28.02.2024 Liverpool - Southampton (FA Cup)

Zaledwie trzy dni po wielkim zwycięstwie w Carabo Cup, Liverpoolowi przyjdzie zmierzyć się z Southampton na Anfield w 1/8 Pucharu Anglii. The Reds przetrzebieni kontuzjami będą musieli wyjść bardzo rezerwowym składem, żeby umiejętnie rozłożyć siły przed kolejnymi meczami.

Lista kontuzjowanych zawodników po finale Pucharu Ligi powiększyła się o Ryana Gravenbercha. Ponadto nie wiadomo co z Wataru Endo. To kolejna szansa dla naszej młodzieży, żeby pokazali się z jak najlepszej strony w piłce seniorskiej.

Zachęcam do typowania składów:

Kelleher
Bradley-Quansah-Gomez-Tsimikas
Clark-Mac Allister-McConnell
Koumas-Gakpo-Danns

Z ławki do wejścia Nunez (jeśli będzie zdrów), Elliott, Robertson, Diaz.

2 polubienia

Jeszcze jakis mlodziak za Alexisa i sklad ok. Nawet jak odpadniemy to trudno. Za duzo mamy kontuzji w pomocy, zeby ryzykowac. Albo Alexis do zmiany w 60min. Szkoda, ze Thiago sie tak szybko polamal, bo teraz bylby bardzo potrzebny

2 polubienia

Zastanawiałem się od wczoraj nad skladem na Świętych i mam nadzieję, że Jurgen oszczędzi kluczowych zawodników.
Adrian (niech Kelleher odpoczywa)
Bradley - Quansah - Virgil/Konate (50/50) - Tsimikas
Clark - MacAlister - McConnel
Danns - Gakpo - Koumas

Wolałbym Aleksisa na ławce, jeśli zagra w podstawie to max 45 minut.

2 polubienia

Wygranie tego meczu jest ważne też z innego powodu. Jeśli wygramy to zamiast ligowego meczu z Evertonem na wyjeździe przed reprezentacjami będziemy grać kolejną rundę Fa Cup. Patrząc na naszą kadrę lepiej ten mecz z Evertonem byłoby grać w dalszej przyszłości.

9 polubień

W obronie na środek dałbym Gomeza miast Konate/Virgil

4 polubienia

Dobrze by było gdyby Allister, Virgil i Konate nie wychodzili na boisko. Tu chyba będzie trzeba dać to młodzikom plus Tsimikas, Gomez i Gakpo zdać się na ich zaangażowanie jak w finale.

4 polubienia

Nie liczę na nic w tym meczu. Niech da grać młodym co zagrali wczoraj. Inni z podstawowej co są zdrowi niech odpoczywają. Na odpadnięcie z tego pucharu nie będę narzekał. Bo serio stan naszej kadry jest dramatyczny i dokładanie sobie większej ilości meczów może się źle skończyć, a naszym celem jest mistrzostwo i liga europy.

1 polubienie

Kelleher

Bradley Quansah Van Dijk Robertson

Clark Mac Allister McConnell

Elliott Nunez Koumas

Diaz mam nadzieję, że ławka, bo dostanie kontuzji mięśni.

Miło byłoby przejść dalej ale tak jak mówisz, priorytetem powinno być pozostanie w grze o PL oraz LE. Tym bardziej, że dalej w grze jest City. W Pucharze Ligi Angielskiej od 1/8 albo ćwierćfinałów byliśmy faworytem bo obywatele odpadli. Z całym szacunkiem do Chelsea, spotkanie się z nimi w finale oznacza o wiele większe szanse niż spotkanie w finale ekipy Guardioli.

Jeszcze jest opcja skoro gramy u siebie, zeby pierwsza polowe zagral.Komate a.druga Van Dijk. Wtedy Gomez na prawej, a od 60 moglby wejsc Bradley.

1 polubienie

A ja liczę na zwycięstwo i awans, puchary są po to, żeby je wygrywać, piłkarze dostają wielkie pieniądze, jest to ich praca, więc niech się starają. Pokazaliśmy wielką mentalność w finale Pucharu Ligi, młodzi unieśli ciężar spotkania, więc czemu nie mieliby dać rady z przedstawicielem Championship. Ponadto nasza młodzież dopiero wchodzi w seniorską piłkę i na pewno im zależy na wygrywaniu. Nie chcę mówić, że Allisonowi, Salahowi czy innemu zawodnikowi naszego składu już nie zależy.

1 polubienie

Rzeźnik Caicedo wyciął nam kolejnych dwóch zawodników (i nawet żółtej nie dostał ale jego wyraz twarzy po meczu mi to wynagrodził) ale nie ma opcji odpuszczania niczego. Na pewno potrzebne jest dużo rotacji i szanse będą miały młode wilki bo wczoraj niektórzy w końcówce już się słaniali na nogach a czasu na odpoczynek bardzo mało, może ktoś wróci z kontuzjowanych żeby chociaż na 15 minut wejść i łapać rytm meczowy.
Liczę że stadion poniesie naszych a czwarta drużyna Championship powinna być w zasięgu nawet składu w większości składającego się z rezerwowych i U21. Byle bez remisu bo dodatkowe spotkanie w kalendarzu jest nam bardzo nie na rękę.

1 polubienie

Kell
Gomez-Quansah-Virgil-Kostas
Clark-Mac-Szobo
Bradley-Nunez-Gakpo

Szobo i Nunez wyglądają na gotowych, więc można ich dać do gry. Jeśli nie, to pewnie McConnell i Danns. Odpocząć musi Elliott, Endo, Konate i Diaz.

Nie wierzę, że Klopp to odpuści, a przede wszystkim nie wierzę, że zespół odpuści. Piszą historię.

Edit: być może i Salah zagra.

2 polubienia

Ale poleciałeś januszexem. To że dostają wielkie pieniądze to nie znaczy, że są robotami.
Szczególnie w naszej sytuacji kadrowej przydałoby się trochę pokory. Mimo że chcę by wygrali wszystko, ale tu są ważniejsze cele.

5 polubień

Taki sklad bym obstawił

Kelleher

Gomez Quansah Konate Robertson

Clark MAllister McConnell

Elliott Danns Gakpo

Liczę na Szobo Salaha i Nuneza z lawki :smiley:

Jak wszystko bedzie szlo po naszej mysli sciagnalbym po polowie Konate i na Po dal Bradleya.

Mozliwe tez ze Na Lo zagra Tsimikas , a na LP Robertson , kojarze ze kiedys byl taki moment ze tak gralismy .

1 polubienie

Mac Allister gra cały Luty prawie od dechy do dechy! I co mecz jest niemiłosiernie kopany. Mam nadzieję że Kloop da mu odpocząć bo jak on wypadnie to będzie nasz gwóźdź do trumny

10 polubień

Jurgen powiedział w wywiadzie po meczowym, że nie sądzi, żeby ktokolwiek kto zagrał prawie 120 minut, lub całe spotkanie zagrał od 1 minuty z Southampton.

Wyjdziemy dzieciakami z dodatkiem Tsimiego, Gomeza, Kellehera i być może - jesli chcemy ryzykować - kogoś kto wróci po urazie (w co wątpie).

Kelleher
Bradley - Quansah - Gomez - Tsimikas
McConnell
Clark - ?
?-?-Koumas

Wygląda to tragicznie i będę w szoku, jeśli ten mecz wygramy, ale to chyba sezon cudów, więc pozostaje liczyć na chłopaków, że puchar dał im boosta pewności siebie :smile:

Trochę przypomina to mecz z AV, kiedy kazali nam grać w pucharze, gdy kadra była niedostępna przez wyjazd na KMŚ.

4 polubienia

Elliott musi mieć przynajmniej 45 minut odpoczynku

1 polubienie

Kloppowi zostało 3 miesiące w klubie, więc na pewno nie będzie odpuszczał żadnego spotkania. Oczywiście, trzeba mocno porotować składem, ale naładowani wygraną z Chelsea nawet i młodzi powinni wyjść i gryźć murawę. Skład obstawiam taki:

Kelleher - Bradley - Gomez - Quansah - Tsimikas - Clark - McConnell - ? - Gakpo - Danns - ?

No właśnie kto za te pytajniki. Elliott, Diaz, Mac Allister grali po 120 minut, więc no muszą odpoczać. Cholera wie co z Salahem i Darwinem, czy są zdolni do gry, czy jeszcze nie.

1 polubienie

Z taka obrona jak piszecie to jest szansa zagrac na zero. Ja osobiscie nie wierze w Kellehera ale sporo osob w niego wierzy i ostatnio gra lepiej. Takze 0 z tylu jest osiagalne a cos strzelic to chlopacy z u21 chyba potrafia. Licze na 1-0 dla nas nawet rezerwowym skladem