27.09.2023 Liverpool - Leicester City

27 września 2023, godzina 20:45
Stadion: Anfield Road

Sędzia główny: T. Robinson
Asystenci: S. Bennett D. Robathan
Czwarty sędzia: D. Webb



ZAPOWIEDŹ MECZU

Liverpool i Leicester zmierzyły się ze sobą 121 razy w historii, przy czym The Reds zwyciężyli w 55 meczach, remisując 25 i przegrywając 41.

Jednak w ciągu ostatnich dziesięciu spotkań między klubami, Liverpool był zdecydowanie lepszą drużyną, wygrywając siedem, remisując jeden i przegrywając dwa, a ostatnia porażka The Reds z obecną drużyną mistrzowską miała miejsce w grudniu 2021 roku podczas trudnego sezonu dla Liverpoolu.

Ostatnie trzy wyniki pomiędzy obiema stronami zostały przekonująco wygrane przez drużynę Kloppa, z łącznym wynikiem 7-1.

The Reds pokonali również Lisy w przedsezonowym starciu w Singapurze zaledwie dwa miesiące temu.

WIADOMOŚCI O DRUŻYNIE (LIVERPOOL)

Jedynym poważnym znakiem zapytania przed meczem w środowy wieczór jest Trent Alexander-Arnold i to, czy Anglik wyleczy się z kontuzji ścięgna podkolanowego na czas, aby odegrać rolę w składzie po raz pierwszy od czasu przedwczesnego wycofania z meczu z Aston Villą na początku tego miesiąca.

Pierwotnie mówiło się, że nieobecność obrońcy potrwa dwa tygodnie. Jednak zwycięstwo Liverpoolu 3:1 nad West Hamem w weekend oznaczało trzy tygodnie od czasu, gdy po raz pierwszy doznał kontuzji, a Alexander-Arnold nie znalazł się w składzie.

Ze względu na krótki okres między meczami, jest mało prawdopodobne, aby 24-latek zagrał w meczu z Leicester, a Klopp prawdopodobnie da mu czas na odzyskanie sprawności przynajmniej do weekendowego ważnego meczu ze Spurs.

Tymczasem Thiago Alcantara jest kolejnym nieobecnym . Na początku okresu przedsezonowego mówiło się, że Hiszpan jest bliski powrotu, ale minęło już półtora miesiąca od rozpoczęcia sezonu i wciąż nie ma żadnych oznak powrotu pomocnika do składu The Reds.

Jedynym potwierdzonym nieobecnym jest młody obrońca Conor Bradley, który niestety opuści większość roku kalendarzowego.

Po raz kolejny pozostawia to Joe Gomeza jako jedyną naprawdę realną opcję do gry na prawej obronie, ale kibice nie będą mieli nic przeciwko, ponieważ zawodnik Liverpoolu stanął na wysokości zadania w ostatnich tygodniach i spisał się dość solidnie na prawej stronie obrony.

Młodzi zawodnicy, tacy jak Ben Doak, Stefan Bajcetic, Jarell Quansah i Bobby Clark mogą zagrać w środę w znacznie zmienionym składzie, podczas gdy Caoimhin Kelleher powinien ponownie znaleźć się na bramce.

Harvey Elliott, który był niewykorzystanym zmiennikiem w meczu z West Hamem, również prawdopodobnie odegra główną rolę.

WIADOMOŚCI O DRUŻYNIE (LEICESTER)

Z perspektywy Leicester City nie ma żadnych obaw związanych z kontuzjami lub zawieszeniami w pierwszej drużynie. Jednak, zgodnie z oczekiwaniami, ich skład został spustoszony w zeszłym sezonie z powodu spadku klubu, a głośni gracze, tacy jak Harvey Barnes, James Maddison i Youri Tielemans, wszyscy odeszli, aby kontynuować grę w Premier League.

Mimo to, środowy mecz nie będzie łatwą przeprawą. Drużyna Enzo Maresca jest w tym sezonie w wysokiej formie i obecnie zajmuje pierwsze miejsce w Championship z siedmioma zwycięstwami i jednym remisem w pierwszych ośmiu meczach.

Będą chcieli wygrać z Liverpoolem, nie tylko po to, by awansować w pucharze, ale także by ostrzec zespoły Premier League, że wrócą w przyszłym sezonie.

PRZEWIDYWANY SKŁAD LIVERPOOLU

(4-3-3): Caoimhin Kelleher; Joe Gomez, Ibrahima Konate, Jarell Quansah, Kostas Tsimikas; Wataru Endo, Harvey Elliott, Ryan Gravenberch; Ben Doak, Cody Gakpo, Diogo Jota.

PRZEWIDYWANY SKŁAD LEICESTER

Stolarczyk; Pereira, Faes, Vestergaard, Justin; Casadei, Ndidi, Winks; Akgun, Iheanacho, Mavididi

CIEKAWOSTKI CO DO MECZU:

• Liverpool wygrywał zarówno połówki, jak i w pełnym wymiarze czasu w swoich ostatnich 4 meczach przeciwko Leicester we wszystkich rozgrywkach.
• Liverpool oglądał ponad 2.5 goli w 8 ze swoich ostatnich 10 meczów przeciwko Leicester we wszystkich rozgrywkach.
• Liverpool jest niepokonany w 13 ostatnich meczach u siebie z Leicester we wszystkich rozgrywkach.
• Liverpool pokonał przeciwników z niższych lig niż ich własna w 17 z ostatnich 18 meczów Pucharu Ligi.
• Liverpool jest niepokonany od 17 meczów premier league
• tylko Man City (6) pokonał Liverpool więcej razy niż Leicester (5), odkąd Jurgen Klopp przejął stery w The Reds.
• Leicester zajmuje czołowe miejsce w lidze z siedmioma zwycięstwami na osiem od czasu spadku z Premier League.

Co do meczu:

Jest to mecz pucharowy to i pewnie Jürgen wyjdzie mocno zmienionym składem co do ligowego spotkania.
Leicester radzi sobie w lidze dosyć dobrze i pewnie podejdą do meczu bardziej serio, dlatego mimo spotkania na Anfield nie zdziwił bym się jakbyśmy remisowali czy przegrywali do przerwy.
Wynik ciężki do wytypowania, ale po 90 min nadal stawiam na nasza wygraną 1:2.

Co do ankiet bramkę, obronę sobie odpuszczę.
Najciekawsze zmiany pewnie będą w pomocy i ataku.

Kto powinien zagrać w pomocy od pierwszej minuty?
  • Szoboszlai
  • Mac Allister
  • Wataru
  • Elliott
  • Gravenberch
  • Jones
  • Bajcetic
  • Bobby Clark
  • James McConnell
0 głosujących
Kto powinien zagrać w ataku od pierwszej minuty?
  • Salah
  • Nunez
  • Gakpo
  • Doak
  • Jota
  • Diaz
0 głosujących

Liczę na występny naszej młodzieży ( Harvey, Quansah, Doak, Bajcetić) w pierwszym składzie i mam nadzieję, że Bajcetić zagra na ŚPD, a Endo zmieni go dopiero pod koniec meczu. Nie będzie to łatwy mecz, bo niby Leicester straciło po spadku 3 największe gwiazdy, ale dalej mają sporo piłkarzy na poziomie premier league. Dobrze byłoby wygrać ten mecz i grać w pucharze ligi jak najdłużej, żeby nasza młodzież i zawodnicy przegrywający na chwilę obecną walkę o pierwszy skład się ogrywali i pozostawali w formie meczowej.

W weekend niezwykle ciężki i ważny wyjazd do Londynu więc mam nadzieję na podobny wyjściowy skład jak z LASK, ciężkie działa z ławki można ewentualnie wytoczyć w drugiej połowie jeśli trzeba będzie gonić wynik.
Jeśli Trent nie jest jeszcze zdrowy to chyba znowu Bajcetić na PO bo Gomeza trzeba oszczędzać na kurczaki. Endo, Gravenberch i Elliot ogarną pomoc.

@Hanys a Trent już trenuje z zespołem? Bo nie śledziłem jak mu idzie powrót.

Moim zdaniem Trent zagra około 60 minut, żeby się rozgrzać i złapać trochę rytmu, a później wejdzie Joe. Tak to widzę:

@adamne była informacja, że trenuje już indywidualnie przed weekendem. Pewnie jutro się okaże czy będzie trenował z zespołem.

@dzemek dużo się nie pomyliłem. Na pewno Jones na PO jest sporym zaskoczeniem.

Nasz skład na mecz:

W meczu z LASK Bajcetić, teraz Jones na prawej obronie. Niezłe eksperymenty lecą. Nie ma bata, na pewno coś dzisiaj stracimy w takim zestawieniu defensywnym.

Leicester wygrali ostatnie 6 meczów wyjazdowych (kolejno: Norwich, Soton, Tranmere, Rotherham, Huddersfield, Burton) więc nie zapowiada się na spacerek. Jednak skład mamy na tyle silny, żeby ich docisnąć w drugiej połowie, jak pierwsza będzie słaba (a zapewne będzie).

1 polubienie

W sumie skład prawie trafiłem…
Ale z tym Jonesem to mnie Niemiec zaskoczył.

@dzemek to druga niespodzianka.
Spodziewałbym się raczej Joty w tej roli.

Co więcej, jest kapitanem w tym spotkaniu.

Trwa poszukiwanie nowego Milnera. Patrząc jak Jones latał po obu stronach pomocy z WHU myślę że szybko wejdzie w buty Milnersona

1 polubienie

Myślę, że Endo na prawej obronie.

1 polubienie

Panowie czy Działa wam viaplay?

Najpierw nie działało, po restarcie TV działa ale jakość tragiczna.

Śmiga bez problemów.

Szybko poszło xd #znaki

Jones nawet obiegł pomocnika, dobry jest

Można powiedzieć, że skład się zmienia, rotacja jest a początek jak zwykle.

Lester bez argumentów w dzisiejszym spotkaniu. Cud, że prowadzą.

@Lapaino były już takie mecze. Gapcio jest za wolny na skrzydło.

1 polubienie

Podoba mi się Gakpo.
Ciekawe czy kiedyś doczekam się jakiegoś ligowego meczu gdzie ona zagra na lewej , na środku Nunez i na prawej Salah.

@Hanys
Czy ja wiem…
Jego najlepsze mecze były właśnie jak grał na boku.
Doprecyzuje, chciałabym zobaczyć takie zestawienie w ataku z normalną pomocą.

Czy tylko ja się zastanawiam czemu w 2023 nie ma varu?

3 polubienia

Prawda, wydaje mi się ze przy golu na Leicester był spalony…