijając polski punkt widzenia, nie ma żadnych argumentów poza pojedynczymi wyskokami. Chłopak ma ponad 20 lat, do tej pory nie zadebiutował w zespole (a sporo młodsi Danns, Clark czy Nyoni już tak) i jest bliżej wylotu z klubu niż choćby okazjonalnej gry.

Jak dłużej niż 45 min zagra ktokolwiek z ekipy Mac Allister, Endo, Diaz, Nunez to będzie głupota z naszej strony.
Liczę na występy Tsimikasa, Quensaha, Gomeza, Clarka, McConnella, Koumasa i Dansa (nie wiem jak z dostępnością młodych) i fajnie jakby Gravenberch złapał pierwsze minuty. Nie wiem jak z Elliottem, ostatnio gra wszystko, ale teraz wraca Salah więc na junajted na pewno wyjdzie w podstawie przez co Elliott chyba ławka więc możliwe że coś pogra dziś. Najważniejsze żeby bez kontuzji.

Dzisiaj przewiduję mocno od początku, ale bez Alexisa, Virgila, Diaza, Endo.

Adrian
Bradley-Quansah-Gomez-Tsimikas
Szobo-Clark-McConnell
Koumas-Gakpo-Salah

Po godzinę gry wprowadzić zmiany: Gravenberg, Nallo, Figueroa, Darwin, Gordon

Edyt:
Adrian na poważnie, chlop jest w klubie a właśnie dzisiaj jest jego czas, to kiedy jak nie dziś? Jeżeli Kelleher złapał by kontuzje to jesteśmy w czarnej D…
A przypomnijmy sobie jak był obijany właśnie w meczu wyjazdowym z pepikami. Także w sto procentach jestem za tym, aby właśnie Hiszpan dzisiaj stanął między słupkami.
Joe sie pojawi, myślę ze Harvey również…

2 polubienia

Ten Adrian to tak humorystycznie czy tez powaznie? :grimacing:

Gracze ,ktorzy nawet przez minute nie powinni sie pojawic na boisku: Virgil,Joe,Wataru,Maca,Harvey i Luis-wszyscy oni nabiegali sie ostatnimi czasy wystarczajaco!

Jest już podany skład

Powiem szczerze że trochę za mocny jak na mój gust (wkraczamy w decydujący moment sezonu i po wygraniu 5-1 ze Sparta miałem nadzieje ze oszczędzimy paru piłkarzy). No ale nic, mam nadzieje na spokojne spotkanie i że ominą nas kontuzje.

Będziemy w trybie ekonomicznym pewnie grać i mocną rotację stosować.

Nie ma jak wystawić pół podstawy w meczu o pietruszkę XD prosimy się o kontuzje po prostu. Endo, Szobo, Salah, Nunez…
No nic, ale że Clarka wystawiliśmy w takim meczu to ryzyko nie powiem, oby się nie spalił :wink:

3 polubienia

Bardzo dobry skład . Spore ryzyko. Żeby było tylko bez kontuzji.

P.s Klopp chyba myśli, że United jest słabsze od Pragi dlatego teraz mocny skład , a na weekend młodzież :rofl::rofl::rofl:

No to niezle :rofl:

Naprawdę ktoś jest zaskoczony obecnością Salaha, Szobo i Nuneza? Cała trójka wraca po kontuzjach i potrzebują minut. Pewnie i tak nie zagrają więcej niż 60 minut.

@Lapaino zapewne tak. Klopp nie będzie ryzykował, jeśli mecz będzie pod kontrolą.