Alisson Becker

Nie chodzi o to, że jest niedoceniony. On tak często ratuje nam dupę, że stało się to normą i chlebem powszednim. Z Alissonem mamy stracone w lidze 20 bramek, gdyby go nie było można użyć spokojnie mnożnika 2x.

1 polubienie

Nie brakuje opinii, nawet wśród kibiców LFC, że jest słaby, niepewny na przedpolu i ogólnie sprzedać.

Ali JEST najlepszym bramkarzem na świecie.

No tak, tylko ja mowie w kontekscie porównawczym z innymi bramkarzami. Zestawmy Neuera, De Gea, Edersona, Oblaka i właśnie Aliego to niewiele osób wskazuje na Alissona. Czego zbytnio nie rozumiem.

2 polubienia

Ja też wielokrotnie pisałem, że nie doceniamy Alissona. Poprzedni sezon miał taki sobie ale trzeba pamiętać o tej pladze kontuzji stoperów i śmierci jego ojca która się mocno na nim odbiła. A i tak strzelił gola z WBA który uratował nam awans do top4. Jak sobie przypomnę końcówkę grania Reiny, potem Mignoleta i Kariusa, to o czym mowa? Becker daje nam naprawdę dużo. Przed nim traciliśmy 40-50 goli w sezonie ligowym. Teraz o ok. 40% mniej. Jasne że to też zasługa obrońców ale bez Alissona trudno sobie wyobrazić takiego postępu.

3 polubienia

Interwencja Alissona.

link

https://twitter.com/BenWebbLFC/status/1516522520744280075?s=20&t=qpp9lcGtmYSnI4NjgV_OeQ

2 polubienia

Przytomny do samego końca :slight_smile:

To jest psychopata, jak on wczoraj zezłomował Fernandesa…

No ale ja nie o tym, ma ktoś jakieś video tego podania, co rozpoczynało kontrę, chyba z drugiej połowy? To było niesamowite

#EDIT
oo własnie tego szukałem! :gem: :gem: :gem:

3 polubienia

Całe spotkanie marzyłem o tym, aby Ali położył się teatralnie przy korzystnym wyniku. Dziękuję :slight_smile:

9 polubień

Najpiękniejszy bramkarz na świecie <3 Prawdziwa legenda

1 polubienie

Wstawię to tutaj, zeby zostało na dłużej dla potomności :wink:

5 polubień

Dzięki Radbug! Szukam wersji z Pickfordem dla kontekstu :slight_smile:

https://youtube.com/shorts/R1AFdlVITqE?feature=share

2 polubienia

Ali mistrz :smiley:
To było piękne :heart:

Jeśli nawet Everton poleci z Premier League to te dwa niebieskie kołki trafią pewnie do jakichś drużyn z PL… i znów będziemy musieli oglądać te tępe gęby.

Alisson najlepszy w sytuacjach “sam na sam”!

2 polubienia

Podobno Ali w drugiej połowie siedział na The Kop i machał szalikiem :wink:

11 polubień

Urban legend powiada,że skoczył jeszcze na szybkie zakupy bo żona zapomniala czegoś w sklepie na jutrzejszy obiad :rofl:

Wyskoczył do buka obstawić czyste konto z Villarreal.
Ali powinien zabierać na mecze składane krzesełko i książkę.

Alli dziś

2 polubienia

Faktycznie nie miał dzisiaj nawet żadnej okazji, żeby ‘zrobić pickforda’.

Tylko trzech bramkarzy w historii piłki zanotowała czyste konto w finale LM/PucharuUefa/LE (czyli europucharu) i w finale pucharu Anglii:

◎ Ray Clemence
◉ Édouard Mendy
◉ Alisson Becker