Ben Doak

Warto chyba założyć temat młodemu, a na forum nie widzę podobnego, więc zakładam, bo co się odwlecze… itd.

W sumie wcześniej byłem pewien, że to Elliott będzie następcą Salaha na prawym skrzydle. Natomiast po dobrym początku Doaka straciłem pewność. Na szczęście Elliott jest lewonożny, a Doak prawonożny, więc Klopp jest w stanie to pogodzić i to zrobi (i to powoli zaczyna wprowadzać).

2 polubienia

Występ z Chelsea.

1 polubienie

Młody ma motorek w tyłku ale dobrze też czuje grę w tłoku na małej przestrzeni. Wydaje się że musi trochę popracować nad siłą strzału ale to może przyjdzie z wiekiem i mięśniami.

Ben Doak wycofał się z reprezentacji Szkocji do lat 21 na nadchodzące mecze przeciwko Szwecji i Walii po tym, jak doznał poważnego ciosu w głowę podczas wtorkowej porażki Liverpoolu ze Sporting CP.

https://twitter.com/AcadWatch/status/1637476779945230337?s=20

artykul o najwiekszych gwiazdach mlodziezowej ligi Uefy, w tym ujety nasz Szkot. Lista potencjalnych gwiazd pilki przy okazji :slight_smile:

Ben Doak propaganda.

Bardzo dobre wieści. Chłopak już powinien się regularnie ogrywać i dostawać szansę w pucharach. Ma jaja i potencjał na świetnego skrzydłowego.

7 polubień

Oby tak było bo faktycznie jak już wchodził to robił szum na prawej flance . I aż szkoda że tam rzadko miał szansę się pokazać. Może w Lidze Europy dostanie więcej czasu. Aż dziwne że gościowi w jego wieku tak łatwo przychodzi wygrywanie pojedynków 1 na 1 z poważnymi obrońcami .

Robi trochę wiatru w okresie przygotowawczym, jeszcze trochę brakuje zimnej głowy przy podaniu. Na podmeczonego rywala idealny. To nasz taki młody szkocki Saint-Maximin.

1 polubienie

Chłopak w listopadzie dopiero kończy osiemnaście lat, więc normalne jest to, że brakuje mu chłodnej głowy. Cieszy to, że nie boi się podejmować prób dryblingu i co najważniejsze częściej wychodzi z nich zwycięsko.

8 polubień

W jego wieku to Salah piramidy z piasku na pustyni robił. A ten wychodzi w Liverpoolu. Dobrze go wypatrzyliśmy teraz nie zmarnować jego naturalnych atutów.

Na “6” powinien się odnaleźć. :wink:

1 polubienie

Tak oczywiście. Pamietam jak United kupili Ronaldo, wcale to dużo lepiej nie wygladało. Nie pompuję balonika, ale ewidentnie Doak ma to coś.
Ps. Jest przeciwienstwem tego czego uczą skrzydlowych w Polsce. U nas pseudotrenerzy karcą pilkarzy jesli decydują się na pojedynki i nie daj boże stracą piłkę. A potem w doroslym futbolu nie ma kto u nas robić różnicę (mały offtopic).

No Doak gazicho ma niesamowite. Tylko jak zwykle w takim przypadku rodzi się pytanie, czy lepiej, żeby u nas grał tylko w meczach pucharowych ale za to trenował z zawodnikami z topu, czy lepiej go wypożyczyć do drugiej ligi, żeby tam się ograł i zmężniał. Co myślicie drodzy parafianie?

Doak to naturalny zastępca Salaha. To jest talent generacyjny.

Szkoda byłoby go wypożyczać. W LE dałbym mu duzo pograć. Na niego najzwyczajniej fajnie sie patrzy.

Strasznie fajna zmiana i widać że duży talent, ale myślę że najmniej czego mu teraz potrzeba to porównań do Ronaldo czy gadania o generacyjnym talencie

Powinien grać każdy mecz pucharu Ligi i przynajmniej 3/4 fazy grupowej od 1 minuty ;>

Wiatr robi ale w końcowej fazie akcji często jeszcze wychodzi jego brak doświadczenia. Nie zawsze podejmuje optymalne decyzje a i wykonanie strzałów a w szczególności podań pozostawia wiele do życzenia. Ale w jego wieku to wszystko zrozumiałe, jeśli dostanie swoje szanse i będzie ciężko pracował to coś może być z tej mąki. Jacyś łatwi przeciwnicy we wczesnych fazach pucharów albo w fazie grupowej LE to może być dla niego dobry sprawdzian i nauka.

Młody podpisał nowy kontrakt.

3 polubienia