Cody Gakpo

2 klasy wyżej od Nuneza to jest chyba tylko Messi.
Najpierw dajmy mu się pokazać, w Eredivisie to było już dużo przyszłych gwiazd, a 5 meczów na WC to nie jest miarodajny pokaz umiejętności.
Nunez wbrew pozorom to bardzo dobry zawodnik (szybkość, ustawianie, fizyczność itd, itd.), tylko wykończenie troche szwankuje.

Ja o Gakpo jestem spokojny, u Kloppa każdy staję się tylko lepszy (nie licząc oczywiście sytuacji w których kogoś trapią kontuzje).

Nunez na ten moment to napastnik na poziomie Wernera, Benteke czy w porywach Moraty.
Z samej szybkości bez techniki i wykończenia niewiele wynika, jasne Nunez ma potencjał i jak się ogarnie to może być dobry, no ale na ten moment nie jest i gra tylko dlatego że Diaz i Jota są kontuzjowani.
Gakpo to inna półka

1 polubienie

Bardzo mocno skłaniam się ku teorii, że Gakpo został natychmiast ściągnięty, bo Klopp miał już dość impotencji strzeleckiej Nuneza, a mecz z AV tylko przelał czarę goryczy. Holender nie jest typową 9(zaliczył tam tylko 18 występów w karierze), ale Klopp z Bobbego też zrobił napastnika.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jego gry w Eredevisie? Porównaj w takim razie Nuneza z Benfici do obecnego Gakpo.

Nie wiemy czy i jak szybko Gakpo przystosuje się do warunków Premier League. Niektórzy tutaj piszą, że Gakpo to największy talent w PSV od czasów Robbena chyba zapominając o takim panu jak M. Depay. Jak wyglądała jego aklimatyzacja w Anglii chyba nie trzeba pisać.

1 polubienie

Przecież Nunez nie grał nawet nic niesamowitego w lidze portugalskiej, wiekszosc jego bramek tam to były jakieś farfocle po błędach bramkarzy na poziomie ekstraklasy. Niektórzy tu nawet o tym pisali przed jego transferem.
Nunez zagrał bardzo dobrze w dwumeczu z Liverpoolem i to chyba troche skrzywiło niektórym(w tym mi również) obraz jego umiejętności.

1 polubienie

ale głupota.

Klopp ściąga młodego gracza za 80 baniek, daje mu grać, żeby po kilku meczach, kupić innego w jego miejsce bo tamten nie wykorzystał paru sytuacji? Nunez gra i grać będzie, bo to talent na miare najlepszej “9tki” w lidze.

Gakpo przychodzi do nas do rotacji i w końcu będziemy mieli dobrze osadzony atak do walki na wielu frontach.
Teraz czas na kilka transferów do środka pola i mamy skład kompletny.

9 polubień

Przeczytał żale na forum i powiedział, że No maja racje. Muszę kupić skrzydłowego i spróbować zrobić z niego napastnika, bo Nunez jest beznadziejny.
Mistrz logiki.
Rozmowy trwały już bodajze 3 tygodnie, zaklepaliśmy Gakpo, żeby uprzedzić innych.

Damn Gakpo nie zdążył jeszcze ubrać koszulki a lament forumowiczów już się zaczął

Pod Flymfa chyba ktos się podszył. Jeden ze starszych użytkowników a marudzi jak GrzegorzLFC :sweat_smile::sweat_smile:

To kogo ty byś ściągnął? Dla mnie osobiście Gakpo to drugi po Mbappe ( tak mam prawo do marzenia o Mbappe bo wespół z TAA to mój ulubiony piłkarz młodego pokolenia) najbardziej pożądany napastnik. Gość może grać na skrzydle, w ataku a nawet jako ofensywny pomocnik co było troszkę w Holandii. Świetnie ułożona noga. Bardzo dobry strzał z daleka.

Formacja 433, gdzie go można ustawić praktyczne wszędzie w ataku.
Ja osobiście bym go chętnie zobaczył obok darwina w formacji 442, z Diazem i Mo na skrzydłach no i Jude na ósemce.
To by była miazga.

Typowe forum! W pewnej części rzecz jasna :grimacing:

  • nie robimy transferów to FSG “żydzą” i są w ogóle do d…
  • kupiliśmy Darwina to przepłaciliśmy, po 16 meczach sezonu już wiadomo, że to niewypał stulecia :crazy_face:
  • pojawi się Cody to po ch… on nam? czyli znowu feler
  • chcemy Enzo-nie, nie, nie! bo Argentyńczyk a ci są be,wywołują afery a ponadto stamtąd pochodzi ten “przebrzydły karzeł”
  • itd, itp

Czy ja już kiedyś pisałem :rofl: że ta strona to dla mnie kopalnia humoru?

2 polubienia

Mnie zastanawiają liczby Gakpo, w tym przede wszystkim ilość asyst które zalicza - srednio 1 asysta w meczu, pomijajac same gole. Wniosek taki, że chłopak ma talent do gry kombinacyjnej, co w ustawieniu z Salahem i Nunezem może dać świetny efekt.
Oby tylko przeskok z Eredivise do PL nie okazał się zbyt bolesny.

Według mnie podpisaliśmy właśnie naszego własnego Kevina De Bruyne. :wink:

Kto oglądał Gakpo w akcji wie, że ten facet zagra na każdej możliwej pozycji w przedniej formacji.

Mnie zastanawia plan Jurgena na niego. Teraz przy tylu kontuzjach to jego miejsce to pewnie LN lub 9(ogólna wymiana pozycji z Nunezem w trakcie gry), ale to miał być transfer letni gdzie wszyscy powinni być w pełni zdrowia. Także nie zdziwię się jak będzie Gakpo ustawiany też w pomocy, lub Diaz. W systemie 442 lub 443. Gdyby tak liczyć to potrzebujemy jednego pomocnika mniej, ale to tylko teoria. Czekamy na wywiad Kloppa po testach medycznych i może co nieco powie :slight_smile:

Ex-Liverpool midfielder Dietmar Hamann has told talkSPORT that he thinks Gakpo could end up playing in midfield.

Hamann suggests that Liverpool have needed a player like Gakpo for years now, believing that his size and physicality is perfect to play in midfield.

Ten transfer chyba stawia sprawę jasno. Firmino pożegna się z nami latem. Tak jak Diaz przyszedł w miejsce Mane, tak Gakpo zajmie miejsce Bobbyego. Nunez, Salah, Diaz, Jota, Gakpo, można wliczyć Elliotta i Carvalho. Czy kogoś jeszcze ściągniemy do ataku zimą czy latem? Ja powiem, że na 99% nie. Lato będzie czasem na zmiany w linii pomocy. Może i zimą ktoś dołaczy na te pozycję

2 polubienia

przecież Gakpo nawet nie gra na 9. Obecnie mamy 3 LN, 2 ŚN i 1 PN.

Polecam film na YouTube od dziennikarza Tomasza Ćwiąkały na temat Codyiego Gakpo :slight_smile:

7 polubień

Mam podobne zdanie, nawet chciałem wczoraj odpalić temat “optymalny/podstawowy skład” na forum(czy jakoś tak on się nazywa) ale z braku czasu tego nie zrobiłem. Napiszę pokrótce- sądzę, że Jurgenowi spodobała się taktyka, jak to on mówi, 4-4-2 z szybkimi bokami Diaz, Salah i z przodu Nunez z Firmino i nie zdziwie się jeśli by chciał spróbować częściej tak grać, zwłaszcza że mamy teraz sporo 10tek w składzie jak Elliott, Carvalho czy można nawet tu dać Firmino i teraz Gakpo. Jednak wtedy potrzeba dwóch uzupełniających się pomocników, jakby to powiedział Nawałka- dobrych zarówno w ofensywie jak i defensywie :wink: środek Fabs i Thiago byłby moim zdaniem za wolny+widzimy w jakiej formie jest Fabs.

Reasumując, myślę że czeka nas kolejna ewolucja stylu gry, choć jak sam wspomniałeś to tylko teoria.

Gralismy tak juz w kilku meczach, cos podobnego bylo bodajże z Arsenalem, efekt byl taki ze gralismy 4 napastnikami, ktorzy praktycznie stali w jednej linii i czekali na podanie, wygladalo to momentami komicznie, a w srodku pola jedna wielka dziura. Taktycznie to byl chyba jeden z najgorszych meczy. Takie ustawienie nie przejdzie z tak ofensywnymi graczami jak Salah czy nawet Diaz.