Sędzia asystent wideo: Christian Dingert
Asystent sędziego asystenta wideo: Marco Fritz
Sędzia Obserwator UEFA: Alexandru Deaconu
Delegat UEFA: Lars Richt

FAKTY MECZOWE

• Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami, a Liverpool wygrał oba poprzednie spotkania.
• Liverpool przegrał tylko raz w 12 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, wygrywając dziewięć.
• Toulouse ma za sobą passę pięciu kolejnych meczów wyjazdowych bez zwycięstwa, przegrywając dwukrotnie, od wygranej 2-1 z Nantes w sierpniu.
• Liverpool wygrał sześć meczów u siebie w tym sezonie i jest niepokonany w ostatnich 14 spotkaniach na Anfield, wygrywając 12 od porażki 5-2 z Realem Madryt w lutym.
• Liverpool strzelił trzy gole w czterech z ostatnich sześciu meczów u siebie.
• The Reds zdobyli pięć bramek w dwóch pierwszych meczach grupy E.
• Toulouse wygrało tylko dwa z ostatnich dziesięciu spotkań we wszystkich rozgrywkach.
• Liverpool oddaje średnio 16,5 strzałów na mecz w lidze Europy.

ZAPOWIEDŹ MECZU

Po stracie punktów w dwóch ostatnich meczach Premier League przed meczami międzynarodowymi, Liverpool powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując rywali z Merseyside, Everton, wynikiem 2:0 na Anfield w miniony weekend.

Opuszczenie boiska przez Ashleya Younga w pierwszej połowie z pewnością pomogło Liverpoolowi, ale musieli czekać aż do 75. minuty, aż Mohamed Salah przełamie impas z rzutu karnego, zanim Egipcjanin strzelił drugą bramkę z kontrataku głęboko w przerwie, aby pomóc the Reds utrzymać pozycję w pierwszej czwórce.

Drużyna Jurgena Kloppa będzie chciała wykorzystać swoje szanse na odniesienie derbowego triumfu nad The Toffees, mając na horyzoncie korzystnie wyglądające mecze ligowe z Nottingham Forest, Bournemouth i Luton Town, ale najpierw musi przenieść swoją uwagę na Ligę Europy, z czwartkowym meczem przeciwko drużynie Toulouse, z którą spotkają się po raz pierwszy od czasu łącznego zwycięstwa 5: 0 w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów w 2007 roku.

Liverpool wygrał swoje dwa pierwsze mecze w grupie E, wygrywając 3-1 z LASK Linz w pierwszym dniu meczowym, a następnie rutynowo 2-0 u siebie z Union SG trzy tygodnie temu, przedłużając swoją niepokonaną passę w fazie grupowej Ligi Europy do 10 meczów.

The Reds, którzy wygrali wszystkie sześć meczów na Anfield we wszystkich turniejach w tym sezonie i przegrali tylko dwa z poprzednich 15 europejskich meczów u siebie z francuskim przeciwnikiem, mogą przesunąć się o pięć punktów nad drugą Tuluzę dzięki czwartkowemu zwycięstwu, które zapewni im zdecydowaną kontrolę nad grupą E na półmetku.

Toulouse przedłużyło swoją passę niepokonanych drużyn we wszystkich rozgrywkach do czterech meczów, gdy uratowało punkt na własnym terenie w remisie 1-1 z Reims w Ligue 1 w miniony weekend.

Thijs Dallinga strzelił swojego drugiego gola w tylu meczach u siebie głową z bliskiej odległości, aby zniwelować trafienie Amira Richardsona zaledwie trzy minuty wcześniej, a Les Violets ostatecznie zadowolili się piątym ligowym remisem w tej kampanii - najwięcej w Ligue 1 wraz z Rennes po dziewięciu meczach.

Podopieczni Carlesa Martineza, którzy w tym sezonie zanotowali dwa zwycięstwa i dwie porażki, po mieszanym początku sezonu 2023-24 plasują się w środku tabeli Ligue 1, zaledwie trzy punkty nad dolną trójką i cztery punkty straty do miejsc w Europie.

Rywalizując w europejskich rozgrywkach po raz pierwszy od 14 lat, Toulouse wznawia rozgrywki Ligi Europy w czwartek po zdobyciu czterech punktów z dwóch pierwszych meczów w grupie E, z remisem 1: 1 rozegranym w Union SG w pierwszym dniu meczowym, a następnie niewielkim zwycięstwem 1: 0 u siebie nad LASK Linz trzy tygodnie temu.

Les Violets, którym nie udało się wygrać żadnego z ostatnich pięciu meczów wyjazdowych we wszystkich rozgrywkach , ale sukces nad Liverpoolem pozwoliłby im odnotować dwa zwycięstwa w Europie w tym samym sezonie po raz pierwszy od 1987-88 roku, kiedy to pokonali Panionios u siebie i na wyjeździe w pierwszej rundzie Pucharu UEFA.

INFORMACJĘ O KONTUZJACH

Liverpool będzie grał bez Andrew Robertsona (ramię), Thiago Alcantary (biodro) i Stefana Bajcetica (łydka) z powodu kontuzji, a nastoletni napastnik Ben Doak (mięsień) również ma opuścić mecz, podczas gdy Cody Gakpo (ścięgno podkolanowe) wziął udział w treningu, ale jego występ pozostaje wątpliwy i zostanie oceniony przed rozpoczęciem meczu.

Curtis Jones jest gotowy do powrotu po odbyciu drugiego z trzech meczów kary domowej w miniony weekend i pomocnik może zastąpić Dominika Szoboszlai w pierwszej jedenastce, podczas gdy Wataru Endo będzie rywalizował z Alexisem Mac Allisterem o rozpoczęcie gry w roli głębokiego pomocnika.

Joel Matip, Joe Gomez i Jarell Quansah będą walczyć o miejsce w obronie, a Darwin Nunez będzie miał nadzieję na powrót do pierwszej trójki kosztem Luisa Diaza lub Diogo Joty, który strzelił siedem goli w sześciu ostatnich meczach Ligi Europy.

Jeśli chodzi o Toulouse, Zakaria Aboukhlal i Oliver Zanden pozostają odsunięci od gry z powodu kontuzji kostki i biodra, podczas gdy czwartkowy mecz może nadejść zbyt wcześnie dla podpisanego latem Ibrahima Cissoko, który jeszcze nie zadebiutował w tym sezonie z powodu problemów ze stopą.

Stijn Spierings jest jednak dostępny do wyboru po odbyciu jednomeczowego zawieszenia w miniony weekend i oczekuje się, że Holender powróci do pierwszej jedenastki, aby zastąpić Vincenta Sierro, Niklasa Schmidta lub Cristiana Casseresa Jr w środku pola.

Logan Costa jest również dostępny do powrotu po opuszczeniu ostatniego meczu Ligi Europy z LASK Linz z powodu zawieszenia, a środkowy obrońca ma wznowić współpracę w sercu obrony z Rasmusem Nicolaisenem.

Co do meczu:

Gramy u siebie, forma dopisuje, więc tylko i wyłącznie 3 pkt. Zagrałbym jak najbardziej rezerwowym składem na na nasze możliwość ( wiadomo mamy trochę kontuzji).

Skład jaki chciałbym zobaczyć wygląda tak

Jeżeli Gakpo już jest zdrowy to może zmienić Nuneza w drugiej połowie, dobrze by było dać odpocząć Salahowi, ale za bardzo nie ma nikogo w jego miejsce ( ewentualnie Diaz), wtedy atak mógłby wyglądać Jota - Nunez (Gakpo)- Diaz, no ale jak wiadomo Faraon gra od deski do deski w każdych spotkaniach , więc to tylko mrzonki.

Tak bym to widział.

W sumie na następne mecze w lidze Europy będę musial uwzględniać w ankietach naszą młodzież.
Osobiście wątpię, że Klopp będzie ich wystawiał, bo od początku stawia na dosyć mocny skład jak na te rozgrywki, ale szkoda żeby inni użytkownicy forum nie mieli wyboru zawodników na których chcieliby głosować.

P.s Doak podobno kontuzja, tak samo Bajcetic…
Szkoda, bo właśnie w takich meczach mogliby łapać większe minuty.

P.s 2 ktoś wie dlaczego jak odpowiadam wybranym użytkownikom, to po dodaniu posta nie mam ich oznaczonych przez co Ci użytkownicy nie dostają powiadomienia?

Jeśli Doak jest niesprawny, to tak bym to widział:

3 polubienia

Gakpo jutro dostępny, Robertson przeszedł operację, która poszła dobrze, Thiago i Bajcetic niedostępni.

2 polubienia

Super, oby rehabilitacja Andy’ego szła dobrze. Skoro Gakpo zdrowy to pewnie wyjdzie na Francuzów.

Kurcze Salah w końcu na ławce!!
Bardzo dobrze, ten pan mimo wszystko też jest człowiekiem.

Ciekawi mnie tylko czy Nunez będzie grał na 9.
Z tej rozpiski wygląda jakby była możliwa gra na skrzydle??

Oby nie…

Sam skład bardzo fajny.

Nunez w środku, Jota z lewej, Harvey z prawej

Patrząc po składzie zapowiada się niezbyt płynna pierwsza połowa i pewnie próba dobicia przeciwnika po przerwie.

1-0 do przerwy i może 2-0 na koniec to - obiektywnie - max jaki wyciągniemy z tego meczu. 3 pkt są obowiązkiem, a pewna i nieco wyższa wygrana będzie miłym zaskoczeniem.

Cel uświęca środki, więc najważniejsze, żeby do meczu rewanżowego z Toulouse przystępować z 9 pkt na koncie.

Mecz z Evertonem pokazał, że wciąż mamy dużo pracy przed sobą zanim wszystkie trybiki się zazębią, ale można naprawdę w optymizmem spoglądać w przyszłość, co mnie uspokaja i bardzo cieszy.

„Better than Figo don’t you know”:grin:

Wataru😊

Kelleher chłopie wyjdź dynamicznie z bramki .

Zdjąć szybko tego drewniaka Chambersa, znowu przez kombinacje z Arnoldem widmo obrona jest przesunięta i dziura w środku. Kelleher powinien wyjść, sam bym wyszedł żeby skrócić

Wataru! Najlepszy gracz z Azjii w Premier League! :eyes:

Tsimikas za Chambersa na drugą połowę i można kontynuować. Choć to nie wina młodego, że poszła kontra.

Gomez niepotrzebnie próbował wychodzić tak wysoko na połowę przeciwnika i przejąć piłkę, której nawet nie musnął zostawiając przeciwnikowi autostradę do kontry. Jak na tak doświadczonego obrońcę, który wie, że po swojej lewej na młodzika, to nie wykazał się boiskową inteligencją.

A tak poza tym, to Toulouse nie narzuca wysokiego tempa. Będąc przyzwyczajonym do szybkości gry w PL czasem można odnieść wrażenie, że jak już przeciwnik zakłada jakiś pressing, nie wchodząc zbyt głęboko na naszą połowę, to i tak w większości są o jedno tempo wolniejsi.

Fajne bramki strzelamy. Takie klasyczne rajdy przez środek, jak ten Joty, to nawet w PESie już nie wychodzą, bo AI jest inteligentne i zagęszcza środek pola. Endo przyłożył głowę i ma pierwszego gola w czerwonej koszulce. Jones oryginalna asysta, nie do podrobienia.

Jedyny minus, to że Anfield jest strasznie ciche. To samo było na derbach. Totalny piknik.

a po co dawać Tsmikasa ? Wynik dobry, niech młody się ogrywa, Grek jest naszym jedynym LO więc niech będzie gotowy na ligę, a tutaj niech młody Anglik zdobywa doświadczenie.

Ty serio Dziwisz się takiej postawie Joe :sweat_smile:?

Ale on nie ma szczęścia ja jebie XD

Grupa praktycznie wygrana. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu zamiast Trenta zagra Josh Davidson [hybrydowy prawy obrońca] i Doherty.

Luke Chambers po raz pierwszy wystąpił dziś w barwach Liverpoolu w wieku 19 lat. Dumny moment na Anfield.

Calum Scanlon (18 l.) debiutuje w Liverpoolu i po raz pierwszy występuje w profesjonalnej piłce nożnej. Dołączył do Liverpoolu jako 15-latek w Birmingham City.

Jest trzecim zawodnikiem akademii, który debiutuje w tym sezonie.

Kolejny debiut Liverpoolu i pierwszy w profesjonalnej piłce nożnej, gdy James McConnell pojawił się na Anfield. Podpisał kontrakt jako zawodnik U15 z Sunderland.

Czwarty zawodnik akademii debiutujący w tym sezonie! Liga Europy owocna.

Ja tylko liczę, że nie trafimy za szybko na Bayer. Taki mecz to może być na finał.