Czwarty sędzia: Thomas Bramall.
VAR: David Coote.
Asystent VAR: Stuart Burt

LIVERPOOL vs EVERTON- WIADOMOŚCI DRUŻYNOWE

Przerwa międzynarodowa nadeszła w dobrym momencie dla Kloppa, ponieważ kilku zawodników powróci po kontuzji, a także da drużynie przerwę, gdy zatracili tempo w ostatnim ligowym spotkaniu.

Wśród powracających zawodników, Diogo Jota i Cody Gakpo to wielkie nazwiska, które wzbogacą wybór w ataku. Jota powróci z zawieszenia po otrzymaniu dwóch żółtych kartek.

Z drugiej strony, Gakpo powinien znaleźć się w składzie na ten mecz po tym, jak kontuzja kolana wykluczyła go z meczów przed przerwą.

Warto również zwrócić uwagę na Stefana Bajcetica, który jest na dobrej drodze do powrotu do pierwszej drużyny po poważnej kontuzji.

Thiago pozostaje nieobecny.

Liverpool nadal czeka na rozwój sytuacji sprawie Andy’ego Robertsona po tym, jak reprezentant Szkocji doznał kontuzji barku w meczu z Hiszpanią

Wiadomości o drużynie Evertonu

Jest tylko trzech kontuzjowanych graczy, z których wszyscy mogą powrócić w tym meczu.

Andre Gomes jest najbardziej prawdopodobnym zawodnikiem po powrocie do zdrowia po kontuzji łydki. Legenda Evertonu Seamus Coleman jest kolejnym, który może znaleźć się w składzie po wyleczeniu kontuzji kolana. Dele Alli jest długoterminowym nieobecnym, ale aktualizacje są zachęcające i fani mogą wkrótce zobaczyć go w meczu PL po długim czasie

LIVERPOOL vs EVERTON- PRZEWIDYWANIA

Liverpool i Everton spotkają się w kolejce nr 9 w najwyższej klasie rozgrywkowej angielskiej piłki nożnej, gdy zmierzą się w derbach Merseyside w sobotnie popołudnie na Anfield.

The Reds przystępują do meczu w roli zdecydowanych faworytów, mimo że w dwóch poprzednich spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt.

Podopieczni Jurgena Kloppa pozostawili po sobie dobre wrażenie w obu przypadkach, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu z Tottenhamem Hotspur, gdy na boisku przebywało dziewięciu zawodników, oraz pozwalając na późne wyrównanie w przegranym 2:2 spotkaniu z Brighton tuż przed przerwą reprezentacyjną.

Pomimo wspomnianych wpadek, Liverpool wciąż traci zaledwie trzy punkty do liderującego Tottenhamu. Posiadają jeden z najlepszych rekordów w ataku w lidze z 18 bramkami strzelonymi w inauguracyjnych 8 meczach.

Mówiąc o silnych atakach, musimy pochwalić Everton za ich błyskotliwą ofensywę w meczu 3-0 z AFC Bournemouth w poprzedniej rundzie.

The Toffees zaskakują fenomenalnymi wynikami w ataku w tym sezonie pod wodzą Seana Dyche’a i mogą łatwo sprawić problemy nieszczelnej linii defensywnej the Reds w sobotę.

Widzieliśmy co najmniej cztery gole strzelone we wszystkich trzech wyjazdowych meczach Evertonu w tym sezonie i mamy wszelkie powody, aby spodziewać się kolejnego scenariusza z dużą liczbą bramek, gdy odwiedzą sąsiednie Anfield.

OSTATNIE SPOTKANIA

Liverpool przystępuje do tego meczu po trzech zwycięstwach i remisie w ostatnich czterech spotkaniach z The Toffees.

Ogółem The Reds mają na koncie 81 zwycięstw, 67 remisów i 53 porażki w ostatnich 201 edycjach derbów Merseyside.

Tylko jeden z ostatnich pięciu meczów pomiędzy dwoma miejskimi rywalami przyniósł gole po obu stronach.

KLUCZOWE STATYSTYKI LIVERPOOL vs EVERTON:

• Liverpool nie przegrał żadnego ze swoich ostatnich 10 meczów u siebie
• Liverpool wygrał 8 ze swoich ostatnich 10 meczów u siebie.
• Liverpool strzelił 2 lub więcej goli w 6 ze swoich ostatnich 8 meczów w tym sezonie
• Everton przegrał 5 ze swoich ostatnich 8 meczów w tym sezonie
• Everton stracił 2 lub więcej goli w 6 z ostatnich 10 meczów na wyjeździe
• Everton nie strzelił gola w 4 ze swoich ostatnich 8 meczów w tym sezonie

PRZEWIDYWANE SKŁADY

LIVERPOOL (przewidywany skład):
Alisson, Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil Van Dijk, Konstantinos Tsimikas, Dominik Szoboszlai, Alexis Mac Allister, Ryan Gravenberch, Mohamed Salah, Darwin Núñez, Luis Díaz.

EVERTON (przewidywany skład):
Jordan Pickford, Ashley Young, James Tarkowski, Jarrad Branthwaite, Witalij Mykolenko, Jack Harrison, James Garner, Amadou Onana, Dwight McNeil, Abdoulaye Doucoure, Dominic Calvert-Lewin.

Jestem trochę rozdarty.
W naszym ostatnim meczu ligowym zagraliśmy dosyć słabo.
Gramy z Evertonem, a z nimi mecze rządzą się własnymi prawami.
Gramy po przerwie narodowej, do tego o 13:30.

Z drugiej strony, forma w tym sezonie dosyć niezła.
Gramy na Anfield.
Statystyki z niebieskimi przemawiają na naszą korzyść.

Na moje to liczą się tylko 3 pkt i każdy inny wynik będzie rozczarowaniem.

Wynik jest mi obojętny. Oby odbyło się bez następnych kontuzji.
Liczę , że dobra forma Tsimikasa w zespole narodowym
przełoży się na ligę.
Tak samo z Nunezem i osobiście mimo ostatnich wiadomości o jego skurczach w ostatnim meczu postawił bym na niego od 1 min.
Z nim atak wygląda najlepiej, a Jota znowu gra najlepiej jako Joker wchodzący z ławki.
Nunez pierwsze 60 min , ostatnie 30 Portugalczyk.

W pomocy pod nieobecność Joensa liczę na naszą (nową pomoc) Gravenberch, Mac I Szobo.
To chyba pierwszy raz jak mogą zagrać wszyscy razem od pierwszej minuty ( jak się mylę, śmiało proszę mnie poprawić).

Wynik ?
Chłopaki grają w soboty o 13:30 jak muchy w smole to postawie na skromne 1:0. (Jota z golem)

2 polubienia

Podejrzewam, że MacA i Nunez zaczną na ławce, a za nich w I składzie wybiegnie Jota i Endo.

Liczę na Konate i Gravenbercha w I składzie.

No w końcu. Ta przerwa jakoś bardzo się ciągnęła a w okol zapanowały polityczne tematy na szczęście liga już tuż tuż. Mam nadzieję że po ostatnich wynikach wrócimy na ścieżkę zwycięstw, pomimo przeciwności jakimi na pewno są powroty naszych Latynosów i gra o 12:30. Jakim w ogóle trzeba być capem, żeby zrobić derby Liverpoolu w porze pikniku. Wątpię, że Jurgen wystawi od początku Darwina, który jest ostatnio w dobrej formie, to samo tyczy się Alexisa. Nie mam pojęcia jak boss to ułoży bo przez kontuzje i reprezentacje jest deficyt w każdej formacji, nie wiem na ile gotowy jest Gakpo ale nie wiem, czy wystawianie go świeżo po kontuzji na te trole z Evertonu to dobry pomysł. Bardzo liczę na Kostasa, szykuje mu się pare meczów do zagrania mam nadzieje, że godnie zastąpi Robertsona.
Tak czy siak ten mecz trzeba po prostu wygrać. Raz, że to derby dwa, musimy w końcu zgarnąć 3 oczka żeby nabrać pewności siebie. Wiem i jestem pewny, że to będą męczarnie ale lot trzeba wygrać.

Stawiam na 3 punkty, mimo tego, że mecz o 12.30 po przerwie reprezentacyjnej.
Fajnie, ze wraca Gakpo, ale stawiam na Jote w skladzie, Holender niech spokojnie wraca do treningów/gry.
Pewnie Alex i Darwin na lawce, stawiam na Diaza i wejście Darwina w drugiej połowie.
O ile rzeźnicy nie będą wycinać naszych powinno być miło i przyjemnie.

Ja widzę taki skład:
Becker
Konate Gomez Van Dijk
TAA Szabo Gravenberch Tsimikas
Salah Jota Diaz

1 polubienie

Już widzę jak Klopp wychodzi 3 z tyłu i to na derby. Zwyczajne 4-3-3 będzie.

Salah-Jota-Diaz

Nunez z ławki, skoro miał problemy z dograniem meczu reprezentacji. Fajnie, że mamy pełny atak do dyspozycji, zakładając ze Gakpo będzie gotowy, trenował już.

Ja uważam ze w pomocy jednak bez Mac Allistera od początku.
Czyli japończyk, Gravenberch i Szobo, no i liczę na jeden z lepszych meczy w naszym wykonaniu.

Czy to ten sam David Coote, który sędziował pamiętne derby merseyside gdzie jako sędzia var nie sprawdził czerwonej dla Pickforda po faulu na VVD (tym faulu, który zniszczył mu karierę)? Nota bene pózniej wszyscy sędziowie mówili, że powinien był to zrobić.

Czy to ten sam David Coote, który w tym samym meczu wymyślił widmo spalonego w ostatniej minucie meczu i okradł nas z punktów tak samo jak Darren England z Tottenhamem?

Czy to ten sam David Coote, który na facebooku ma old trafford na zdjęciu profilowym?

Naprawdę skur#ysyny mają tupet, żeby gościa (fana United), który przekręcił Liverpool w derbach z Evertonem po kilku latach znowu wystawić na derby. Za rok Darren England na mecz z tottenhamem?

11 polubień

Chyba z 10x zdementowane, że to było fake konto lol

Typo jest fanem Notts County

Oczywiście rozumiem nagonkę na arbitrów ze strony kibiców LFC po ostatnim spotkaniu ze Spurs, ale twój komentarz kuczq to już skrajność (pomijając już fakt, że połowa Twojego wpisu to kłamstwo). Coote, jak i spora cześć innych arbitrów, popełniali błędy nie tylko w spotkaniach Liverpoolu. Nie popadajmy w obłęd.

Coote, Oliver, Tierney czy inny szmaciarz. Kit z nimi, do odbierania punktów i czerwonych kartek czy braku karnych jestem przyzwyczajony. Bardziej w tym jednym meczu boje sie o te niebieskie barany, które przed obiadem będą chciały nazbierać pare kości do rosołu. Nie chce zle wróżyć, ale coś czuje, ze jutro kogoś połamią

Wątpię, że Klopp postawi na Nuneza, Maca i Diaza od 1 minuty. To się nie uda.

Wrzucanie Olivera do tego samego worka co Coote czy Tierney to ignorancja.

Nie masz racji. Bardzo dobrze pamiętam tamte derby, bo to był dzień zakończenia poważnej kariery van Dijka. To był poziom meczu z Tottenhamem. Sędziowie od pierwszego gwizdka nastawieni negatywnie do czerwonych, ignorujący prowokacje rywale. Coote i England powinni mieć persona non grata w mieście

@kuczq
Specjalnie go tam wetknalem, żebyś mógł się przyczepić, a gdybym chciał się bawić dalej to równie dobrze mogę Cię odesłać do ostatniego meczu Arsenalu z City, co tam wyprawiał Oliver. Śmieszne jest to, ze Ty nie potrafisz się odnieść do wypowiedzi tylko szukasz czegoś, do czego można byłoby się przyczepić, to jest taka gadka z Tobą, no ale Twój burdel Twoje zabawki

Nie mam racji, że Coote, jak i inni arbitrzy, popełniali błędy nie tylko w spotkaniach Liverpoolu? Nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc “nie masz racji”. Poza tym bywały spotkania, gdzie arbitrzy nam “pomagali”, także każdy kij ma dwa końce.

Ja rozumiem frustrację meczem z Tottenhamnem, bo to był niewyobrażalny skandal, ale sędziowie w tej lidze “kręcą” nie tylko Liverpool.

Dziś ciężki mecz ale oczywiście do wygrania. Pora nam nie sprzyja ale Everton to nie jest klasowy zespół. Wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami ale jednak jesteśmy faworytem i to zdecydowanym. Skład na jaki liczę? Może trochę zaskoczę ale:

Alisson
TAA-Matip-VVD-Gomez
——-Bajcetic———
Szobo-Macca
Salah-Nunez-Jota

Tak bym ustawił.

Bardzo dobry skład, na chwilę obecną najmocniejszy.

Podoba mi się w pierwszej połowie Gravenberch i Jota.

Na mały minus Diaz( nawet po wywalczonej czerwonej)
Pokusiłbym się o Nuneza na skrzydło.

Na duży minus kibice.
Nie wiem czy via ma tak wyciszone trybuny, czy tam na serio jest taka grobowa cisza.

Bez Nuneza nie ma komu strzelać, do 20 minuty nawet nie wiedziałem że Jota jest na boisku.

Gramy jak ja to mówię totalnie jałowo. Niby kontrolujemy spotkanie i dochodzimy do momentu, że jest szansa na gola, ale ostatnie podania i strzały - koszmar.

Mnie to martwi, że tyle dobrych technicznie piłkarzy i non stop coś nie tak - a to za mocno, a to za lekko, a to za bardzo w bok.

75% posiadania i 1 celny strzał? Żenujące.