21.09.2023 LASK - Liverpool

Czwartek 21 września, godzina 18:45
Stadion: Raiffeisen Arena
Pojemność: 19 080
Otwarcie: 17 lutego 2023

LASK OSTATNIE MECZE

LIVERPOOL OSTATNIE MECZE

CIEKAWOSTKI LASK vs LIVERPOOL:
• Liverpool przegrał tylko jedno z ośmiu poprzednich spotkań z austriackimi drużynami w europejskich rozgrywkach.
• Siedem z ostatnich 10 meczów rozegranych przez Liverpool zakończyło się wynikiem powyżej 3,5 gola.
• U siebie LASK jest niepokonany od ośmiu spotkań w Europie (pięć zwycięstw i trzy remisy) od czasu porażki 0:2 z Royal Antwerp w Lidze Europy w listopadzie 2020 roku.
• Robert Zulj otworzył wynik w dwóch z trzech ostatnich meczów LASK u siebie.
• Będzie to pierwsze w historii spotkanie pomiędzy LASK i Liverpoolem; Austriacy zmierzyli się z angielskim przeciwnikiem cztery razy wcześniej - dwie porażki w Lidze Europy 2019/20 z Manchesterem United oraz jedna porażka i jeden remis z Tottenhamem w fazie grupowej tych samych rozgrywek w sezonie 2020/21.

INFORMACJE O DRUŻYNACH

W składzie LASK zabraknie aż czterech zawodników, Adil Taoui opuścił sezon z powodu poważnej kontuzji kolana. Dołączyli do niego Lenny Pintor, Adil Taoui i Tobias Anselm.

Thiago Alcantara i Trent Alexander-Arnold prawdopodobnie nie będą dostępni na mecz.

Co do składu to osobiście wolałbym oszczędzać jak największą ilość podstawowych zawodników.
Liga mimo wszystko najważniejsza.
Sam Niemiec pewnie da dosyć mocny skład żeby jak najszybciej zapewnić sobie awans.

Co do wyniku, to obojętnie jakim składem wyjdziemy obowiązkowo 3pkt. Najważniejsze aby odbyło się bez kontuzji.

Obstawiam 1:3 dla nas

Na koniec już ankiety, a że przeciwnik nie najsilniejszy, to tym razem można pokusić się o bardziej zwariowane wybory.

Kto powinien zagrać na bramce od pierwszej minuty?
  • Allison
  • Kelleher
0 głosujących
Kto powinien zagrać na obronie od 1 minuty?
  • TAA ( o ile zdrowy)
  • Gomez
  • Konate
  • Matip
  • Van dijk
  • Quansah
  • Robertson
  • Tsimikas
0 głosujących
Kto powinien zagrać w pomocy od 1 minuty?
  • Szoboszlai
  • Mac Allister
  • Jones
  • Elliott
  • Endo
  • Gravenberch
  • Bajcetic
0 głosujących

Thiago wyjątkowo pominąłem, bo on akurat chyba nie ma szans zagrać przez kontuzje.

Kto powinien zagrać w ataku od 1 minuty?
  • Salah
  • Doak
  • Jota
  • Gakpo
  • Nunez
  • Diaz
0 głosujących

P.s artykuł na głównej chyba rozwiał moje nadzieję na bardziej eksperymentalny skład :smiling_face_with_tear:

3 polubienia

Mam wrażenie, że możemy spodziewać się Quansaha i Kostasa w pierwszym składzie, Doak czy Stefan raczej ławka.

Nie znam żadnego zawodnika LASK, doceniam ich rolę i awans do LE ale jednak jesteśmy faworytem tego spotkania. Mimo wszystko chętnie zobaczyłbym zmienników w postaci Tsimikasa, Kellehera czy innych mniej grających zawodników np. nasz Endo. Chciałbym w końcu zobaczyć fajnie grający Liverpool, żeby wszystko wychodziło i Nunez strzelił hattricka :wink:

Skład również całkiem spoko, ale ja dałbym Nuneza z Diazem ewentualnie na ostatnie 20/30 min jeżeli spotkanie nie będzie jeszcze rozstrzygnięte na naszą korzyść. Tych dwóch panów potrzebujemy na ligę , a sam Darwin już przed ostatnim meczem miał problemy zdrowotne.

Ogólnie mam wrażenie, że ta dwójka coraz bardziej się ze sobą koleguję.
1000020799

1 polubienie

Nunez trzyma chyba z Latynosami z uwagi na język. Ale ogólnie w zespole atmosfera wydaje się być bardzo dobra.
Stawiam na przynajmniej jednego z nicj, do tego raczej Mac Allister, który zagrał krótko z Wilkami, być może trójka nowych pomocników Endo/Mac/Ryan.
Chciałbym zobaczyć na ŚO duet VvD/Quansah.

Liczę na Doaka, Bajceticia, Quansaha i Gravenbercha od pierwszej minuty.

Para stoperów radszej Virgil-Matip na ten mecz.

Chciałbym w tym meczu zobaczyć następujący skład:

Kelleher, Gomez, Matip, Quansah, Tsimikas, Endo, Bajcetic, Gravenberch, Elliott, Nunez, Doak.

Uważam, że bez sensu generować minuty dla 32 letniego Van Dijka w meczu z tak słabym rywalem, mimo to Klopp może go wystawić.

1 polubienie

Klopp na pewno wystawi mocną 11, tak żeby szybko zamknąć sprawę awansu z grupy. Jak na moje to coś takiego wyjdzie:

Kelleher-Gomez-Q-Virgil-Kostas-Endo-Elliott-Ryan-Doak-Gakpo-Diaz

1 polubienie

Van Dijk nie grał ostatnio, nie zdziwię się jak go Jurgen wystawi z Quansahem i Gomezem/Kostasem na bokach.
Jeśli w drugiej linii mieliby wyjść Stefan/Endo/Ryan to można mieć obawy o jakość gry - dwóch zupełnie nowych zawodników plus chłopak po długiej kontuzji.

Całkiem niezła pierwsza jedenastka. Jest blisko tej, na jaką głosowałem, choć trudno przewidzieć finalne decyzje Kloppa.

Moim zdaniem w pierwszym meczu, i to na wyjeździe, powinniśmy wystawić silny skład, a nie jakiś drugi garnitur zlepiony z piłkarzy, którzy w tym sezonie nie zagrali ze sobą w jednym meczu o stawkę.

W bramce Alisson za bardzo dobre występy. W obronie VVD + Konate/Matip. Robbo zamiast Tsimikasa. Endo powinien dostać szansę od początku na DMF. Do pary z Elliottem dałbym Szobo, a Gravenberch może spokojnie wejść na ostatnie 30 min.

W ataku od początku Doak, bezwzględnie, razem z Díazem po drugiej stronie. Na środku chętnie zobaczyłbym od początku Nuneza, ale czy Klopp da mu szansę? Konkurencja w postaci Joty i Gakpo jest bardzo solidna. Powinien wyjść ten, który jest w najlepszej formie.

Przeciwnik pewnie będzie zmotywowany na 150%, więc nie ma co kusić losu i narażać się zbytnio na to, że znowu pierwsi stracimy bramkę.

Chcę zobaczyć mecz, w którym pewnie kontrolujemy przebieg wydarzeń od początku do końca. Dobre wejście do LE jest bardzo ważne.

Kelleher-Tsimikas,Quansah, Gomez, rezerwowy prawy obrońca?!-Bajcetic,Endo- Elliott, Jones(Gravenberch), Doak-Gakpo

O kim mowa? Bo jak o Elliocie, to bez jaj. Kontuzje miał w 2021/22, a mamy już 23/24 XD

A wybacz, pisałeś o Bajceticiu, mój błąd, zasugerowałem się grafiką.

Raczej chodziło mu o Stefana

Gramy w LE, a nie w Carabao w trzecioligowcem.
W obronie pewnie Kostas za Andy’ego i być może Quansah obok VvD, z Gomezem na PO.
W pomocy stawiam na jednego rezerwowego (Endo/Bajcetic), w ataku jedyna niewiadoma to czy Doak zamiast Salaha? Jesli Salah, to być może Gravenberch w drugiej linii.

Robertson musi odpocząć, ciężki mecz w niedzielę, i to samo dotyczy Szobo. Zajechani po reprezentacjach i ostatnio musieli zasuwać żeby gonić wynik. Potrzebują odpoczynku.

3 polubienia

A w listopadzie płacz że zajechani

:thinking: