Championship

Wczoraj do finału Play Off Championship dostało się Nottingham Forest, które rozegra finałowe starcie z Huddersfield.

Do Premier League awansowały już Fulham Londyn oraz Bournemouth.

Moim skrytym marzeniem jest, aby na przestrzeni obecnego sezonu oraz przyszłego z ligi spadły takie drużyny jak:

  • Watford
  • Norwich
  • Burnley
  • Leeds
  • Bournemouth

Natomiast do ligi powinny wrócić takie drużyny jak:

  • Fulham Londyn
  • Nottingham Forest
  • Blackburn Rovers
  • Millwall City

Wtedy w sezonie 23/24 obsada Premier League prezentowałaby się tak:
Arsenal Londyn
Aston Villa
Blackburn Rovers
Brentford
Brighton
Chelsea Londyn
Crystal Palace
Everton
Fulham Londyn
Leicester
Liverpool
Manchester City
Manchester United
Millwall City
Newcastle United
Nottingham Forest
Southampton
Tottenham
West Ham United
Wolves

bardzo kibicuje The Reds aby wrócili do PL po ponad 20 latach nieobecności. Cooper to kawał trenera, skoro wyprowadził ich z takiej ciemnej dupy w jakiej byli na początku sezonu. No i też postawili twarde warunki w pucharowym starciu z nami. Bardzo jestem ciekaw jak poradziłby sobie w PL.

To wielki, zasłużony klub dla angielskiego i europejskiego futbolu.

Nie ma takiego klubu, jak ‘Fulham Londyn’. Jest Fulham FC. Ewentualnie można powiedzieć Fulham (jako zespół) z Londynu.

Dziwne, że takie błędy wciąż są powielane przez osoby związane ze sportem czy to przez kibicowanie jednemu z angielskich klubów, czy przez aktywne uprawianie ‘dziennikarstwa’ na jednym z polskich portali internetowych.

Bardzo często też spotykam się z niepoprawnym nazywaniem Chelsea i Arsenalu, o których pisze się ‘Chelsea/Arsenal Londyn’. Ostatnio nawet widziałem na sport.pl, że jakiś ich ‘redaktor’ napisał ‘FC Liverpool’ (totalny dramat), ale tam to rzadko kiedy można przeczytać news nie zawierajacy masy błędów, bzdur i niepoprawnych informacji.

3 polubienia

Nottingham Forest F.C. wraca do Premier League po 23 latach niebytu!!!

4 polubienia

Jeszcze Blackburn za rok i mamy super PL.

2 polubienia

Cieszę się z powrotu Nottingham Forest po blisko ćwierć wieku. To chyba jedyny klub, który więcej razy zdobywał Puchar Mistrzów, niż mistrzostwo kraju?

Do Championship wraca z kolei Sunderland.

chyba tak, ale nie dam sobie głowy uciąć.

Powrót Forest to coś pięknego, jeśli chodzi o historię piłki na Wyspach. Tak jak powrót Leeds był miłym nawiązaniem do początku obecnego wieku, gdy szturmem dotarli do 1/2 Ligi Mistrzów i mieli kadrę przepakowaną gwiazdami jak Ferdinand, Kewell, Viduka, Smith, tak Nottingham Forest w końcu zawita tam, gdzie od zawsze miejsce tej drużyny, czyli wśród najlepszych. Tak jak zostało już napisane, brakuje jeszcze Blackburn i w zasadzie co kolejkę mielibyśmy hity, oczywiście w nawiązaniu do przeszłości, bo nie sądzę, aby nowe rozdanie w wykonaniu tych zespołów było czymś więcej, niż ciężka walka o utrzymanie.

2 polubienia

Dla mnie Nottingham Forest to znacznie więcej niż Blackburn Rovers, to klub legenda dzięki dwóm kolejnym triumfom w Pucharze Mistrzów.
Dobrze, że wrócili, również ze względu na to co pokazali w pucharach.

1 polubienie

Luton i Middlesbrough na 100% w barażach!
Coventry już 5 lokata ale w tabeli ścisk taki, że nawet 10 Preston ma cień nadziei na 6 miejsce😬

Ale dramaty w ostatnie kolejce!

Coventry zremisowało i jest w barażach gdzie zmierzy się z Middlesbrough, z którym… dziś grali😬
Millwall mimo prowadzenia 3:1 z Blackburn przegrał 3:4 i wykoleił się niejako na mecie ale ich pogromcom nic to nie dało ponieważ Sunderland wygrywając na Preston wyprzedził ich w tabeli różnicą bramek!
Teraz zmierzą się z Luton.

Do boju Coventry! Po awans do PL😊

Dzisiaj już pierwszy mecz barażu, Sunderland - Luton. Nie znam Luton, nie wiem jak grają, co grają, ciężko mi się odnieść do tego zespołu. Sunderland zawsze był dla mnie zespołem jak Southampton, balansującym na granicy utrzymania.
Jutro o 13:00 spotkanie Coventry - Middlesbrough, rewanże 16 i 17 maj. 27 finał o 17:45.

Co myślicie o takim rozwiązaniu - Sunderland wraca do PL i składają sentymentalną propozycję naszemu kapitanowi?

Kiepski deal dla Czarnych Kotów, on by nawet w Championship nie ogarniał

Sunderland mi się kojarzy z balonikiem (Pepe Reina). I Henderson też. A więc będzie chemia :rofl:

2 polubienia

Luton w finale baraży, Sunderland zostaje w Championship.

Jak Luton awansuje to gdzie będą grać ? Watford ?

Obejrzałem sobie zdjęcia ich stadionu, faktycznie odstaje os standardów PL. Formalnie nie będą mieli zgody na grę na własnym stadionie w razie awansu?

Nie. Albo go zmodernizują, albo Brda grać na innym. Ja osobiście wolałbym, żeby zostali w domu taki angielski klimacik.

Skoro Bournemouth mogą grać na swoim 11 tysięcznym kurniku to dlaczego Luton nie może? Chyba, że Wisienki po awansie dokonały znaczących modernizacji, nie mam wiedzy o tym.