Alisson Becker

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale zaimponowało mi zachowanie Alissona przed każdą z naszych jedenastek - wręczał piłkę każdemu strzelcowi. Zwykle jest tak, że strzelec ma poczucie pozostawienia samemu sobie, co jest mało komfortowe, a w dodatku nierzadko bramkarz przeciwnika rozgrywa z nim gierki psychologiczne (Kepa stojący tuż przed nosem, i sędzia zmuszający go do zajęcia pozycji na linii bramkowej). Alisson swoim zachowaniem wprowadzał spokój u wykonawców karnych i niwelował wspomniane poczucie odosobnienia. Nie wiem czy on sam na to wpadł, czy ktoś ze sztabu, ale ze względów psychologicznych uważam to ze znakomite posunięcie.

14 polubień

Eee tam Ali trzeba Simonka z powrotem ściągnąć!
To jest wirtuoz🤣

To się nazywa dobra gra nogami :slight_smile:

Przynajmniej Ali nie zaliczył zjazdu formy. Uratował nam jeden punkt.

Szczerze żal chłopa.

Gdyby nie Alisson i jego klasa w tym sezonie to prawdopodobnie szorowalibyśmy koniec tabeli, zbijając piątkę z Leicester.

Wybitny bramkarz. Stajemy się za mali dla niego.

w tym sezonie nasz najpewniejszy punkt. dzisiaj trzeba go pochwalić nie tylko za obrony ale też za asystę. klasowy bramkarz daje coś ekstra - jak Alisson dzisiaj- szybkie podanie natychmiast po tym jak złapał piłkę. City nie zdążyło ustawić szyków obronnych, Salah ograł Cancelo i zdobył bramkę. oby koledzy z pola dostosowali się formą do swojego bramkarza

2 polubienia

Po raz kolejny trzeba go pochwalić. Co my byśmy bez niego zrobili? Niby gramy trochę lepiej ale brak dalej stabilności. Jeden Brazylijczyk trzyma wysoki poziom od początku sezonu

nie, dwóch. Bobby też jest w bardzo dobrej dyspozycji.

6 polubień

To prawda, aczkolwiek do tej pory to moim zdaniem Alisson jest naszym najlepszym zawodnikiem w tym sezonie

3 polubienia

Kosmiczna forma naszego bramkarza, obecnie najlepszy na świecie. W sumie od transferu z Romy nie schodzi z wysokiego poziomu, pojedyncze błędy to się każdemu zdarzają. A w tym sezonie, to można tylko zbierać gębę z podłogi przy jego interwencjach :smiley:

1 polubienie

Alisson JEST najlepszym bramkarzem na świecie od 3-4 sezonów. Oczywiscie mówię o indywidualnych aspektach bo zaraz ktoś tutaj wyskoczy z Kurtuła.

Byli tu tacy co twierdzili, że nie jest pewnym punktem drużyny bo jest elektryczny xD ale o czym ja mówię skoro byli i ci co chcieli wypchnięcia z klubu Salaha czy TAA.

1 polubienie

Ali raczej nie schodzi poniżej pewnego, dobrego, poziomu. Czasem można dostać zawału, jak widzi się jego zabawy z piłką, ale w 95% sytuacji daje tak potrzebny spokój zespołowi. Zdecydowanie MOTM wczorajszego meczu.

Jeżeli kiedykolwiek zostanie nagrana nowa wersja LOTR, to chciałbym, żeby Ali zagrał Gandalfa tylko dla jednej sceny na moście w Morii i wypowiedział te słynne „you shall not pass”.

Co za bramkarz :heart:

1 polubienie

Pamiętam ten moment gdy Alisson przychodził do Liverpoolu. Jedni zachwycali się nowym bramkarzem, pewnie dlatego że przez kilka lat mieliśmy po prostu bardzo przeciętnych bramkarzy, inni troszkę z dystansem podchodzili do tego zakupu. Dużo się wypominało Brazylijczykowi, że nie łapie piłek i często je wypluwa stwarzając okazję na dobicie przez rywala. Tak z biegiem czasu, to naprawdę dajmy komuś się zaprezentować w barawch klubu i oceniajmy go przez pryzmat gry dla naszej ukochanej drużyny. Becker aktualnie jest w trójce najlepszych bramkarzy świata, po prostu ratuje na dupsko w każdym spotkaniu i jest po prostu genialny. Już nie mówię jaki tutaj był placz jak przychodził Robertson czy Fabinho, gdzie na początku nie grywali albo jak grali to prezentowali się bardzo przeciętnie. Mimo wszystko są to bardzo kluczowi zawodnicy dla nas. Tak samo ma się z Darwinem. Początek może nie miał za dobry, czerwona kartka, dużo zmarnowanych 100% okazji, a mimo wszystko powoli powoli chłopak nam promienieje, i oby zdrowie było to będzie wszystko super! Panowie nie YouTube, nie kompilacje, a po prostu dajmy im się zaprezentować i po pół roku, roku oceniajmy! YNWA!

11 polubień

Ja tylko dorzucę krótki post, że warto odnotować kolejny bardzo dobry występ Alissona. Jego występy przechodzą trochę bez echa, a jest naszym najpewniejszym zawodnikiem w tym sezonie i pewnie kroczy o tytuł naszego najlepszego gracza w 2022/2023.

3 polubienia

Już zdążyliśmy przezwyczaić się do jego dobrych występów, chyba traktuje się to jako swego rodzaju normę, mam nadzieję, że w przypadku jakiegoś babola (które zdarzają się każdemu bramkarzowi) nie będzie takiego hejtu jak na Darwina.

Swoją drogą to smutne że bramkarz jest naszym najlepszym zawodnikiem. Tak może być w pojedynczych meczach ale nie ma przestrzeni całego sezonu