Calvin Ramsay

Oficjalnie Calvin Ramsay jest zawodnikiem Liverpoolu.

6 polubień

Czy Ramsay pojechał z drużyną na presezon do Tajlandii?

Nie, nie pojechał do Tajlandii, bo leczy drobny uraz. Info z 11 lipca; był o tym news na stronce.

Dodatkowo, 9 lipca wspominał o tym Klopp w wywiadzie, którzy koledzy z redakcji również wrzucili na stronę (link).

Polecam opcję Archiwum i ‘‘Wpisz szukaną frazę’’, gdzie naprawdę znajdziesz wszystko (lub większość), czego mogłeś nie doczytać.

Ktoś wie, co sie dzieje z młodym Szkotem? Niewątpliwe dla takiego mlodego zawodnika, początek w nowym klubie jest bardzo ważny, może w meczach towarzyskich sie pokazać i przygotować do całego sezonu. Niby mial jakąś kontuzję, ale nic nie słyszymy o nim, a szkoda bo moze go to wytrącić z takiej własnej pewności siebie, a sezon juz zaczynamy i raczej ciężko mu będzie o minuty.

Na reddicie pisali, że ma ogromne braki kondycyjne i nawet nie daje rady na treningach.

hej, ktoś wie co sie dzieje z tym chłopakiem?

Klopp jakiś czas temu wspominał, że przyszedł do nas z urazem, o którym nie wiedziano i musiał (musi?) poddać się leczeniu i rehabilitacji. Wydaje mi się, że w tym roku nie zagra. Do MŚ mamy 3 miesiące, a on jest bez okresu przygotowawczego. Jak dojdzie do siebie przed Mundialem to pewnie ten okres poświęci na nadrobienie braków wydolonościowo-motorycznych.

no to powiem szczerze, że zrobiliśmy 3 transfery z czego tylko Darwin wydaje się wzmocnieniem o ile ogarnie swoje emocje. Ekstra.

Wow…
Czytalem jakiś czas temu, ze Ramsay rzekomo ma braki kondycyjne, wygląda na to, ze jest gorzej?

Kolejny Ben Davies, zamienili Neco ktory mial za soba swietny sezon w championship na jakiegos ogora ktory pewnie zagra w klubie ze 3 mecze, super interes

3 polubienia

Ten transfer od początku był śmieszny. Wygląda na to, że kupiliśmy zawodnika który przez kilka sezonów nie będzie płakał, że jest rezerwowym. Pogra też w rezerwach i przez kilka lat zaakceptuje taki stan rzeczy. Sprzedaliśmy oczywiście lepszego, w dodatku wychowanka który chciał po prostu grać, a u Kloppa by tych minut niestety nie łapał.

Ten transfer od początku był śmieszny. Wygląda na to, że kupiliśmy zawodnika który przez kilka sezonów nie będzie płakał, że jest rezerwowym. Pogra też w rezerwach i przez kilka lat zaakceptuje taki stan rzeczy. Sprzedaliśmy oczywiście lepszego, w dodatku wychowanka który chciał po prostu grać, a u Kloppa by tych minut niestety nie łapał.

Żaden obrońca na świecie nie jest w stanie wygryźć TAA, więc trzeba sprowadzać graczy, którym siedzenie na ławce będzie odpowiadać. Ramsey ma 19 lat i jako opcja na puchary jest idealny. Albo jego talent eksploduje i np.: będzie podstawowym PO podczas gdy Trent będzie grał wyżej, będzie solidnym zmiennikiem lub oddamy go z dużym zyskiem tak jak Neco. Jeżeli nie odpali, to po 2-3 sezonach i tak znajdzie się kupieć, który wyłoży kilkanaście milionów euro. Neco chciał się dalej rozwijać i mu to umożliwiliśmy dostając za to godziwe wynagrodzenie. Wiadomym było jaką Calvin będzie miał rolę w zespole i niezrozumiałe są dla mnie komentarze typu “po co on”.

no to powiem szczerze, że zrobiliśmy 3 transfery z czego tylko Darwin wydaje się wzmocnieniem o ile ogarnie swoje emocje. Ekstra.

Carvalho też jest wartością dodaną do zespołu. Jest uniwersalny (może obstawiać pozycje w środku i na bokach) i ma bardzo duży potencjał. Myślę, że on i Harvey będzie dostawał sporo minut.

Mane → młodszy Nunez
Minamino → znacznie lepszy i bardziej perspektywistyczny Carvalho
Neco → młodszy i pogodzony z rolą rezerwowego Ramsey

No i zimowy transfer:
Origi → w każdym apekcie lepszy Diaz

W sezon wchodzimy moim zdaniem ze znacznie lepszą kadrą niż w poprzednim roku. Przede wszystkim skład został dość mocno odmłodzony. Można się czepiać braku transferów do środka pola, ale nie powinniśmy się czepiać dotychczas potwierdzonych ruchów.

2 polubienia

Widzę, że nagle po sprzedaży Neco pojawiają się jakiegoś głosy chwalące go. O ile mnie pamięć nie myli jak był naszym zawodnikiem to widziałem praktycznie same narzekanie na niego. Williams jest tylko 3 lata młodszy od Trenta, który zabetonował pozycję prawego obrońcy na długie lata. Kogo chcieliście wziąć na tą pozycję, by obskoczył początkowe mecze pucharów krajowych? Sprzedaż Neco była dobrym rozwiązaniem dla obu stron, u nas by praktycznie nie grał, więc ciężko byłoby oczekiwać dalszy rozwój tego zawodnika. Klub sprowadził młodszego następcę, gdzie ta różnica wieku jest już większa, więc można ogrywać Calvina w krajowych pucharach i dla samego zawodnika będzie to zadowalające, niemożliwym jest żeby Neco, który walczy o powołanie na mistrzostwa świata, pogodziłby się z taką rolą.

Dajmy chociaż zadebiutować chłopakowi, zanim zaczniemy na niego narzekać. Z tego co widziałem ma niedługo powrócić do treningów.

5 polubień

O samym transferze ciezko cokolwiek powiedziec ba ten moment. Chlopak musi zagrac w paru meczach, zebysmy mogli ocenic jak prezentuje sie w porownaniu do Neco.

Sciagniecie Ramsaya jest natomiast pstryczkiem w nos naszego sztabu medycznego, ktory nie wykryl, jak sie okazuje, calkiem poważnej kontuzji

@omnia o tym czy Carvalho bedzie wartoscia dodana ti sie zobaczy. Mlodzian na razie musi zaprezentowac jakies konkretne umiejetnosci, zeby moc tak o nim powiedzieć. Na razie jest jedynie melodią przyszlosci, ktora moze nie sprostac aktualnym oczekiwaniom co do jego mozliwosci i wkladu w gre zespołu. Chlopak moze sie okazac mniejszym talentem niz Elliott i wtedy nie bedziemy mieli z Fabio duzo pożytku. Oczywiscie licze, ze mlody Portugalczyk wystrzeli i faktycznie dolozy niemałą cegielke do naszych sukcesow

Ale jaja. Teraz ktoś pisze o tym, że trzeba było zostawić Neco, a wcześniej płacz, ze trzeba jak najszybciej się go pozbyć! Niech się już skończy to okienko, bo niektórym z frustracji po remisach odpala się tryb „jechac po wszystkim i wszystkich”.

Ja akurat chciałem go zostawić i pisałem to również na forum w jakimś temacie przed sprzedażą. Przy 5 zmianach mógłby pograć trochę więcej, a może kilka meczów zacząłby od początku. Jest jak jest i teraz praktycznie TAA będzie zmuszony grać od deski do deski. Oczywiście jest jeszcze Gomez lub Milner mogący zagrać na tej pozycji :slight_smile:

Nie zgodzę się zupełnie, jedyną opcja gry (poza pucharami) dla Neco byłaby kontuzja Trenta. Mam na myśli występy dłuższe niż 10 minut z ławki przy rozstrzygniętym wyniku. Wystarczy spojrzeć na ilość minut jaką dostawał od Kloppa w poprzednim sezonie i tutaj faktycznie pięć zmian mogłoby spowodować, że wchodziłby za Trenta na te pojedyńcze minuty. Zresztą jak sam wspomniałeś o te minuty musiałby rywalizować z Gomezem i MIlnerem, którzy przy zdrowej kadrze byliby zmiennikami. Inną też sprawą jest to, że Trent podobnie jak Salah chce grać w każdym możliwym meczu (przynajmniej tak mnie się wydaję), by nabijać kolejne asysty. Tak jak pisałem wcześniej te ogony na końcówki spotkań nie byłyby wystarczające dla zawodnika, który walczy o wyjazd na mundial.

Wspaniała alternatywa na prawą obronę, połowa pazdziernika a on nawet nie usiadł jeszcze na ławce.
Osoby odpowiedzialny za jego transfer i przepusczenie go na testach powinny zostac wypierdolone z klubu dyscyplinarnie

1 polubienie

Był na ławce tydzień temu na Anfield :smile:

1 polubienie

Mecz z Derby County już blisko, także wtedy jakieś minuty może dostać, teraz to szczerze bardzo mało prawdopodobne :smiley: Będzie z 2 lata w klubie, potem go wypożyczą raz do jednego klubu, raz do drugiego, i go sprzedadzą za 10 mln i tyle z jego kariery na Anfield. Obym się mylił, no ale póki co to zawodnik widmo.