Bundesliga

https://weszlo.com/2022/09/19/bayern-monachium-analiza-najslabszej-od-20-lat-formy-bundesliga/

O problemach w szatni Bayernu i braku autorytetu Nagelsmanna.

Wszystko sie zgadza oprocz jednego czyli tego co wydarzy sie w LM.

Tam “balery” maja awans do nastepnej rundy praktycznie juz pewny poniewaz nastepne dwa spotkania rozegraja z Viltoria Pilzno,a wiec 6 punktow spokojnie ugraja co daje w sumie komplet 12 po 4 meczach.
Nie sadze aby Inter z Barca w bezposrednich starciach zgarneli akurat rowno po 3 oczka a tylko to+ich wygrane w rewanzach z ekipa Nagelsmanna i to w odpowiednim stosunku bramkowym mogloby ostatecznie zepchnac ich na 3 pozycje-utopia moim zdaniem!

Zgadzam sie z tym,ze brakuje im Lewego a “gwiazdki” typu przereklamowany Sane,co chwila kontuzjowany Coman czy grajacy kompletnie w kratke Gnabry to nie ta klasa.
Nasz byly gracz zbawieniem tez raczej nie bedzie :grimacing:

Akurat Lewy w kluczowych momentach w fazach pucharowych nie błyszczał, w ostatnim sezonie strzelił w LM masę goli, ale ‘zabrakło’ go w najważniejszych meczach.

Ja bym powiedział, że zabrakło taktyki wykorzystania faktu, że większość obrońców była skupiona na wyłączeniu Lewego z gry - nawet Messiego da się pokryć, więc trzeba było to umieć wykorzystać. Najlepsze, że w trakcie meczu jakby obrona przeciwnika się zaczęła gubić, to zaraz zrobiłoby się miejsce i Lewemu, tak zazwyczaj działało u Nas, gdy próbowano za wszelką cenę wyłączyć Salaha kosztem innych, przez co finalnie Egipcjanin i tak niejednokrotnie trafiał. W Bayernie za bardzo się skupiono na grze na Polaka, bo wcześniej ze słabszymi drużynami to wychodziło.

Już nie czekamy na Gerrarda,ale może na Alonso który objął właśnie Leverkusen?

Polecam sobie odpalić meczyk Dortmund - Bayern Monachium. Fajne spotkanie dla kibica Liverpoolu, bo można zobaczyć jak sobie radzi Sadio, plus potencjalne nabytki z ostatnich plotek czyt. Bellingham i Musiala.

Mane często poza grą, trochę jakby obce ciało w Bayernie, chociaż potrafi zrobić niezłą akcję.
Sam mecz świetny i zabójcza końcówka BVB i remis wyrwany w ostatnich sekundach meczu.

https://twitter.com/viaplaysportpl/status/1578814866785435648. :rofl:

Lać bałerów :grinning:

Oglądam spotkanie Gladbach - Dortmund i imponuje mi swoją grą Jonas Hofmann. Przegląd pola, zamysł na akcje, przewidywanie, ustawianie się, stałe fragmenty gry. Tylko 30 lat na karku.

A jak Kone ? W sumie nigdy go w akcji nie widziałem, a bramkę strzelił i po wartości/wieku/ilości minut rozegranych wydaje się ciekawy.

Dobry zawodnik, umie się zastawić, niezły mecz w jego wykonaniu, tylko pod koniec spotkania już skurcze, jakby kondycyjnie nie dawał rady, zrobił wślizg i coś go zabolało, więc była zmiana. Ale trzeba by więcej spotkań obejrzeć. Dortmund wczoraj rozsypany, takie dziury zostawiali, Mats beznadziejny występ, gdyby Thuram nie kopnął go w nogę i odgwizdany faul to byłoby 5:2. Kobel nie bronił prawie nic, mógł w paru sytuacjach lepiej się zachować. 2 bramki Dortmundu to raczej zasługa Gladbach. Bellingham nerwowy, jedną bramkę można uznać na jego konto. Dobry mecz młodego bramkarza Gladbach, ostatnio zawalił spotkanie, teraz dość pewny, nieźle bronił.

1 polubienie

Właśnie wyglada jakby warto się było chłopakiem zainteresować, szczególnie, że gra na pozycji na której mamy największe braki.

No cóż. Trzeba przyznać, że BVB umie się bawić w talenty. A gdyby tak może Liverpool…

https://twitter.com/bvbnewsblog/status/1613848567554211840?t=GMxWMGomCpnBEIKO0ndOFw&s=19

nie no my tez umiemy. Doak, Elliott, Carvalho, Gomez etc. Potrafimy szukac perelki…przynajmniej na wyspach.

1 polubienie

https://www.whoscored.com/Players/398393/Show/Enzo-Le-Fée

Czy on serio tak dobrze się pokazuje w L1? Słyszę już któryś raz o tym zawodniku same pochlebne opinie, poczytałem więcej, obejrzałem jakieś sklejki i wygląda na francuskiego Verattiego. Jedyny minus to taki, że jednak ciężko widzę, by u Nas w środku pola sprawdził się gracz metr70, widać po Elliocie i Carvalho jak im ciężko idzie, a nie każdy nadrabia warunki mobilnością jak Kante. Zwłaszcza, że Enzo widać jest mocno ofensywnie skupiony.

Znalazłem. Przejrzałem trochę zawodników i Twój Sucic to w tym sezonie cieniutko. Dwie strony medalu w tym są - albo przygniotła go presja, że taki talent i nic z niego nie będzie albo to jeden taki sezon, a być może pozwoli ściągnąć go dużo taniej (bo 30mln za niego na ten moment to byłaby IMO kradzież na nas). Za to Manu Kone wygląda obiecująco, ale TYLKO jeśli obok niego przyszedłby również jakiś crack (Bellingham/Barella/Rice) albo dwóch. Z to jednak bardzo ciężko mi uwierzyć, by ściągnąć kogoś za 80-120mln i do tego Kone za 50-60 jako ktoś, kto może wskoczy na wysoki poziom i regularnie będzie go utrzymywał. Oby mnie zaskoczyli w klubie. Gdyby jednak nie udało się z Bellinghamem, to Rice/Kone/Le Fee jako nowe trio do pomocy?

Wrzucałem tutaj analizę tego gościa. Musisz poszukać w temacie o transferach. Jeżeli Liverpool chciałby zastąpić Thiago to on powinien być priorytetem. Ale transfer Thiago to było tylko odstępstwo od normy. To jest francuski Thiago i szybko się w BVB odnajdzie.

@ManiacK - ale konkretnie to o czym myślisz pisząc cieniutko? Musisz sprecyzować wypowiedź.

hmm, dziwnym trafem u nas w środku grał Milner czy Wijnaldum, którzy się sprawdzili, a nie są przecież kolosami.

Do tego Thiago, wcześniej Mascherano.
Tez było/jest trochę świetnych środkowych- niskich, choćby: Makalele, Deshamps, Kante, Xavi, Iniesta, Lahm, Veratt, Gattuso….
Lista wydaje się nie kończyć, ale u nas jest spec co uważa, że 170 cm to za mało😅

1 polubienie

Przyjmijmy, że od 170 mamy średniorosłego zawodnika, niski to może by ktoś w okolicy 165cm.

Już bym tak nie przesadzał w okolicach 165 to masz może kilku zawodników w topowych ligach :sweat_smile: