Dominik Szoboszlai


Żeby mu się tylko nie przeciągło świętowanie do soboty :sweat_smile:

2 polubienia


Mogło się to źle skończyć :grimacing::grimacing:

2 polubienia

Dominik w najlepszej jedenastce kwalifikacji Euro 2024 według whoscored.

4 polubienia

Bardzo wesoła jedenastka, trochę jeden na zasadzie - jeden staje w bramce, reszta biegnie strzelać gole.

10 polubień

Młody Dominik, wyprowadzał reprezentację Portugalii :smiley:

Witam. Co myslicie o wystepie Dominika z City?
W takich wlasnie meczach ma szanse udowodnic swoja wartośc i szczerze bardzo wierzyłem ze cos pokaze a gral bardzo bardzo slabo. Zreszta jak nasz caly środek. Przed nim jeszcze wiele nauki, co niektorzy za wczesnie okrzykuja go nowym Gerrardem.

Wszyscy wiemy ze gdyby Steven ciagle gral w czerwonej koszulce to bylby najlepszy na boisku…

0 podjazdu dla mnie

Ja tam podzielam po części twoją opinię.
Na tle lepszych przeciwników już nie wygląda tak mocno, ale w tym spotkaniu w porównaniu do kolegów z zespołu i tak nie zagrał źle.

Do Gerrarda wiadomo jeszcze mu daleko, ale to jego pierwszy sezon, a od początku rozgrywek patrząc na wszystkie spotkania jest naszym najlepszym pomocnikiem i jednym z lepszych w lidze.
Całkiem nieźle, Nunez stopniowo się rozwija i tak też pewnie będzie z Dominikiem.

Na ten moment udany transfer, a nie każdy jest Suarezem żeby w każdym spotkaniu być najlepszym.

Dominik w meczu z City miałem jeszcze promile po kadrze Węgier :face_with_hand_over_mouth: Myślę że Klopp zmieniając go dał mu coś do zrozumienia. Talent ma nieprzeciętny przeplata mecze fantastyczne z takimi jak w sobotę. Trzymam kciuki bo mamy w zespole fantastycznego piłkarza.

Chyba inny mecz oglądałem. W pierwszej połowie najlepszy piłkarz LFC

8 polubień

Ja mam wrażenie, że Szoboszlai jest zanadto eksploatowany, w przerwie na kadrę grał chyba od dechy do dechy.
W klubie również gra bardzo dużo, trochę jak Salah. I w efekcie muszą przyjść słabsze mecze, ostatnio takie miał z Luton i teraz z City, w których nie błyszczał.

7 polubień

Proszę wskażcie mi lepszego zawodnika w pierwszej połowie niż Szobo :slight_smile:

Fajnie ze strony Dominika, wczoraj przed meczem odwiedził swoich byłych kolegów z Lipska. A co do jego formy, mam nadzieję że Węgier odpocznie jutro, bo ostatnio dosyć dużo gra, a teraz zbliża się dość intensywny czas, więc dobrze będzie jak nie zagra jutro. Mamy Endo, Elliotta, Jonesa, Gravenbercha - chłopaki dadzą rade.

2 polubienia

Odnoszę wrażenie, że Szobo ma dużego pecha. Wczoraj było któreś spotkanie z rzędu, w którym partnerzy go nie dostrzegają, nie podają mu wtedy, kiedy powinni. Mam w głowie sytuację z wczorajszego meczu, gdzie wychodziliśmy z kontrą 3vs3, TAA miał piłkę i zamiast rozciągnąć do świetnie wchodzącego z prawej strony Szobo, to szukał prostopadłego podania do Salaha, które bez trudu przejęli obrońcy. Od kilku spotkań Szobo się wkurza kiedy nie dostaje podań, i wcale mu się nie dziwię.

@adamne

Bez przesady że zagranie do Salaha w tej sytuacji było “odruchem”. Należy grać tak jak będzie najlepiej dla drużyny w danej sytuacji, myślę że Szobo zyskał już taki szacunek i nawiązał kontakt z resztą drużyny że nie trzeba bać się zagrywać mu piłkę, a niestety często nie jest dostrzegany. Równie dobrze Salah mógłby nie podać do Endo bo odruchowo szukał Nuneza, a jednak to zrobił bo było to najlepsze dla rozwoju akcji na 3-3.

To raczej naturalne że zawodnicy którzy grają ze sobą od kilku sezonów “widzą się” bardziej niż ci którzy zagrali razem dopiero kilkanaście spotkań. To są odruchy, schematy które pewnie będą się zmieniały z czasem i dalszym wspólnym graniem.

1 polubienie

Odnoszę wrażenie, że jest przemęczony. Zjazd formy w ostatnich czterech meczach, strzelił gola z Sheffield Utd, ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że gra słabiej niż na początku sezonu.

7 polubień

Mam podobne wrażenie. Szobo chyba przeszacował swoje siły i nie docenił intensywności PL. Na początku sezonu biegał i biegał, ale teraz to się odbija.

Szobo gra prawie co mecz, to normalne że może być lekko przemęczony. Teraz jest dobry czas na regenerację i przygotowanie się pod kolejny maraton meczów co 3 dni. Teraz na rozkładzie są United, WHU i Arsenal. Musi być w najwyższej dyspozycji.

1 polubienie

Z tym przemęczeniem to bym nie przesadzał, w lidze europy zagrał tylko 3 końcówki, w lidze co jakiś czas schodzi w okolicy 60/70 minuty. Większość piłkarzy z czołowych klubów gra w podstawie na 2 frontach.

To jego “praca”, zarabia za to niemałe pieniądze więc powinien być przygotowany na bieganie, na tym polega gra w piłkę :wink: oby w czwartek odpoczął i był gotowy na następne ligowe spotkanie.

Do końca października grał po 90 minut w lidze i jest rekordzistą pod względem przebiegniętego dystansu. Klopp chyba też zauważył, że coś nie tak z Węgrem i ostatnio szybciej go ściąga.

3 polubienia