Darwin Núñez

Znam. Benzema. Gość miał jeden sezon w którym strzelił 5 goli w La lidze. A w innym 11. A swój prime miał zupełnie niedawno. Nigdy przez większość kariery nie uchodził za napastnika że ścisłego topu a nagle stał się nawet przez jakiś czas najlepszym grajkiem na świecie. Jak dla mnie był przereklamowany z ta złota piłka ale nie ulega wątpliwości że koniec końców karierę miał bardzo udaną.

I też nie był jakimś wybitnym egzekutorem, też ma filmiki z wielu “nunezowych” wykończeń i kiksów.

Można? Można.

Znam wielu zawodników którzy w poprzedniej lidze robili co chcieli a w nowej byli zablokowani. Da się to naprawić ale czasem potrzeba czasu.

1 polubienie

Wydaje mi się, ze Benzema miał pare sezonów z duża ilością bramek, a złota piłka jak najbardziej zasłużona, pomimo braku sympatii.

No tak nie do końca, forma nie równa. Pierwsze sezony miał na przykład świetne, a na przykład ostatni znów beznadziejny. Do tego rolą Benzemy była gra pod Ronaldo. Rozkwitł gdy Portugalczyk odszedł. Do tego to o czym wcześniej pisałem czyli kwestia psychiki. Pod koniec kariery spokorniał, skupił się bardziej na karierze, bo wcześniej była afera z Valbuena, problem z wagą. Do tego to najlepsza niestandardowa “9” XXI wieku, więc gruby przykład.

1 polubienie

Gość w sezonie 21/22 był MVP i królem strzelców La Liga oraz MVP i królem strzelców Ligi Mistrzów. To była najmniej kontrowersyjna Złota Piłka w ostatnich ~6 latach.

4 polubienia

Dokładnie gość strzela 3 bramki PSG, 4 Chelsea i 3 City w fazie pucharowej i wszystko to były bliskie dwumecze. Już więcej się zrobić nie dało by dostać złotą piłkę.

2 polubienia

To żeś teraz dojeba* do pieca kwestionując umiejętności strzeleckie zwyciezcy złotej piłki, Karima Benzemy. Kolejny obrońca Nuneza - odklejony od rzeczywistości.

Tak na marginesie gdyby Nunez nie powalczył w decydującej akcji meczowej o piłkę po strzale Gakpo to chyba byśmy nie wygrali… Także szanuj napastnika swego możesz mieć gorszego - vide Hojlund.

1 polubienie

Napisałem ci, że Benzema miał sezon gdzie strzelił w La lidze 5 goli. Więc nie pajacuj. Napisałem że największym się zdarzało mieć fatalne sezony strzeleckie.

3 polubienia

Dlaczego w temacie Salaha nie ma takiego poruszenia jak tutaj? Salahowi można więcej wybaczyć czy jak? Przecież tutaj do wakacji będzie więcej komentarzy niż w spekulacjach transferowy ch…

Nunez zagrał słabe spotkanie, nie będę go tym razem usprawiedliwiał.
Na ten moment nie ma podjazdu do takiego Torresa, ale chyba cała generacja napastników na świecie trochę nie domaga.

Nunez jakie wykończenie ma każdy widzi, a mimo tego jest moim zdaniem drugim najlepszym napastnikiem w lidze…
(Jako całość jego gry w wpływu na drużynę).

Serio, po odejściu Kane i Vardy’iego nikt oprócz Haalanda nie przychodzi mi do głowy.

Hojlund na razie jest słaby, Rashford to samo (chociaż to bardziej skrzydłowy), Jesus to marnuje więcej od Nuneza, Nketiah to samo, Richarlisona przemilczę, Son jest lepszy , ale traktuję bardziej jak skrzydłowego, Watkins proszę…, Jackson :joy:, Isak?? Być może , ale to dla mnie ta sama półka.

W innych ligach ta sama bieda… Bundesliga Ok Kane… Ale on już jest stary.

La liga ? Nie ma nikogo lepszego

Francuska to tam tylko Mbappe, reszta poziom Minamino.

Włoska ? No tam bym coś znalazł…

Kurde to że wszystkich lig mamy lepszego Haalanda na którego tygodniówkę nasz klub nie stać , Mbappe na którego nas nie stać , z serie A dałoby się kogoś znaleźć lepszego za pewnie 150 baniek…

Ja tam nadal liczę na poprawę gry Urugwajczyka, a w razie co mamy jeszcze Gakpo. Ta dwójka moim zdaniem jest lepsza niż Firmino/Origi

Skrzydła na moje to bardziej palący się problem.
Za Salaha nie ma nawet pół zawodnika. ( Zresztą on zagrał równie słaby mecz)
Na prawej mamy Diaza który w ostatnim czasie gra jeszcze gorzej od Darwina i Jotę którego jestem fanem, ale nie można liczyć na niego cały rok.

Nie będę już wspominał o pomocy i obronie, gdzie w ataku jak wykoleił się Jota czy tam Diaz to mieliśmy sensownych zmienników.

Tak jak odpukać ktoś z dwójki Alister I Szoboszlai wypadnie to nie ma kto wejść w ich buty.

Swego czasu Salah najbardziej był jechany, ale to się zmieniło kiedy odszedł Mane i Firmino. Generalnie na tym forum zawsze ktoś jest obiektem drwin, bo na kimś trzeba się wyżyć. Latem odeszło kilku dziadków, więc wybór kozła jest mniejszy i padło na Urusa, który gra znacznie lepiej niż sezon temu, ale niektórym to nie wystarcza.

BTW. Najbardziej to powinien być na świeczniku Thiago, który stał się drugim Keitą.

Jeszcze trochę i Nunez w swoim wątku będzie miał więcej postów niż wszyscy pozostali zawodnicy razem wzięci, półtora roku i ponad 2,5k wpisów :smile:

Ja już od jakiegoś czasu opuszczam wątek Darwina, szkoda czasu ma czytanie, robi się z tego typowe bicie piany.

2 polubienia

To troll prawda? Nie ma zawodnika z bramką w Premier League, który ma +4 xG w stosunku do bramek jak Nunez(mam wątpliwości czy bez bramki istnieje taki zawodnik). Nawet Hojlund bez bramki tyle nie ma. To jest najgorszy napastnik w lidze.

1 polubienie

Jak rozdawać tytuł najgorszego to już chyba bardziej należałby się panu Richarlisonowi (poprzedni sezon 27 meczy, 1 bramka / 4 asysty a w tym sezonie 11 meczy, 1 bramka / 3 asysty).

@Roan Może i marnuje więcej ale Richarlison tego co dostaje też nie wykorzystuje i strzela/asystuje mniej. Nie widzę niczego w jego grze co by miało przekonać mnie że jest lepszy obecnie. Jeśli Nunez to nie wypał to Richarlison takowym również jest.

1 polubienie

Nunez marnuje więcej Richarlison nie ma tyle sytuacji.

E: Jest też niewypałem ale czysto w stosunku oczekiwanych goli do bramek nie ma większego niewypału niż Nunez w tej lidze.

Ciężko żeby z ławki miał więcej sytuacji.

Ludzie nie potrafią odróżnić gry jako ogółu od samych zmarnowanych sytuacji.

Tych Darwin ma masę, a mimo to jest bardzo dobry.

Chociaż Ty twierdzisz, że Hojlund jest lepszy czy teraz Richarlison :joy::joy: serio do końca sezonu lepiej ten wątek ignorować.

Tym bardziej patrząc na innych napastników z topowych zespołów to dupy nie urywa:

Darwin Núñez (13 meczy, 4 bramki / 4 asysty, 774 minuty w PL)

Eddie Nketiah (14 meczy, 5 bramki / 2 asysty, 820 minuty w PL)

Nicolas Jackson (13 meczy, 6 bramki / 1 asysty, 991 minuty w PL)

Rasmus Højlund (10 meczy, 0 bramki / 0 asysty, 680 minuty w PL)

Richarlison (11 meczy, 1 bramki / 3 asysty, 542 minuty w PL)

Także oczywiście zgadzam się że Nunez bardzo dużo marnuje i liczę że to poprawi, natomiast nie nazwałbym go najgorszym w lidze.

Ty ciśniesz bekę z Hojlunda czy Jacksona, bo kibicujesz Liverpoolowi, a jakby Nunez grał w Chelsea to byś cisnął bekę z niego.

Różnica jest taka, że Jackson zagrał na profesjonalnym poziomie pół roku, więc może jeszcze sporo sprogresować. Już ma więcej bramek niż ten twój świetny Nunez.

Hojlund 4 lata młodszy też dopiero wchodzi na poważny poziom.

Nunez ma 24 lata, 4 sezon w poważnych klubach i miał tylko jeden dobry strzelecki sezon. On tu ma najgorszy potencjał z tej trójki.

Richarlison niewypał ale stawiam, że w Liverpoolu u Kloppa by miał więcej bramek niż Nunez.

1 polubienie

Z tą częścią się powiedzmy zgodzę . Reszta też ma potencjał, ale na ten moment Nunez jest lepszy od wszystkich tu wymienionych piłkarzy.

Dziwnym trafem od kiedy Darwin gra w podstawie to gramy jak mistrzowski zespół, Salah odżył , a my jesteśmy na 2 pozycji w lidze.

Klopp to jednak geniusz, że z takim plackiem gramy tak dobrze w ataku ( nie liczę ostatniego meczu :stuck_out_tongue:).

Jestem ciekaw ile meczy Jacksona i Hojlunda obejrzałeś, że stwierdzasz iż mają gorsze umiejętności od Nuneza. Pewnie tak z jeden przy 30 Darwina to trudno byś miał inne zdanie.

Jakoś w poprzednim sezonie ten genialny Urugwajczyk nie pomógł, a teraz to wszystko jego zasługa.

2 polubienia