24.04.2024 Everton - Liverpool

Jako, że nikt tego nie uczynił, a komentować mecz derbowy nie sposób pominąć, tak więc zakładam temat z tym związany, z załączonymi składami obu drużyn.
Liverpool:
Alisson
TAA Konate VVD Robbo
Maca Szobo Jones
Salah Nunez Diaz

Kelleher Gomez Tsimikas Quansah Clark Gravenberch Endo Elliott Danns

Everton
Pickford
Godfrey Tarkowski Branthwhaite Mykolenko
Gana Garner
Harrison Doucoure McNeil
Calvert - Lewin

Virginia Keane Young Hunt Onana Gomes Warrington Danjuma Chermiti
@Kijoraptor Mam tak samo. Zamiast Kertisa mógłbym równie dobrze i ja zagrać, afekt ten sam.
I po raz kolejny ten Nunez…
Mam nadzieję, że wraz z nowym trenerem sentymenty się skończą.

Aż się ciśnie na usta “co tu robi Jones ?”. Jego miejsce jest na ławce, Endo rozumiem z konieczności dzisiaj poza składem, bo grał ostatnio dość często. MAC znowu na nie swojej pozycji i ograniczamy jego możliwości. Zapowiada się znowu laga do przodu i spróbujcie coś z tego ułożyć. :person_facepalming:

1 polubienie

Cóż, widzę, że chyba nie tylko mnie trochę zdołowało to lanie, jakie Chelsea dostała od Arsenalu. Ale dzisiaj o tym zapominamy i jedziemy dalej. Kolejny mecz, w którym liczą się tylko 3 punkty.

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym anglikiem, fanem LFC, który w zasadzie myśli podobnie. W dniu meczowym nie ma co sobie zaprzątać głowy i patrzeć w przyszłość dalej, niż poza kolejne 90 min, które przed nami. Bo w końcu w tym momencie wciąż jesteśmy w grze i walczymy o pełną pulę.

Wszystkie 7 meczów derbowych Kloppa na Goodison wyglądało tak:
2022, wrzesień - Everton v LFC 0-0
2021, grudzień - Everton v LFC 1-4
2020, październik - Everton v LFC 2-2
2020, czerwiec - Everton v LFC 0-0
2019, marzec - Everton v LFC 0-0
2018, kwiecień - Everton v LFC 0-0
2016, grudzień - Everton v LFC 0-1

5 remisów, 2 wygrane. Dobrze byłoby ten jeden ostatni raz celebrować wygraną w niebieskiej części Merseyside z Jurgenem wymachującym żywiołowo trzykrotnie zaciśniętą pięścią w stronę kibiców.

Przedłużyć wiarę i powodzenie i końcowy sukces. Niewiele więcej pozostało.

Klopp trochę zamieszał w składzie, więc trzeba mieć nadzieję, że Szobo i Darwin wezmą się w garść i pokażą nieco swojego talentu.

Nieobecność Gakpo to na pewno strata. Po tym, jak nam wypadł Jota praktycznie nie ma doświadczonego zmiennika na ławce. Oby Danns nie musiał wchodzić z zamiarem ratowania wyniku!

Kurcze tak upadły derby Liverpoolu, że trochę małe coś zainteresowanie na stronie?

Martwi Jones który po prostu nie zasługuje na skład.

Dwójkę Nunez - Diaz ciężko się ostatnio ogląda razem, ale Klopp niestety nie ma tam pola manewru.

Na plus TAA, Mac w formie , więc może będzie więcej sytuacji bramkowych.

Znowu tragiczne zagranie Robertsona i byłby karny dla Evertonu- który to raz on traci piłkę tak na raz i idzie z tego kontra? Już nawet nie zliczę.

1 polubienie

My nie mamy pomysłu na atak i obronę

nigdy wczesniej na to nie zwracałem uwagi, ale od finału z realem zacząłem i jest tego mase. Albo pozniej pędzi, żeby cofnac i za daleko wbiega i łamie linię spalonego

Znowu każda drużyna wygląda przy nas jak Brazylia w 2002 były już takie momenty w poprzednich sezonach nigdy się to dobrze nienkknczyki

Wstyd. Żenada, grają bez chęci. Hańba

To chyba najgłupsza strata bramki jaką widziałem poza tą z United XD

To nas fajnie w tym sezonie załatwi United i Everton.

Ja pierdole… My to jednak gen frajerstwa mamy… Ferro żegnał się z klubem wpierdolem ze Stoke i Jurgen też chyba pożegna się fatalna passa. Szkoda.

najgorzej, że my od kilku lat gramy lagą do przodu i jak napastnicy są w słabszej formie, to jest jak teraz, że nie mamy sytuacji

Piszę od dawna, że my obrony nie mamy, to się ludzie kłócą.

No cóż, patrząc na naszą grę to Edwards i cycu będą mieć sporo roboty.

Trybuny robią robotę.

Ta, Darwin robi robotę, przeciwnikom.

Strzelajmy bardziej w środek bramki może się uda

Się dobrali Flip i flap.

1 polubienie

Nasze trio w ataku to trzy platfusy…