Arne Slot

Ja się cieszę choćby z tego, że normalnie, elegancko dogadali się z nowym trenerem w miarę szybko i sprawnie i nie dołączyliśmy do wyścigu o największy cyrk sezonu w tym temacie (trwa zażarta walka o ten tytuł między Bayernem i Barceloną).

Gdyby to zależało od polskich kibiców, wychodzi na to, że Bayern i ManUnited mogliby zamienić się trenerami, bo syf u tych drugich zawsze wydaje się lepszy od własnego (oczywiście Ten Hag w Bayernie i Tuchel w ManU zostanie raczej tylko na liście moich marzeń)

Slot to niewiadoma, raczej nie budzi wielkich nadziei, ale przynajmniej KOGOŚ mamy. Dla niektórych to wciąż luksus XD

2 polubienia

Nie licz na okienko bez transferów. Z napływających plotek wynika, że klub ściągnie co najmniej 3 zawodników - obrońcę, 6 i kogoś do napadu.

Odejść z klubu też będzie co najmniej kilka, nie licząc wygasających kontraktów. Jones, Diaz, Nunez, Kostas to są pewniaki do spieniężenia. Nie wiadomo co z Konate. Gomez i Kelleher zapewne będą chcieli poszukać regularnej gry. Nadal niepewna jest sytuacja kontraktowa Trenta, Salaha i van Dijka.

Mamy obiecująca młodzież, ale nie możemy się na nich opierać. Potrzeba też doświadczonych graczy.

Edek, Slot i spółka mają ogrom pracy do wykonania w to lato.

Jeśli sprzedamy 1 z tych “pewniaków do spieniężenia” to będzie wszystko i jeśli już to będzie to moim zdaniem Kostas. Jednak sytuacja z Konate rzeczywiście ciekawa, już teraz można chyba powiedzieć że Quensah go wygryzł (a może to Klopp na ostatnie chwile postanowił nagrodzić młodego za udany sezon), a są plotki o kupnie podstawowego ŚO więc wątpie, że Konate zadowoli się rolą rezerwowego.

1 polubienie

Arne Slot wraz z synem przyglądali się ostatniemu treningowi LFC pod wodzą Kloppa.

Tia już widzę, jak klub sprzedaje Jonesa (rezerwowy, mało zarabia i co najważniejsze ma status HG), Diaza i Nuneza na raz i Konate. Jedynie bym się zgodził z Kostasem, bo tu trzeba kupić młodego cracka do rywalizacji ze starzejącym się Robbo, a Kostas jest za słaby niestety.

2 polubienia

Jedno się kończy, drugie zaczyna. Arne czekam na Ciebie, od początku do końca masz moje pełne wsparcie! Całym serduchem za Slotem, damy radę, trzeba iść dalej :slight_smile:

1 polubienie

Przede wszystkim musimy mu dać wielki kredyt zaufania. Nie zbuduje tutaj niczego w miesiąc, musimy być cierpliwi i wierzyć to że chłop da radę - nic innego nam nie zostaje. Na pewno nie możemy go zwalniać po jednym czy drugim słabszym meczu.

2 polubienia

https://x.com/Feyenoord/status/1792085010456989770
Film pożegnalny Arne.

1 polubienie

Nie mówię że z Arne będzie źle. Po prostu odejście Jurgena tak mną wstrząsnęło jakby wszystko się miało zaraz skończyć. Będzie pewnie inaczej, ale niekoniecznie gorzej. Może kiedyś będziemy się z niego tak samo cieszyli jak to było z Jurgenem?

1 polubienie

Tomasz Ćwiąkała na temat wyboru Arne Slota. Świeży film sprzed 8 godzin :wink:

2 polubienia

Feyenoord też ma YNWA jako swój hymn? Czy to zapowiedź nowej pracy Slota?

2 polubienia

Oby to Slot wprowadził Premier League w erę nowego łysego. Wytrzyma jeszcze sezon kadencji łysego węża z City i później ma otwartą furtkę do bycia nowym dominatorem.

@MG75 chyba to jest po prostu nawiązanie do jego następnej pracy.

Mamy oficjalkę!

https://www.instagram.com/p/C7Mjltrt-bO/

1 polubienie
7 polubień

Z tego co widzę to chyba większość pozytywnie nastawiona do nowego menago.

Ja tam mam obawy.
Będę wpierał, ale to taki Brendan Rogers.
Łysy dostał szansę od Liverpoolu ponad renomę, oby lepiej wykorzystał sytuację od Irlandczyka.

2 polubienia

Jest coś tam mądrego? Ćwiąkała to ekspert la ligi. Kilka razy obejrzałem jego produkcje dotyczące premier league i za głową się łapałem takie bzdury wygadywał

Czeka go cholernie ciężka robota, przejmując klub po Kloppie, ale nam jako kibicom zostaje wierzyć i zaufać nowemu trenerowi, i nie hejtować, nie wywalać z klubu po 2-3 słabszych meczach - a kto wie może i jeszcze lepiej będziemy grać niż za Kloppa. Witamy Panie Arne!

2 polubienia

TL;DW dla tych, którzy chcą zaoszczędzić 20 minut:

  • Slot podobnie jak Klopp był przeciętnym piłkarzem (pomocnikiem)
  • jako trener swoją filozofię wzoruje głównie na Guardioli
  • drużyny, które prowadzi, cechują atak, pressing i intensywność
  • w pandemicznym sezonie jako menago AZ Alkmaar szedł łeb w łeb z Ajaxem (tyle samo punktów, gorszy bilans bramek), ale sezon anulowano, a Slot został zwolniony z AZ za negocjacje z Feyenoordem
  • jego nemesis to Roma, z którą trzykrotnie w ostatnich sezonach odpadał z europejskich pucharów (21/22 finał LKE, 22/23 1/4 LE, 23/24 1/16 LE)
  • jego Feyenoord plasuje się w topce statystyk pod kątem pressingu, dryblingu, intensywności czy liczby podań rywala przed odebraniem mu piłki
  • lubi stosować nietuzinkowe rozwiązania jak wysyłanie piłkarzy na trening kickboxingu, by wyzwolić w nich więcej agresji w doskoku, czy chociażby trening na 40 metrach w dzień pomeczowy, by wedle badań naukowych zredukować ilość kontuzji
  • ma dobry kontakt zarówno z piłkarzami jak i z ludźmi z otoczenia klubu
  • Slot to wybór nieoczywisty, ale przez Liverpool na chłodno przemyślany (sporo wspólnych obszarów z Kloppem)
14 polubień

Zapowiedź nowej pracy Slota. Na pożegnaniu też mu zaśpiewali.

trzeba też jasno przyznać jedną rzecz, przejąć klub po Kloppie też trzeba mieć jaja, nie mogę się doczekać Twojego rozdziału Arne!