Copa America

Ale to @FanLFC25 podał, że Messi wygra złotą piłkę

Ja nic takiego nie napisałem, podałem tylko że argument, jakoby grał kiepsko na Copa jest wyrwany z dupy i hejterski.

Co do złotych piłek w czasie Van Dijka - Lewego to nie wina Messiego, że na niego głosują. Pytałem kto według niego zasługuje na Złotą Piłkę w tym roku, ale odpowiedzi się nie doczekałem. Moim zdaniem w tym roku nikt nie zasługuje na nagrodę.

@PonuryGrabarz pewnie tak właśnie będzie :slight_smile:

Szkoda,ze poza piekna bramka w meczu ze Slowacja Jude niestety blyszczy tylko prowokacjami na boisku i wzgledem trybun,poniewaz gdyby zagral w miare dobry turniej w Niemczech to + swietny sezon ligowy oraz LM bylby murowanym kandydatem do “.zlotej pilki”
Chociaz ma przed soba byc moze jeszcze 2 spotkania i jak tam bedzie “czarowal” to jego szanse na te nagrode wzrosna.

A co do Leo-z tych fragmentow meczow ktore widzialem to za kazdym razem byl wyrozniajaca sie postacia w ekipie Scaloniego ale w polaczeniu z wystepami w USA to za malo na numer 1 w plebiscycie moim zdaniem.
Ogolnie wedlug mnie to ma o 3 te “pilki” za duzo gdyz zwyciezcami wtedy powinni byc Iniesta,Virgil i Lewy :smiley:

Nie wiem jak to teraz wygląda i kto teraz głosuje, ale zazwyczaj debilom z trzeciego świata, którzy pewnie odbierają w swoich redakcjach jeden kanał, na którym leci TYLKo laliga, to wystarczało by głosować na Messiego, więc nie zdziwię się jak znowu w debilny sposób on wygra, bo nawet jego obecność w top3 to byłby nieśmieszny żart.

2 polubienia

Już w zeszłm roku mu dając udowodnili, że tam wyniki sportowe nie mają znaczenia. Przecież Messiego największe osiągnięcie w zeszłym roku to wygrana ligi z PSG( gdzie miał liczby co najwyżej przyzwoite) i pucharu ligi francuskiej ( w którym akurat sporo się nastrzelał). On ma chyba wykupiony abonament na ZP do momentu zakończenia kariery :stuck_out_tongue:

@Roan wygrał w 2022 roku, za co ponoć wtedy dostał ZP za 2022 rok, więc ta za 2023 to chyba tak z rozpędu…
Bo może ludzie zapomnieli właśnie, jak Ty, kiedy mundial był :stuck_out_tongue:

@Roan to w takim razie za co dostał w 2022 ?
Co by nie gadać, to co najmniej jedną dostął za darmo…

Zapomniałeś, że wygrał TYLKO mistrzostwo świata będąc najlepszym zawodnikiem turnieju.

Od rozgrywek 2021/22 złotą piłkę przyznaje się za sezon nie za rok kalendarzowy i w 2022 wygrał ją zasłużenie Benzema nie Messi. Mistrzostwa Świata 2022 były w listopadzie-grudniu, więc zaliczają się do sezonu 2022/23 dlatego Messi zasłużenie wygrał. Czepiacie się, a nawet nie znacie zasad przyznawania złotej piłki :joy:

e: w 2022 wygrał Benzema nie Messi przecież napisałem?

3 polubienia

A sorki, mea culpa, to w sumie za Mundial ponad rok po mundialu, to trochę dziwne, ale niech sobie ma.
Ogólnie jak nie mają czystego faworyta to dają Messiemu. Bo chyba żadna z ostatnich 3 mu się nie należała(może ta mundialowa, przez to, że odbył się znacznie później to na siłę można uznać ostatnią za mundialową).

W każdym razie tak mnie te nagrody interesują, że nawet nie pamiętam, kto je wygrywał, a co dopiero, że się zmieniły zasady od 3 bodajże lat :stuck_out_tongue:

Ostatnio sobie uświadomiłem, że Liverpool nie ma obecnie zbyt wielu grup piłkarzy z jednego kraju. Tak bez zaglądania do kadry, to na pewno mamy kilku Anglików i trzech Niderlandczyków.
A tak to raczej po jednym Wegrze, Szkocie, Irlandczyku, Japończyku itd.
Bardzo sprytnie postąpiono w przypadku piłkarzy z Ameryki Poludniowej. Mając Argentyńczyka, Brazylijczyka, Urugwajczyka i Kolumbijczyka, ma się prawie pewnego zwycięzcę Copa America :slightly_smiling_face:

No nie wiem Kane ?
Jakby z Anglią wygrał Euro, plus miał solidny sezon, lepszy niż Messi i jakikolwiek piłkarz Realu.

Złota piłka to teraz ma status jak Oscary, taki konkurs popularności który w sumie nikogo oprócz jakiś dziennikarzy, po kradzieży Van Dijka , 2x lewego czy Haalanda ja już mam w pupie kogo tam wybierają.

Niech sobie tę nagrodę wygra nawet Grosicki.

4 polubienia

No to ogladamy :slight_smile: Darwin cos strzeli

Stary dobry Darwin :rofl: 28 min 3 strzaly grozne juz za nim

Munoz jaki idiota :sweat_smile: No hit

Moje pierwsze 45 min na tym turnieju. Tutaj w 1 polowie bylo juz wszystko :laughing: to sie duzo lepiej oglada niz Euro a Munoz to niezly dzban :rofl:

1 polubienie

Kto by pomyslal ze majac juz zółta kartke za uderzenie łokciem mozna wyleciec z boiska :smile:

WTF Luis Suarez smiga po boisku. Myslalem ze to emeryt już :smiley:
I prawie strzelił, walnął w slupek

I niestety Urusi zawalili na calej linii! :weary:
45 minut gry z przewaga jednego gracza i brak chociazby wyrownania to zawstydzajace.
Darwin w 1 polowie jak to on-szanse sa,goli brak.

To w finale na 100% za “burakami” z Buenos Aires i okolic :grinning:

Turnieju nie oglądam, tylko śledzę wyniki. Sukces Kolumbii nie powinien nikogo zaskakiwać. Oni notują jakąś kosmiczną serię meczów bez porażki, ostatni raz zdarzyło im się to bodajże 2,5 roku temu, a w międzyczasie grali z Niemcami, Hiszpanią czy Brazylią. Są w świetnej i równej formie, oczywiście faworytem będzie nadal Argentyna, jednak sukces w Copa America byłby świetną nagrodą za rewelacyjne miesiące w wykonaniu kolumbijskiej kadry. A na sukces już trochę czekają :wink:

Nunez jakie dwie sytuacje zepsuł, draaamat

Co zepsul to zepsul, za to Nunez bił się z Kolumbijczykami na trybunach :grin:
https://x.com/Jim_013099/status/1811221023897121189

5 polubień

Chociaż trafił w łeb? :upside_down_face:

Ale co miał serię meczów z bramką to jego. Cyk do gablotki