Darwin Núñez

Panie kolego, ja te sytuacje znam i pamietam z meczów na żywo. Dla mnie najbadziej kuriozalne było to z City około 2 minuty. Do dzisiaj się zastanawiam co się tam stało i tego woleja o którym chyba wszyscy byli pewno ze bramka a tu słupek. Mówimy natomiast o dokładaniu nogi na pustą bramkę. A takich sytuacji było malutko.

Generalnie i tak porównywanie do do Carrolla jest o wiele bardziej niedorzeczne niż nawet obrona Częstochowy i rozdzieranie szat jak Rejtan chroniąc Darwina przed krytykami. Gość owszem, nie może być uznany udanym transferem z perspektywy dnia dzisiejszego. Ale porównania do Anglika? Rozumiem do Torresa z czasów Chelsea, do Wernera, Moraty czy Lukaku. Każdy z nich w pewnym okresie zaczął mocno zawodzić w kontekście skuteczności ale każdy również posiada lub posiadał niepodważalną piłkarską jakość.

Aha no skoro wybiórczo oceniany sytuacje to zmienia postać rzeczy.

Fakt z Ajaxem zapomniałem czyli mea culpa.
Z City to chyba chodzi o tą w Carabao w 1 połowie po dośrodkowaniu z wolnego ale to przecież nie było tak “do pustaka” albo?

W każdym bądź razie takich 100% tych “dostawiam nogę” to wychodzi, że są tylko 2!
Zdarza się każdemu napastnikowi :grimacing:

Tylko to tutaj zostawię. Bo mam wrażenie, że ludzie nie chcą sobie zdawać sprawy z takich oczywistości
Cristiano Ronaldo Horrible Misses You Won’t Believe - YouTube

Oczywiście dzisiaj to kolejny cel frustratów po tym jak gość obniżył loty w wieku 37! lat co nie zmienia kwestii, że to bezapelacyjnie drugi najlepszy piłkarz w XXI wieku.

Edit. Sądzisz, że to wszystkie big change? To zapewniam cię, że się mylisz. To jedynie pierwsza lepsza składanka. Podobną możemy zrobić z Mo i innymi wielkimi. Z Nunezem jest taki problem, że dużo kosztował oraz no trzeba uczciwie przyznać, że z tyloma wielkimi szansami powinien mieć tych goli co najmniej 13/14 we wszystkich rozgrywkach czyli jakieś 3/4 więcej aby nie było w jego keirynku kierowanej tak dużej krytyki. Dodatkowo równolegle z nim swój transfer sfinalizował Haaland który z kolei strzela jak na zawołanie i ludzie szukają porównań. Z tym, że Haaland zdystansował nie tylko Nuneza w statystykach ale i wszelkich innych genialnych napastników z ery PL. Czyli co te wszystkie Heńki, Aguera i inne Kejny to jednak słabo bolki były, co?

1 polubienie

Film z CR to zebrane z kilkunastu lat, u Darwina z kilku miesięcy.
OK, ma chłopak sporo niewykorzystanych szans, tu nie ma dyskusji, ale ciągnięcie tego w nieskończoność staje się zwyczajnie nudne, dajmy już temu spokój, zwłaszcza, że ostatnio strzelił gola.
A nie, moment… przecież nie trafił czysto w piłkę…

W nieskończoność to jest próbowanie usprawiedliwianie go. Jeśli ktoś jest upierdliwy i prosi o podanie dowodów, a ktoś inny je podaje to jest to raczej forma odpowiedzi, a nie na siłę szukanie zaczepki. Kwestia czy to są czyste sytuacje, czy stuprocentowe, czy jak zwał big chances to jak widać sprawa indywidualna. Każdy inaczej ją ocenia wg swojego algorytmu. Ktoś mnie zapewnia, że się mylę, że to są czyste sytuacje, że to tylko składanka. Ja uważam inaczej. Każdy ma swoje zdanie na temat Darwina Nuneza.

Słuchaj, ja nie twierdze, że się mylisz. Na ten moment każda ze stron może mieć racje. Z Darwinem na ten moment jest jak z tym kotem Schrödingera :sweat_smile: może okazać się flopem lub udanym transferem. Ze względu na cenę raczej nie będzie niczego pomiędzy. Z tym że to hipotetyczne otwarcie pudełka będzie dopiero gdzieś pod koniec przyszłego sezonu. Wtedy będzie można z wiele większym przekonaniem przeanalizować kto miał racje.

A to przepraszam, myślałem, że to do mnie było. Sprawa Nuneza rozstrzygnie się po sezonie, wtedy można go ocenić w pełni. Jednak zakłamywanie pewnych rzeczy należy poprawiać i nie powielać dalej.

Świetny pomysł udostępniać taki film na forum Liverpoolu xd
Ja naprawdę nie wierzę w to co czasem widzę na tym forum

Zacznijcie proszę chłopaka wspierać, bo tego potrzebuje, a nie wysyłać filmiki z każdą jego pomyłką :')

A chociażby ta do pustej bramki, po ziemi, z Ajaxem, gdy trafił w słupek to w czyjej głowie była?

Tzn wiesz, nie ma nic złego w zamieszczaniu pudeł piłkarza ale pod warunkiem, że pamięta się o bramkach, asystach i pięknych strzałach/zagraniach. Największym problemem jest według mnie skrajność opinii i odrzucanie tego co nie pasuje do przyjętej retoryki.

Ja osobiście ocenie według własnych kryteriów Darwina dopiero po zakończeniu przyszłego sezonu. Oczywiście potencjalna niemoc w drugiej części sezonu może mieć spory wpływ na wyniki drużyny. Jednakże wolałbym przyjąć, że obecny sezon to ten aklimatyzacyjny. A dopiero przyszły to chwila prawy.

Nawet jakby to jedna sytuacja, na tym filmiku jest pełno trudnych sytuacji, wiec tez ciężko powiedzieć, że to jest marnowanie stricte. W każdym razie to się robi już nudne, marudzenie na niego, jak wcale w liczbach źle nie wyglada, a pewnie będzie wyglądał lepiej.

3 polubienia

Post nr 933, jeszcze trochę i będziemy świętować tysieczny wpis na temat Nuneza, a to dopiero pół roku. To się nazywa mocne wejście do zespołu :grin:

5 polubień

ciekawe czy coś poważnego.

Screenshot 2023-01-12 at 16-34-32 Anfield Edition (@AnfieldEdition) _ Twitter

Niestety opcje w ataku nam się kurczą na mecz z Mewami.

Ox znowu w wyjsciowej 11. Co tu sie kurla wyprawia to glowa mala

spokojnie, Ox to ogarnie na lewym skrzydle :rofl: Kolejny do szpitala.

Czyli polowa forum otwiera szampana a druga polowa zapija smutki. Zobaczymy jak nam gra pojdzie bez Darwina, fatalna sytuacja.

Na razie nie wiadomo co z wystepem Nuneza, ale info niepokojące, zwłaszcza że również Bobby nie trenował.
Chyba nawet krytycy Darwina się nie cieszą.