Ben Doak

ktoś może napisać jak zagrał Doak? Miał jakies przebłyski?

Oglądałem jednym okiem i uważam że miernie.

Nie oglądałem 100% meczu, ale na tyle na ile oglądałem, to średnio sobie radził. Ciekawe tylko, czy to kwestia psychiki, stresu, czy po prostu nie wejdzie na pewien poziom. Ale jest bardzo młody, więc jest szansa, że się ogarnie :slight_smile:

Nie zagrał nic specjalnego. Parę razy się urwał obrońcy, ale to był zawsze ten sam prosty drybling na szybkość do końcowej linii które kończyły się wyrzutkami na ślepo.
Dobra szybkość i tyle.
Ale w pierwszej połowę cały zespół kopał się po czole, więc nie wyróżniał się ani na plus , ani na minus.

P.s dodam, że po wejściu Salaha dysproporcja co do umiejętności tych panów była dość spora

2 polubienia

Solidny występ, kilka razy ładnie szarpnął do przodu, 3 udane dryblingi(najwięcej z naszego zespołu). Jeden z jaśniejszych punktów w I połowie. Chłopak jest młody, a to był pierwszy występ od 1 minuty, na pewno czuł presję, żeby się dobrze pokazać. Reszta zespołu też mu nie pomagała.

Będą z niego ludzie.

Ben ma talent, to nie ulega wątpliwości, jednak dluga droga przed nim.
Na razie chłopak bazuje na jednym zagraniu - drybling i bieg do linii końcowej i podanie w pole karne, najczęściej na ślepo. Brakuje mu umiejętności gry na małej przestrzeni, odnalezienia podaniem kolegi będącego na dobrej pozycji, lepszego oglądu sytuacji i adekwatnego zagrania. Potrafi fajnie szarpać, ale niestety jego gra czesto się do tego sprowadza.
Najlepiej było to widać porównując grę Doaka i Salaha z Lask - Salah od razu pokazał, jak rozgrywać piłkę z drużyną i znajdować najlepsze rozwiązania w każdej sytuacji. Ben ma się od kogo uczyć, niech korzysta jak najwięcej.

3 polubienia

Ben ma świetny drybling i dobry balans, pomaga mu również nisko położony środek ciężkości, szybkości mu również nie brakuje.

W okresie przygotowawczym wyglądał naprawdę świetnie i nadal liczę że chłopak będzie się rozwijał i stanie się realnym rywalem dla Salaha w przyszłości.

Jeśli o wczorajszy mecz trochę jestem zawiedziony, myślę że wyglądałby lepiej gdyby druga linia jakoś funkcjonowała. Żałuję też że JK nie dał mu trochę więcej czasu kosztem Elliota.

Mo na tle Doaka wyglądał o co najlepiej dwie klasy lepiej i nie chce umniejszać egipcjaninowi, ale wszedł na podmeczonego przeciwnika co nieco ułatwiło zadanie.

1 polubienie

Ben Doak completed the most dribbles for #LFC in pre-season and today on his first start he completed the most dribbles (3) out of anyone on the pitch against LASK.

That’s despite only playing 61 minutes.

No kto by pomyślał, że topowa gwiazda piłki jest o kilka klas lepsza od juniora aspirującego do przyzwoitego poziomu :thinking:

Tu raczej chodzi o nieśmiałe sugerowanie ( nie twoje), że Doak może być zastępstwem Salaha w przyszłości i jest to tylko częściowa prawda , bo może, ale w odległej przyszłości.

Różnica klas była większa niż podstawowy gracz/jego zmiennik.

I tak jak młody ma talent to odpukać przy odejściu Salaha w przyszłe lato możemy go ewentualnie traktować jako zmiennika następcy Salaha, a nie kogoś kto może wejść w jego buty.

Nie no - to raczej oczywiste, że za Salaha jeśli ktoś miałby przyjść, to musi to być gotowy produkt lub wschodząca gwiazda, a nie Doak. Kto inaczej myśli i mam nadzieję, że nikt tutaj, to jest nie tyle odklejony, co walnięty.

2 polubienia

ale Yamal w Barcie jest młodszy i gra w pierwszym składzie, wiec dlaczego mielibysmy byc odkelejeni. Sterling w jego wieku juz ciagnal naszą druzynę

A widziałeś co grał Sterling czy jak gra Yamal, a co pokazał wczoraj Doak? Magia sparingów w lecie niektórym przysłoniła zdrowy rozsądek, a i przecież w nich nie był jednym z najlepszych, tylko wyróżniał się na podstawie swojego wieku. Póki co to nie widać u niego konkretów. Ibe też był szybki i potrafił na oślep podawać spod linii końcowej. Gdzie skończył? Oczywiście nie wykluczam dalszego rozwoju, ale na ten moment jemu brakuje. Są tacy jak Yamal czy Sterling, a są tacy jak Vini czy Rodrygo, którzy potrzebowali czasu by wybić się w Realu. Są też zapowiadające się świetnie zawodnicy, którzy z czasem zaczęli gasnąć.

Oceniajmy co jest teraz, na już, a nie co MOŻE być. Nie jesteśmy BVB, Ajax czy Brighton, że możemy czekać i dawać szansę. Wchodzisz z buta jak Sterling lub TAA jak nadarzy się okazja albo znikasz jak Musiałowski.

4 polubienia

No sie moze źle wyrazilem. Chodzi mi, ze niekoniecznke trzeba byc odklejonych, zeby widziec w tak mlodym zawodniku gracza pierwszej druzyny.
Co do samego Doaka, to poza tym, ze kogos potrafi minac, co jest wypominane obecnie Salahowi, to jakos nie widze go jako przyszlosc pierwszej druzyny. Meczu nie ogladalem, ale juz dawno pisalem jak byly tu zachwyty, ze niech zagra z kims od poczatku i pokaze cos. Bo wchodzac na 10 min bez presji to nie jest az taki problem.

ale żeś wymyslil. Przeciez jak ktoś jest uważany za generacyjny talent, to w wieku 18 lat juz powinien wjeżdzać z buta w pierwszy skład, a w wieku 19-20 to juz byc graczem pierwszej jedenastki.
A skoro on ma miec czas, żeby sie rozwinąć to po co ten cały hajp na niego, że Salah to se powinien z ławki rezerwowych mecze pooglądać, to może by zaczął lepiej grać.

Jeden z najgorszych argumentów jakie można wysnuwać w piłce.

Dla Doaka (i dla Liverpoolu) byłoby chyba najlepiej wypożyczyć go na sezon, trenowanie z najlepszymi OK, ale dając mu grać ogony czy raz na parę tygodni mecz w pucharach nie przekonamy się, czy to zawodnik na miarę Liverpoolu.
Chłopak cały czas wyróżnia się pojedynczymi akcjami i dryblingami, ale to trochę za mało.

3 polubienia

Doak powiniene w styczniu odejść do Francji/Holandii albo Belgii- tylko tak jest w stanie wskoczyć wyżej.

1 polubienie

Ale zaczekaj. Bo mieszasz mój pogląd o nie wyliczaniu skrupulatnie wieku z jakąś abstrakcją. Doak to nie jest zawodnik na granie w pierwszym składzie Liverpoolu ani nawet na regularne wchodzenie z ławki w celu odwracania losów meczów. On jak narazie nadaje się co najwyżej na ogrywanie przy bezpiecznym wyniku albo na puchary. Natomiast kierując się tym co napisałeś Gerrard i Drogba to przeciętniacy natomiast Dele Alli i Alexandre Pato z Balotellim to generacyjne talenty.

@everlast dobrze, zgadzam się, że Gerrard to nie jest najlepszy przykład chociaż wydaje mi się, że zaczął odgrywać kluczową rolę w wieku 20 lat a nie 19. To jest raczej normalny wiek a chodziło mi o pokazanie pewnego problemu w rozumowaniu. Niemniej załóżmy, że Gerrard w momencie rozpoczęcia odgrywania kluczowej roli był 2/2,5 roku starszy od Doaka. To mimo pozorów sporo czasu w piłce. Nie twierdze, że młody się tak rozwinie. Ba, nie sadze żeby tak było. Ale jak mamy się spierać o wiek to ja tam sądzę, że takim wiekiem umownym w którym powinno się już oczekiwać odgrywania ważnej roli przez gracza jest takie 22 lata.

taki przeciętniak, że w wieku 19 lat juz byl naszym podstawowym pomocnikiem. w wieku 20 lat, zagrał od początku w 50 spotkaniach.
Też mieszasz mój pogląd. Przeciez napisałem, że jak ktoś jest super talentem to juz w takim wieku powinien coś dawać drużynie. znaczy może nie w takim jak Doak ale za rok-dwa.
Co do Ballotelliego i Alliego - to jesli to nie były generacyjne talenty- to kto w takim razie był? Mieli super liczby w młodym wieku, stanowili o sile swoich drużyn, a że potem głowa gdzieś odjechała to inna sprawa. Mieli krótkie kariery, ale ciekawe ile osób sie tutaj zgodzi z tym co piszesz, że to nie były talenty.

1 polubienie

Nasz nowy duński skrzydłowy!

1 polubienie