17.12.2023 Liverpool - Manchester United

Powiem więcej - uważam że o wygraną będzie mega ciężko i w najlepszym scenariuszu skończy się jakimś 1-0 po golu Tsimikasa strzelonym dupą.

2 polubienia

I to paradoksalnie był dla nas plus bo przyjechali do nas pewni swego a my dostaliśmy to co lubimy, czyli otwartą grę i przestrzenie a po stracie pierwszej bramki i kolejnych musieli otworzyć się jeszcze bardziej. Teraz będzie dokładnie odwrotnie, jesteśmy zdecydowanymi faworytami a oni z uwagi na kontuzje i słabą formę pewnie postawią na szczelną obronę i kontry a nam gra przeciwko takiej taktyce niezbyt wychodzi więc przewiduję bardzo trudny mecz.

Tylko, że nawet mimo słabej dyspozycji my mieliśmy klasowych graczy z przodu, a u nich straszy Hojlund z Anthonym.

Zagrać na swoim poziomie, walczyc jak w finale LM i powinno się udać. Trzeba wierzyć w chłopaków. Stawiam 2:1

Spoko, nie można ich lekceważyć ale oni nie mają połowy składu. Trzymać MacTominaya i Garnacho a nic się nam nie stanie…

To najlepsze co możemy dziś wystawić.

IMG_3674

@Kolumbjajo z Gakpo się zgodzę, ale Endo bym się trochę bał wystawić. Już chyba właśnie wolę Jones’a.

Endo za Jonesa i Gakpo za Diaza

Ali
TAA-Konate-Virgil-Tsimikas
Szobo-Gravenberg-Endo
Salah-Darwin-Diaz

Żadnego Jonesa, chłop nic nie daje drużynie, co dobitnie pokazał z USG. Po kilku miesiącach przyzwoitej gry wrócił stary, dobry bezjajeczny Curtis. Nasze najlepsze trio na ten moment to Endo-Szobo-Elliott. Zwłaszcza Harvey zasługuje na szansę, bo jest w dobrej formie, a może i najlepszej z naszych pomocników. No i spróbował bym Gakpo na lewej zamiasta Diaza.

Tak naprawdę bez Alexisa średnio wygląda wybór w pomocy. Ryan słaby w obronie, Jones ogólnie średni , Endo często nienadążający. Elliott byłby spoko, ale on najczęściej jest lepszy kiedy wchodzi z ławki.

@Kolumbjajo Endo jest jedynym DMem, ale nie nadąża. Tylko mecz z Sheffield miał dobry. Jeśli miałby zagrać to moim zdaniem musi też wyjść Jones (który jest najlepszy w defensywie z naszych pomocników). Szobo-Endo-Jones

2 polubienia

United to nie City, ale Jones w meczu z obywatelami był zdecydowanie najsłabszy na boisku. Poza tym jeśli Trent miałby zagrać w pomocy to lepiej aby miał koło siebie defensywnego pomocnika, a że innego w klubie nie ma to zostaje Japończyk

Myślę że Klopp wystawi właśnie taką pomoc

Harvey zagrał całe spotkanie w czwartek i mało prawdopodobne żeby Jurgen postawił na niego w pierwszym składzie. Szobo, Endo, Rynan/Jones to pewnie będzie druga linia. Co do typowania wyniku i robienia miazgi z United to koledzy pamiętajcie, pycha kroczy przed upadkiem, wiele już było takich spotkań gdzie wszystkie znaki na niebie pokazywały wygraną a finalnie kończyło się inaczej. Dla mnie to może być nawet 1:0 oby do przodu ody 3 punkty oby bez kontuzji.

1 polubienie

Moja 11

Kurcze zaczynam się obawiać tego meczu, bo za dużo promocji na LFC wszędzie jest.

Teraz iść za ciosem

4 polubienia

Ja jestem dobrej myśli, czuje że wygramy - głównie przez to, że gramy na Anfield

Ale nie wydaje mi się też żeby był to spacerek


Prawdziwe to?

Dużo osób jest chyba zbyt pewnych siebie. Może i United nie jest w formie, i mają gorszy skład - to akurat w ofensywie ich pojedyncze jednostki mogą zrobić różnice. My w obronie jakoś wybitnie nie gramy, więc no różnie może być, to jest Premier League i tutaj się może wszystko wydarzyć. Głupia kontuzja na początku spotkania, czy też czerwona kartka (odpukać!) i mecz już może być pod dyktando Manchesteru. Dużym pozytywem jest Anfield, no tutaj grać umiemy, ale i Fulham nas mocno postraszyło. Spiąć się na maksa, każdy mecz jest ultra ważny jeżeli marzymy o walce o mistrzostwo. Mamy duże szanse na wygraną, ale nie dopisujmy sobie 3 punktów przed meczem - bo to nas zgubi i na końcu będzie jeden wielki płacz i lament. Do boju panowie - po 3 pkt!

1 polubienie

Alisson
TAA Konate VVD Tsimikas
Endo Gravenberch Szoboszlai
Salah Nunez Diaz

Adrian Kelleher Gomez Quansah Bradley Mccinnell Jones Elliott Gakpo

Mainoo, Antony, Evans, no nie ma innej opcji niż zwycięstwo, strata puntków to byłby blamaż.

Skład United przypomina mi trochę nasz skład za Hodgsona, mimo, że oni wydali setki milionów na część tych wzmocnień.