17.03.2024 Manchester United - Liverpool

Jestem o dziwo spokojny przed tym meczem. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość i siła, jaką pokazaliśmy z City. Szczególnie w drugiej połowie. Tamtem mecz powinniśmy wręcz wygrać i każdy fan LFC jest podobnego zdania. Tak, jak przed meczem wielu z nas brałoby remis w ciemno, tak po meczu był odczuwalny wielki niedosyt.

Powinniśmy dzisiaj być na czele Premier League z 66 pkt. Stracona okazja. A jednocześnie wciąż pozostajemy w grze.

Klopp postawił na mocny skład z Pragą na Angield, podczas gdy większość forum obstawiała, że wyjdziemy w większości samą Akademią. Po tylu latach wciąż wiemy lepiej i nie znamy Kloppa? Okazało się, że zachowanie rytmu, mocne wejście w mecz i zachowanie zwycięskiej passy i wysokiego morale były równie istotne, co danie możliwości odpoczęcia większości piłkarzy podstawowego składu. Świetny manewr. Pierwsze 20 minut, to był szok spowodowany tym, jak przeciwnik się osrał i zaczął popełniać niewytłumaczalne błędy jednocześnie zostawiając nam mega dużo miejsca.

Trudno pozbyć się wrażenia, że na Old Trafford po prostu pójdziemy za ciosem. Przyjdziemy po awans, jak po swoje. Oczywiście, nie będzie to spacerek. Spodziewam się trudnego meczu. Jednak będę zdziwiony, jak pokażemy mniej odwagi i determinacji, niż w meczu z City.

Poprawić należy jedynie wykończenie i decyzje podejmowane pod bramką przeciwnika. Podejść do nich z szacunkiem, oczywiście, ale wymagać też szacunu do tego, co obecnie pokazujemy na boisku poprzez bardzo dobre wejście w mecz.

Już od dawna Klopp nie miał takiego luksusu przy doborze wyjściowej jedenastki, gdzie poza Quansahem na 99% nie zobaczymy żadnego z młodszych piłkarzy, którzy niedawno grali tylko w Akademii.

Pewnie stracimy jakąś bramkę, ale stawiam, że strzelimy też ze dwie lub trzy. Oby tylko Díaz nacentrował stopę, bo po meczu z City jest nam winny co najmniej dwie ładne bramki. Czekam na pokutę z jego strony. :slight_smile:

Przejść United w jakichkolwiek rozgrywkach pucharowych to święty obowiązek. Nie dać im satysfakcji po meczu z LFC to podwójna radość.

Aż przypomina się dwumecz w Lidze Europy z 2016, gdzie tak naprawdę przez meczem z Man Utd było mi obojętne, jak daleko zajdziemy pod warunkiem, że wyeliminujemy ich z rozgrywek. Udało się, choć na OT był tylko remis 1-1.

W styczniu 2021 przegraliśmy 3-2 na Old Trafford w FA Cup, więc dzisiaj dobrze byłoby w końcu przełamać tą złą passę w krajowych pucharach na tym stadionie.

Kto jak nie Klopp może nas do tego poprowadzić? Come on Jurgen!!

Może i nie mamy dostępnego pełnego składu, ale mentalnie jesteśmy bardzo mocni. To będzie dobre popołudnie w Anglii dla czerwonej części Merseyside. Tak czuję w kościach.

Dzięki za zapowiedź. Dobra robota. Przeczytałem całą analizę gry Mac Allistera i nie mogę rozgryźć do czego odnosi się to “jego 145 w Premier League dla Liverpoolu w tym sezonie”? Czy podczas czytania artykułu miało to dla Ciebie sens?

Czego Szobo (187) i Salah (172) zrobili więcej w PL, niż Mac? Widziałem, że w źródle jest dokładnie ta sama liczba, więc tym bardziej jest to dla mnie niejasne. Początkowo myślałem, że te liczby odnoszą się do statystyki z wykresu Attacking Sequence Involvement, ale wychodzi na to, że jednak nie. Z ciekawości pytam, bo może pominąłem coś oczywistego.

2 polubienia

To że nie zawsze był pierwszym wyborem to taki sobie argument w jego obronie ale rozumiem. Ja jednak mimo wszystko zostanę przy swoim zdaniu że na Konate Liverpool może liczyć jak Chelsea na Jamesa i nie widzę w tym żadnej kontrowersji

1 polubienie

Taki przeciek

Ibu był dostępny na każdy mecz od 14 Września do 7 marca. Rzeczywiście Liverpool nie mógł na niego liczyć. Ale mimo wszystko jest to piłkarz na którego trzeba dmuchać i chuchać - nie można nim grać co 3 dni, ale mimo wszystko gdy jest w rytmie meczowym to jest jednym z lepszych ŚO w lidze.

Co do samego meczu - hattrick Darwina, gole strzeli dupą, piszczelem i przewrotką.

1 polubienie

Z tego, co wkleiłeś wszystko się zgadza.
Ja nadrobię resztę.
ŁAWKA
Adrian Bradley Tsimikas McConnell Gravenberch Clark Eliiott Gakpo Danns

Onana
Dalot Lindelof Varane Wan - Bissaka
McTominay Mainoo
Garnacho Fernandez Rashford
Hojlund

Heaton Kambwala Maguire Amad Amrabat Eriksen Forson Mount Antony

1 polubienie

Niestety smerfy wymęczyli 3 bramkę

Ale pudło zaliczył Sterling, dobrze że partacz chociaż w meczu z City przymierzył jak należy.

Z tekstu też o tym myślałem, ale teraz patrząc uważnie to odnosi się do pracy bez piłki.

Ruch bez piłki to termin taktyczny używany do określenia sytuacji, w których zawodnik robi znaczne postępy na boisku, nie będąc w posiadaniu piłki. Istnieje kilka kluczowych czynników, które wyraźnie obrazują taktykę stojącą za ruchem bez piłki. Zawodnik, o którym mowa, musi aktywnie szukać wolnej przestrzeni za liniami przeciwnika lub pomiędzy nimi, gdzie będzie mógł otrzymać podanie.

Podobnie zawodnik może rozpocząć akcję nie mając piłki u stóp, ale w wyniku jego świetnego ruchu bez piłki, atak może zakończyć się posiadaniem piłki przez wspomnianego zawodnika. Taktyka stojąca za ruchem bez piłki jest często ściśle powiązana z kontratakami, szybkimi przejściami i penetrującymi podaniami.

Dzieje się tak dlatego, że takie akcje i fazy gry często oferują najbardziej otwartą przestrzeń dla szybkich i/lub inteligentnych graczy, z której mogą w pełni skorzystać. Oczywistą korzyścią płynącą z dobrze wykonanego ruchu bez piłki jest to, że drużyna atakująca przejmuje posiadanie piłki w niebezpiecznym i często nieoznakowanym obszarze boiska.

Także to odnosi się do tego z czego rozumiem.

Co my tacy obsrani w tej obronie xd

Bradley ma jakiś drobny uraz ?
Dlaczego Gomez na prawej ?

Dalej uważacie, że po zarejestrowaniu od razu można pisać na forum??

2 polubienia

Może ten mecz troszczkę pokory nauczy niektórych w pisaniu o tym, że każdego robimy 5-0 :slight_smile:
Słabiutki mecz na ten moment, Gomez przestraszony, Szobo słabiutko- no nie układa się ta połowa.

Ten Mac Allister i Diaz całkiem nieźli.

Nie wiem czego oczekujecie- przychodzicie i zaczynacie wyzywać kibiców Liverpoolu. Nikt was nie wygania, ale trochę kultury- jeżeli ma się to opierać wyłącznie na jakieś prowokacji to komentarze będą usuwane.

nikogo nie obrażam. nie wiem ocb

Gomez powinien dostać wędkę w przerwie.

‚Dlaczego?’ Spadło z rowerka. A odpisałem, że ja nie wiem :sweat_smile:

mówiłem, że ten diaz jest niezły. Niezła akcja i strzał w bramkarza.

Widać jak w dużych meczach zaczyna się kompletnie gubić :slight_smile:

Tbh powinien wyjść dzisiaj Bradley. Tak samo Elliott zamiast Szobo.

słaby jest ten endo i szoboszlai. United ma nieco lepszego McT i Fernandesa jeżeli tak to można porównać. Środek pola dzisiaj zdominowany przez United, ale Liverpool lepiej gra w ii połowie

Nie dawajcie pożywki trollom, to nie Wy macie smutne zycie zeby wchodzic na forum i siac ferment tylko oni, pozdro :innocent::call_me_hand: