Darwin Núñez

Jeżeli nie będzie w ogóle wystawiany czy jakieś ogony to wiadomo, że to będzie wina Kloppa.

Jak będzie dostawał szansę, a będzie kopał się po czole i nie dostarczał liczb to winić będzie mógł sam siebie.

To raczej oczywiste.

Nie gra bo jest słaby i tyle, myslicie ze czemu pol roku po jego transferze, przyszedl tu Gakpo na tą samą pozycję? Klopp zrobił błąd, nie bylo w klubie Edwardsa żeby wybic mu ten pomysl z kupnem Nuneza z glowy i tyle.

Kazdy klub big 6 ma jakies wtopy transferowe za duze pieniadze, tego nie da sie uniknac.

3 polubienia

Ja nadal nie rozumiem, tutaj się oczekuje że słabsi będa grali kosztem lepszych?

3 polubienia

nie ogarniam trochę o co może mieć pretensje. Ze wszystkich ofensywnych zawodników Nunez presuje najgorzej i nie widać po roku żadnego progresu. Jak tak dalej pójdzie to Klopp go sprzeda. Do tego jak może mieć pretensje skoro gramy w 10 przez prawie połowę meczu. I tak powinien się cieszyć, że w ogóle wszedł. Gdyby nie czerwo pewnie szybciej by się pojawił. Zamiast pokazywać frustracje powinien zacząć pokazywać zaangażowanie na treningu.

Prawda jest taka, że Nunez wącha i pewnie będzie wąchał boisko na kilka minut tylko ze względu na cenę, jaką za Niego zapłaciliśmy.
Tu już nawet nie ma krzty argumentu żeby go bronić czy widzieć jakieś nadzieje… niestety.

Ten sezon musi go zweryfikować, już nie ma że przyszedł w trakcie/nie umie angielskiego/taktyki, filozofii Kloppa. Jak zaskoczy to będę przeszczęśliwy ale pomału mnie też zaczyna już ogarniać irytacja co do jego gry.

Nie, po prost Darwin jest przehajpowany. Jak to jest, że Gakpo wchodzi z miejsca w buty Firmino, a Nunez po prawie półtora roku nadal kopie się po czole? Jest to w 100% transfer Kloppa, to on się na niego uparł, a teraz pewnie żałuje wydanych pieniędzy, które można było spożytkować na pomocnika w poprzednie okienko. Teraz mamy jednego z najdroższych rezerwowych w lidze.

To jest sezon weryfikacji Darwina. Nie ma żadnych tłumaczeń i jeśli nie pokona Gakpo, to w lato będzie na liście transferowej. Szkoda mu psuć karierę, a klubowi obciążać klubową kasę.

1 polubienie

Z ostatnią częścią się zgodzę.
Jak Darwin w tym sezonie przez większość czasu będzie na ławce to warto będzie rozważyć jego sprzedaż.

Jest nadal młody, nadal głośne nazwisko i przy rosnącej inflacji możemy odzyskać większość kasy.

Za rok Salah pewnie odejdzie, Egipcjanin + sprzedaż Darwina może dać nam jakiś sensowny budżet na transfery, żeby 3 rok z rzędu nie zawalić letniego okienka.

1 polubienie

Przynajmniej jest w czymś najlepszy :rofl:

@HappyBlancik ale to i tak upgrade za Origiego. Bardzo drogi upgrade…

Niestety to jest fałsz. Pepe z Arsenalu był droższy.

A co do samego Darwina, kibicuje mu mocno. Widać potencjał, ale z dnia na dzień mój kredyt zaufania jest mniejszy. Liczyłem, że mimo trudnych początków pokaże wole walki i będzie notował progres, może w LE pokaże różnice na tle słabszych.

1 polubienie

W tym roku mieliśmy ponad 100mln a i tak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Nie ważne ile kasy mamy i tak nie potrafimy tymi pieniędzmi zarządzać.
Darvin powinien przede wszystkim grać żeby móc cokolwiek pokazać. Może w kolejnych meczach przy niedyspozycji Diaza zagra od początku na szpicy, a Jota na lewym.

Grealish z City siedział praktycznie cały sezon na ławie kiedy tam przyszedł, kosztował ponad 100mln., a sezon później był ważną postacią zespołu.

Nieskuteczność Darwina to jedno, ale jego większym problem jest to, ze nie pasuje Jurgenowi do taktyki zwyczajnie. Nie wiem kto był odpowiedzialny za transfer Darwina, ale mało trafiony strzał. Darwin jest super materiałem do oszlifowania, ale musi grać! W tej drużynie ciężko będzie mu o pierwszy skład…

Jurgen gra niezmiennie (przynajmniej od 1szej minuty meczu) fałszywą 9, do której Nunez się kompletnie nie nadaje i nie będzie się nadawał. Na fałszywej 9 super spisywał się najpierw Firmino, teraz robi to z powodzeniem Jota i umie tam grać. Nie raz, nie dwa zagra tam tez Gakpo, jak w zeszłym sezonie. Darwin ma przesrane jeśli chodzi o granie na 9, bo w LFC ta pozycja nie istnieje.

Może teoretycznie zaczynać od 1szej minuty, ale wyłącznie na LS, a tam jest w super formie Diaz. I Lucho mam nadzieję już w tym sezonie wyrobi sobie taka pozycje w składzie, jaką miał przez lata Mane. Widać jak Diaz zyskał pewność siebie i w jakiej formie fizycznej jest.

Darwin musi czekać na kontuzję Diaza (odpukać!) albo za rok zmienić klub. Szkoda byłoby, żeby się marnował, bo w innej formacji Urugwajczyk może być kozakiem. U nas na LS do tego trzeba zapierzac w obronie, do czego tez lepiej nadaje się Diaz…

1 polubienie

A Sancho? Lukaku? Jak zwykle jakies głupoty powielasz…

Co do Darwina to zobaczymy, jak będzie wyglądać w trakcie sezonu jego rola. Gakpo na razie wyglada w srodku tragicznie. Jota bez szału. Sezon długi, rotacja będzie. Dostanie swoje szanse Darwin zobaczymy, czy wykorzysta.

1 polubienie

Zacne grono :yum: np i jeszcze wspomniany wyżej Nikolas Pepe. To to dopiero kasztan.

Jakby nie patrzeć mamy teraz sezon weryfikacyjny. Kłótnia o to czy jest dobry czy nie, nie na większego sensu. Wszystko okaże się na boisku.

1 polubienie

dobrze że nie płacimy mu 300 tys

1 polubienie

Po meczach gdy grał przeciwko nam w barwach Benfici, wyglądał na napastnika niemal kompletnego (szybkość, sila, wykończenie, niezła technika)
Nie mogę pojąć jak to się stało, że przyszedł do nas zupełnie inny chłopak. Niestety póki co nie daje argumentów, żeby na niego stawiać :disappointed_relieved:
A szkoda, bo wiązałem z nim ogromne nadzieje i myślałem, że będziemy mieć nowego golleadora w typie El Nino.

7 polubień

I dobrzr myślałeś bo on taki właśnie jest. Tyle, że Klopp woli szukać zawodnika i wymyślać pozycje, do których gość nie pasuje. Jak zagramy z klasyczną 9 to Darwin pokaże na co go stać. Jak gra nie tam gdzie lubi to zwyczajnie nie jest w stanie pokazać swoich możliwości, a widać, że może więcej.

9 polubień

Nie można wiecznie zwalać na złą pozycje… Ile meczów zagrał na 9 i były one po prostu bardzo słabe? On ma problemy z najprostszymi rzeczami takimi jak przyjęcie piłki, o skuteczności to juz wole się nie wypowiadać

5 polubień

Ostatnio gołym okiem widać, że poprawił technikę i poruszanie się z piłką. Musi więcej wychodzić na mecze, bo to one dają kopa mentalnego i pewność siebie oraz daje możliwość walki o miejsce w składzie. Klopp powinien rotować częściej napastnikami…

Była taka jedna akcja z Chelsea gdzie miał okazję pokazać jak gra rasowa 9… to piłka przy przyjęciu odskoczyła mu na 2 metry. Póki co spala się przy dogodnych okazjach i nie są to jednostkowe sytuacje.

3 polubienia