Alexis Mac Allister

Ja widzę w Alexisie taką naszą wersję Bernardo Silvy, czyli niewątpliwie genialnego piłkarza, który okresowo gra tak jakby liczył się w walce o złotą piłkę. Bardzo potrzebny jest nam taki zawodnik. Mam przeczucie, że Szobo i Alexis w primie będą dorównywać tej dwójce z City. Niech dojdzie do tego jakiś świetny defensywny pomocnik…

@MG75 ojj. Thiago ma wybitną technikę, ale jego decyzyjność oraz efektywność stoją na niższym poziomie od Maca. Argentyńczyk jest i był znacznie konkretniejszy.

Mac gra bardziej bezpośrednio, Thiago lepiej nadawał tempo gry jak był zdrowy co było idealne dla tamtego bocznych obrońców grających szeroko.
Mac lepiej pracuje z napastnikami. Szkoda jedynie że Thiago zniszczony jest przez kontuzje i nie zobaczymy go w duecie z Macem.

2 polubienia

Zdecydowanie bardziej porywająca byłaby wizja gdzie jako dwie 8ki pozostałby Mac z Szobo a Thiago na pozycji cofniętego rozgrywającego. Kreatywność 2 linii wystrzeliłoby wtedy ponad skalę. Z tym, że wtedy utracilibyśmy balans który zapewnia nam CDM w osobie Endo. Thiago to jest element który w mojej skromnej opinii nigdy nie pasował do Liverpoolu. Owszem, technika i wizja gry na najwyższym poziomie ale jednocześnie niewielka dynamika i zdrowie nie pozwalające na wymagane zasuwanie po boisku. Również ubolewam, że nie zobaczymy go nigdy jako element odmłodzonej linii pomocy. Wcześniej grał w tartaku co dodatkowo nie pozwalało mu pokazać pełni jego możliwości. Jedna z najsmutniejszych historii napisanych w czerwonych barwach, jakie pamiętam. Spokojnie porównywalna z Fabio Aurelio czy Harrym Kewellem. (Stu mimo wszystko miał u nas momenty pełnej chwały)

2 polubienia

W 100% się podpisuje, bo chodziło mi też że do Szobo. Wiadomo że Węgra bym nie sadzał.
Jeszcze do tej listy dopisałbym Strurridge’a. A co do Thiago no uwielbiam go, nadal jak odpalisz kompilacje to się ogląda cudownie. Mam słabość do niego, dlatego jest mi go tak szkoda.

4 polubienia

Najlepszy argentyński pomocnik, tak tak panie Enzo. Chociaż kto wie, może pod okiem Kloppa to i Enzo lepiej by grał?

Najlepsze jest to, że to chyba najnormalniejszy z tych chamowatych argentyńczyków. + gość ma 25 lat i długie lata gry przed sobą.

15 polubień

:slight_smile:
Zrzut ekranu 2024-04-4 o 22.16.30

9 polubień

alexis

15 polubień

Takiego pomocnika nie było tu od 15 lat. Obecnie nasz najlepszy zawodnik, bez niego już by nas w tej walce o tytuł nie było

17 polubień

" Graj nam piękny Cyganie "
Co to jest za piłkarz, o matko boska :smiling_face_with_three_hearts:
Wiedziałem, że to jest kawał zawodnika, ale nie myślałem, że to człowiek orkiestra :hugs::hugs:
Cud, miód i orzeszki :fire:

Jeszcze się sezon nie skończył ale już chodzi mi po głowie jedno pytanie do całego forum. Co to jest za piłkarz to nie mam k*rwa pytań. Jeszcze to spojenie po wolnym xD Może i lepiej, że nie weszło bo zaraz by się zleciały po niego upadłe Barcelony czy zuchwałe Reale

@Sajos nie nie nie. Pytanie będzie mniej oczywiste.

2 polubienia

Piłkarz sezonu Liverpoolu? Raczej bez wątpienia.


Cóż tu więcej można dodać

3 polubienia

Trzy dobre rzeczy z Argentyny: tango, steki i pewien pan o korzeniach irlandzkich :argentina: :muscle: :grinning:
Steve zazdrościł jak dzisiaj oglądał!

Najlepszy transfer od czasu VVD i Alissona. Gdyby był ranking który bierze pod uwagę cenę i przydatność to Macca jest jego królem.

Ranking LFC.pl na gracza meczu - Mac Allister 99% głosów , Nunez 1%.

A co z Salahem? :thinking:

1 polubienie

Jeśli chodzi o cenę i to co wnosi do zespołu to niekwestionowanym królem jest Robertson, ale Mac jest 2. Od czasów Gerrarda na takiego pomocnika czekał klub. Czerwony De Bruyne.

2 polubienia

Zdecydowane nie! To jest Czerwony Alexis Mac Allister :red_circle: :grinning:
Nie potrzebujemy nazywac go na modle jakis innych zawodnikow.

8 polubień

Czasy kiedy w środku pola grali wyrobnicy tylko od noszenia fortepianu już minęły. Mamy Alexisa który nie dość że przytarga fortepian, to jeszcze zagra na nim koncert a po wszystkim posprząta.

Rewelacyjny zawodnik klasa światowa.

1 polubienie