Bundesliga

pisałem bardziej w kontekście ogólnym, a niekoniecznie o piłkarzach.

Oprócz zamieszania wokół kontraktu Moukoko, kolejny raz pojawiły się doniesienia odnośnie jego wieku. I ponoć wielki talent nie ma 18 lat, a już 22. Tak wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze po zamieszaniu z reprezentacją U-17 Kamerunu. To właśnie z tego kraju pochodzi napastnik Borussii Dortmund i ponoć w jego akcie urodzenia widnieje rok 2000, a nie 2024. Gdyby okazało się, że 18-letni jeszcze napastnik ma w rzeczywistości kilka lat więcej, byłby to jeden z największych skandali w historii Bundesligi, a wszystkie rekordy, jakie Moukoko ustanowił, należałoby anulować.

Ciekawie

Ciekawe, że wcześniej myśleli, że urodził się w 2024 :smiley:
@WhiteAngel to było nawiązanie do błędu w artykule :smiley:

Kiedyś miał badanie uzębienia, które potwierdziło jego wiek, jak miał 15 czy tam 16 lat

BVB-Augsburg 4:3 kapitalne widowisko, PL moze pozazdroscic w ten weekend, i kapitalny mecz Bellinghama okraszony golem i asystą, ach co to jest za Pan Piłkarz.

3 polubienia

Robi się ścisk na szczycie tabeli, Bayern remisuje trzeci kolejny mecz, BVB nadrobiła w trzy kolejki sześć punktów, dzisiaj wygrana z Bayerem Leverkusen. Wiceliderem Union Berlin, świetnie jest prowadzony ten klub po awansie w 2019 roku.

Bo i mężczyźni ze wzrostem mniejszym lub równym 165cm stanowią sam początek krzywej dzwonowej tj. stanowią poniżej 5% populacji. Czysty rachunek prawdopodobieństwa, że mniej niskorosłych zawodników biega po boiskach. Do tego wiadomo, że wzrost poniżej 170cm wyklucza praktycznie grę na środku obrony i bramce. Także tacy chłopcy zostają skanalizowani do gry na jednej z 8 wolnych pozycji. A tam mają w teorii szansę jak każdy inny. Teoretycznie. Bo w drużynach młodzieżowych przynajmniej w Polsce stawia się nacisk na wyniki, a nie grę. Wybiera tych lepszych fizycznie. Nie raz skutecznie obrzydzając grę w piłkę “przyszłym Xavim”.

No BVB świetnie wygląda…

Bellingham świetne piłeczki dogrywał. Grał mocno cofnięty ale z głębi posyłał długie podania,raz górą raz dołem z których padały gole. Lipskiem jestem zawiedziony, bo ostatnio grają mocno defensywnie.

Niezle jaja w bundeslidze czegos takiego to chyba jeszcze nie bylo, wlasnie sobie wlaczylem z odtworzenia mecz Wolfsburg- Frankfurt a tam bramkarz zglasza sedziemu ze nie siega do poprzeczki, bo slupki nie byly wbite do konca przez co bramka byla o ± 10cm wyzsza, dopiero bramkarz musial zawiesic sie na poprzeczce zeby sie obnizyla :slight_smile: co ciekawe to bramka na ktora mieli atakowac gospodarze, przypadek? Swoja drogą, ciekawe jesli zauwazyliby to dopiero po np.30 min a wczesniej padl gol, mecz uniewazniony?

jednak licznik kręcony :smiley: Szokujące wieści ws. gwiazdy BVB. Wyciekły dokumenty z jego wiekiem Piłka nożna - Sport.pl

1 polubienie

Moze Keita tez ma ze 33 lata i dlatego tak sie łamie? :slight_smile:

2 polubienia

nie zdziwiłbym się, patrząc na to na ile starcza mu kondycji :stuck_out_tongue: Ostatnim razem jak wyszedł w pierwszym składzie został zmieniony koło 55 minuty i wyglądał jakby miał zaraz sie przekręcić :stuck_out_tongue:

jeździł na fałszywym prawo jazdy, może właśnie aby wiek sie zgadzał :d W każdym razie są jakieś powody, aby mieć wątpliwości co do jego wieku.

1 polubienie

Kiedyś wytlumaczyłem na forum z podejścia fizjoterapeuty na temat Nabiego i że kupno go było wielkim ryzykiem, ale tu mnie wyśmiali. Również jego ciało powoduje, a raczej krzywe nogi powodują, że bardziej się męczy

Romario też mial krzywe nogi, nawet bardziej. Ale cos w tym jest, że jakies wady powodują przeciążenia w innych miejscach.

Włączyłem dziś od około 70. Minuty derby zagłębia Ruhry. Czyli jeden z gorętszych meczy w Europie. Pierwsza akcje Jude traci piłkę staje w miejscu, macha do napastnika aby ruszył do pressingu samemu nadal stojąc. Ogólnie same straty, faule i jeszcze odpuszczenie asystującego przy bramce.
Czyli idealnie wpasowałby się w nasza drużynę grająca jak dziś. Jak mamy wydać 120 baniek na goscia co ma odpuszczać w gorących meczach, to może przemyślmy to kilka razy. Bo kolejnego co bedzie patrzył na innych nam nie potrzeba w składzie.

Może gra na obniżenie ceny? :laughing:

Nagelsmann zwolniony!
https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1639011192306794497
Zastąpi go Tuchel.
https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1639012112595922945

Niezrozumiała dla mnie decyzja. Chyba, że dzieje się coś czego nie podają do wiadomości publicznej. Bayern tylko oczko za Borussią, w LM pokonali PSG 2:0. Jakieś podstawy do zwolnienia ?

Dziwne, skoro Bayern wyeliminował PSG i jest w ćwierćfinale LM. Może się w Monachium poprzewracało w głowach że nie mają w marcu zapewnionego mistrzostwa Niemiec… dla mnie ruch niezrozumiały, mimo wyrównanej stawki w lidze.
Może jakieś konflikty w zespole?