Darwin Núñez

Prawie tak wielki, jak gdy Nunez wykorzysta setkę :slight_smile:

Pisałem to po transferze, po nieudanych początkach również, a teraz wciąż podtrzymuję. Zobaczycie, że Darwin Nunez będzie gwiazdą Premier League. Pokażcie mi drugiego tak zwrotnego, szybkiego i technicznego zawodnika przy jego wzroście. W dodatku piłkarza, który ma te wszystkiego atuty w jego wieku. Haalanda pomińmy - on już jest gwiazdą, poza tym Norweg jest typem postawnego byczka, którego głównym atutem jest siła i umiejętność zastawiania się. Jestem przekonany, że jak Nunez tylko wystrzeli z formą po odpowiednio przepracowanym pre-seasonie, to będzie nie do zatrzymania. Pamiętajcie, że zawsze łatwiej jest wieszać psy na kimś kto zmarnuje setkę, a trudniej dostrzec (na razie) uśpione atuty, których Nunez ma mnóstwo. Dla mnie on jest jednym z najbardziej fascynujących transferów, jakie zrobił klub w ostatnich latach, z tym, że wpadł do Liverpoolu akurat w momencie, gdy cała reszta pikowała w dół, a to oczywiście nie ułatwia aklimatyzacji. Jak Liverpool przebuduje pomoc, to myślę, że powinno to wszystko ładnie chodzić :slight_smile:

7 polubień

A ja uważam, że zespół z nim w składzie będzie głównie cierpiał. Po 1 jego obecność na środku ataku wymusza grę w zupełnie innym stylu niż preferujemy. Po 2 jego ograniczone umiejętności powodują, że nie potrafi on uczestniczyć w kreowaniu akcji, może służyć jedynie do ich wykańczania. Po to niby został ściągnięty, ale jak widać nawet to mu nie wychodzi. Psuje większość akcji, jeśli nie spartoli setki, to straci piłkę złym przyjęciem, nieudanym dryblingiem, niedokladnym podaniem. Nie potrafi grać kombinacyjnie, ma fatalną technikę, nie potrafi grać 1 na 1. A my jednak 80% czasu rozgrywania piłkę gramy atakiem pozycyjnym a nie szybkimi kontrami. Nawet zakładając idealny plan stworzenia silnej pomocy, która będzie kreować wiele sytuacji, pewnie w swoim szczycie ustrzelilby te 15 bramek, marnując sporo sytuacji ale przede wszystkim zabierając je innym graczom z ataku. Ale ogólnie jego obecnośc w pierwszym składzie przyniesie więcej szkody niż pożytku dla gry całego zespołu. Wtopiliśmy kasę na nim, trzeba to jasno powiedzieć i to jest jeden z powodów, że jesteśmy gdzie jesteśmy. Jeśli ktoś nie widzi jego pilkarskich ograniczeń (i pal licho już to wykańczanie akcji) to albo ich nie chce widzieć albo ma problemy ze wzrokiem. Idealna opcja gdyby był jedynie rezerwowym. Fajnie miec gracza o takiej charakterystyce jak Nunez na lawce, jako dodatkową opcję, problem w tym, że on nie kosztował 20-30 mln tylko “trochę” więcej.
Ale w tej chwili to mamy większe problemy niż Nunez.

Ciekawostka:
Luis Suarez w swoim pierwszym pełnym sezonie (11/12) dla LFC strzelił 17 goli (11 w PL).
Darwin Nunez aktualnie ma na koncie 15 goli (9 w PL) i jeszcze 8 meczów przed sobą.

6 polubień

Zaraz Ci ktos wyskoczy i napiszę, że Suarez kosztował 22mln czy tam ile, a Nunez to 100 i w ogole nie umie nic :stuck_out_tongue:

@kuczq
komentarz był sarkastyczny, nie chodzilo o dokładne liczby, ale o podejśćie niektórych użytkowników do Darwina. JA osobiście uważam Nuneza za zawodnika już bardzo dobrego, a z potencjałem na bycie dla nas równie ważnym co niegdyś Torres, czy Suarez. Kwota jaka zapłaciiśmy za Nuneza, na tamte wydatki byłaby wartością zbliżona do tego co zaplacilismy za Carolla…

@Loku64 kosztował 25 mln, ale to były inne czasy. Dzisiaj Ajax za losowego placka z Brazylii chce 100 mln

I co najciekawsze - dostaje. I potem ManU sie ‘cieszy’ takim Antonym w składzie :slight_smile:

W czasach kiedy Suarez do nas przyszedł to 80 milionów za zawodnika to były chore pieniądze.

25 w tamtych czasach było jak 50-60 teraz/

Jeśli macie godność i honor człowieka :sweat_smile: :sweat_smile: to dajcie już spokój z tymi porównaniami do Andiego Carrolla. Czy ci którzy stosują tę figurę literacką oglądali wgl wtedy mecze Liverpoolu?

4 polubienia

Ale przecież podobną fryzurę maja i na podobnej pozycji grają :smiley:

14 polubień

Można porównać go do Suareza, do którego brakuje mu dwóch goli, żeby osiagnac taki sam wynik jak Urugwajczyk. W pełnym sezonie

Nie wiem czy się zgodzisz ale pod względem stylu i atutów najbliżej mu do Torresa.

Torres był technicznie o kilka klas bardziej zaawansowany. Za to był nieco mniej dynamiczny. W każdym razie jak dla mnie prime Torres, a Nunez to jak porównywać właśnie Urusa z Carollem :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ogólnie samo to, ze po kontuzji parenascie lat temu kosztował niewiele mniej niż Nunez o czymś świadczy. Za Torresa w gazie z 2008/09 myśle, ze dziś można byłoby brać 200 baniek.

3 polubienia

Suarez talentem i skillem był najbliżej Ronaldo i Messiego, mentalnie nie dorósł do talentu. Nie wiem czy którykolwiek piłkarz ery EPL zbliżył się do jego poziomu. Z Darwinem mają wspólny paszport.

4 polubienia

Jutro Darwin strzeli trzy gole i komuś tutaj pęknie dupa :wink:

Chodzi mi raczej o młodego Torresa. Torres 2007/08 to był ukształtowany piłkarz. Nunez ukształtowany jeszcze nie jest.

@Loku64 200 może nie ale 100/150 byłoby możliwe.

@jaszyn o jezu z całym szacunkiem do Gerrarda, Suarez był najlepszym piłkarzem jakiego oglądałem w naszej koszulce :heart_eyes::heart_eyes:
(1.Suarez 2.Gerrard 3.Salah)

@kuczq czy zgadłbym kogo masz na myśli? :sweat_smile::sweat_smile: PS. Patrzyłeś na priv?

@Loku64 cd: ale to trzeba by trafić na frajera czyt. Chelsea eee… wait :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::joy::joy:

Szkoda, że tak krótko był w prime :confused: duet Suarez i Torres w prime to byłaby miazga większa niż Mane-Firo-Salah

Edit1500190 który też się na nas wypiął po 3,5 roku :confused: ja akurat aż tak najarany na Fernando nie byłem. Natomiast napewno jest to ścisłe top 10 piłkarzy jakich oglądałem u nas według mnie (Owen mnie ominął). Po trójce którą wymieniłem Torres, Mane, Van Dijk, Alonso, TAA, Alisson, Coutinho. Kolejność już w tym wypadku przypadkowa :sweat_smile::sweat_smile:

1 polubienie

Wiek ten sam w 07/08 co w tym sezonie Darwin. Jak za Nuneza się płaci 80, Lukaku/Antonyego koło 100, to myśle, że te 200 za 24/25 letniego Torresa to i tak by była spoko cena :stuck_out_tongue_winking_eye:

Chciałbym znaleść zawodnika podobnego do młodego Ferdzia, ale ni ma. Coś jakby Technika Benzemy , spryt Salaha , dynamika Haalanda, wykończenie Lewandowskiego w gazie :sweat_smile:

Wiadomo może lekka przeginka i okulary nostalgii. Jednak to był pełen pakiet i pan Piłkarz. Jeden z niewielu co w czasach Messiego i Ronaldo wzniósł się na podobny poziom. Później nawet trafił się nam kolejny taki napastnik :grin:

@CzerwonyBartek jak można się nim nie jarac

jako 9tka moim zdaniem lepszy niż Suarez i Salah. Jako zawodnik to pole do debaty, jednak dla mnie jednak Salahowi brakowało trochę. Torres jako napastnik mial wszystko. Technikę, zwinność spryt i szybkość niczym Aguero czy Owen.
Sile i grę głowa niemal jak Drogba. Do tego kliniczne wykończenie i nawet z dystansu potrafił huknąć. Najbliższy zawodnik stylem i umiejętnościami do mojego GOAT, czyli El Fenomeno :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Och ten nasz Fernando :grinning:
Oprócz fantastycznych bramek dla nas szczególnie pamiętam mu tego gola z Niemcami w finale EURO '08 :soccer: jak myśmy się wtedy z synem z niego ucieszyli :muscle:

Wspomnień czar :laughing:

2 polubienia

Wszystko byle nie Niemcy :wink:

1 polubienie