Alex Oxlade-Chamberlain

Temat dla Aleksa Oxlade’a-Chamberlaina.

Oxlade wchodzi i znowu tylko sobie człapie po boisku, już piłka nie odskakuje mu tak przy każdym kontakcie ale ten brak zaangażowania jest tak irytujacy, że ciężko mi się na to patrzy. Nie mam pojęcia co się z nim stało, aż przykro że Taki w tym czasie musi siedzieć na ławce…

Ox powinien dostać szanse przeciwko Atletico. Zobaczylibyśmy czy stac go jeszcze na jakąs przyzwoita gre.

Ox dzisiaj przeciętnie, czyli najlepszy mecz w tym sezonie.

9 polubień

Oby nie. Lepiej go trzymać jak najdalej od pierwszego składu. Skoro Ox wyglądał średnio na tle tragicznego Watford, to czy wypadnie lepiej na tle Atletico, które nam nie leży?

Nie że coś ale ostatnio gdy gralismy z Atletico to akurat Ox byl jednym z bardziej aktywnych zawodników i nawet zdobyl asystę. Czasem w najmniej oczekiwanym momencie zawodnik potrafi się pokazać. Idealny przykład to wieczny mem Lingardinho który jednak czasem potrafi cos pokazać i dać od siebie. Ox jednak trzeb a pamiętać że gdy gral na dobrym poziomie to był niezlym motorkiem i robil przeciwnikowi sporo problemów. Mamy go i jest zdrowy juz od dłuższego czasu wiec chciałbym jeszcze go zobaczyć w dobrej formie. Szczególnie że nie mamy zbyt wielu zawodnikow na jego pozycje.

Problem w tym, że on nawet nie zbliża się do swojej dobrej formy, a o najlepszej formie można już zapomnieć. Osobiście to chętnie zobaczę środek Fabinho, Henderson i Keita. Nawet Milnera stawiam wyżej niż Oxa. I mam nadzieję, że Klopp również.

To, że kiedyś Ox grał dobrze nie oznacza, że jest nadzieją Liverpoolu. Od półtora roku nie zagrał nawet średniego meczu, nie mówiąc o dobrym, ile można czekać na czarodziejskie przełamanie się AOC?
Z taką formą nie ma czego szukać w składzie, a nie grając nie wróci do dobrej dyspozycji. I koło się zamyka.
Może najlepszym wyjściem było wypożyczenie go do jakiegoś słabszego klubu na pół roku, coś jak z Lingardem w WHA.

Przerażająca jest wizja, że nie możemy pozbyć się nawet tak bezbarwnego zawodnika jakim jest Ox od długiego czasu, bo wtedy nawet nie będzie kim zapchać dziury w środku pola spowodowanego szpitalem drugiej linii.

Mam nadzieję, że jakikolwiek transfer pomocnika zbiegnie się z pozbyciem Anglika w trybie natychmiastowym.

2 polubienia

Przerażające jest to, że był on pierwszym do wejścia z ławki :smiley:

1 polubienie

Oxlade wszedł dziś na boisko głównie dlatego, by Brighton nie grało w przewadze zawodnika. Jego pojawienie się, było czysto dekoracyjne. Mam wrażenie, że on jest jak ozdoba Wielkanocna na Bożonarodzeniowym stole. Niby liczba ozdób się zgadza, ale wyraźnie coś tu nie gra.

Ox gra straszny piach, ale akurat dziś coś probowal i ma asyste, jego bym się aż tak nie czepial. Bardziej winiłbym pozostałych z pomocy i napadu, zwłaszcza kiepski Jones, i te upadki Mane - niesamowicie mnie tym irytuje. Obstawiam że w tym sezonie ma ich już z 30-40.

1 polubienie

On dobrze wyglądał, ale tylko do asysty.

Nie bardzo rozumiem takiego najazdu na niego tym bardziej, że daje niewiele mniej niż Keita a jest dużo bardziej krytykowany, niewspółmiernie do całej sytuacji
Keita kosztował prawie 2x więcej, statystyki w klubie również ma gorsze (w tym sezonie sporo nadrobił tymi kilkoma bramkami)
Tak więc nie rozumiem podejścia i robienia z OXa kozła ofiarnego przy jednoczesnym ciągłm dawaniu szansy np Keicie czy Thiago/

2 polubienia

Najazd bierze się z faworyzowania Oxa przez Kloppa. We wczorajszym meczu powinien wejść Minamino lub Jota.

W sumie masz rację. Z mojej strony mogę powiedzieć, że pewnie bierze się to z tego, że nie ma bardziej denerwującego zawodnika w naszej drużynie. Czasami Mane potrafi wkurzyć, czasem Firmino czy Adrian. Ale Ox zawsze irytuje, jak na końcu swojej przygody z Anfield Lallana.

Narzekamy na Oxa, ale na teraz to on jest jednym z trzech zdrowych pomocników.
Gdyby go nie było to na Atletico wyszedłby chyba Morton?

1 polubienie

Akurat z BHA zagrał Ox jeden ze swoich lepszych meczów w tym sezonie i to nie tylko dzięki tej asyście. Był na pewno lepszy od chociażby niewidzialnego Curtisa czy bocznych obrońców. Może nie odmienił drużyny swoim wejściem ale to tylko rezerwowy, starał się i walczył więc nie rozumiem tego hejtu na niego akurat w tym momencie - bo z PNE zagrał faktycznie źle, ale nie z Brighton.
Wg whoscored.com dostał ocenę 7.44 (druga najlepsza w LFC), wg sofascore.com 7.2 (trzecia najlepsza, ex equo z Hendo i Alissonem).

3 polubienia

Świetny mecz Oxa! Aż się przypominają mecze z City czy z Romą w jego wykonaniu. Non stop pod grą, napędzał akcje swoimi dryblingami, do tego aktywny zarówno w poczynaniach ofensywnych jak i defensywnych. Najbardziej mi się podobało jak potrafił na pełnym sprincie wrócić za przeciwnikiem pod koniec pierwszej połowy. Oby z jego zdrowiem było wszystko w porządku i był gotowy na West Ham.

Tak zgadzam się. Wczoraj chyba najlepszy mecz od czasów kontuzji. Albo przynajmniej jeden z. Ciekawe co go tak zmotywowało… szansa na grę w środku, czy nowi właściciele NUFC :stuck_out_tongue:. No ale bez kitu fajnie się to oglądało, w końcu robił to, czym charakteryzował się przed kontuzją, czyli dostarczanie piłki bliżej bramki rywala.

1 polubienie