Dominik Szoboszlai

Spoko, spoko. Gdy ja pisałem w październiku ze żadnego Bellinghama nie będzie to ludzie mówili podobnie :slight_smile:

1 polubienie

Także mówiłeś, że Mac Alister będzie naszym największym transferem w tym okienku, po czym przyszedł Sobo.
Pisałeś, że Van Dijk to Lovren 2 I pełno takich kwiatków :joy::joy:

Tak jak każdy z nas kto udziela się na forum raz mamy rację, a czasami nie.

W twoim przypadku szala przechyla się na więcej nietrafionych postów, ale we wszechświecie musi być równowaga jeden Fabian znika, drugi się pojawia.

11 polubień

Także mówiłeś, że Mac Alister będzie naszym największym transferem w tym okienku, po czym przyszedł Sobo.

Bo to zależy czy mówimy o cenie czy przydatnosci. Jasne że był droższy, ale co z tego jak nie będzie z niego żadnego pożytku.

Pisałeś, że Van Dijk to Lovren 2 I pełno takich kwiatków

Od dwóch sezonów trochę jest takim małym Lovrenem :wink:

Tak jak każdy z nas kto udziela się na forum raz mamy rację, a czasami nie.

Oczywiscie że tak!

1 polubienie

Większość trzeźwo patrzących na klub pod panowaniem FSG wiedziała, że Bellingham nigdy nie trafi na Anfield. Ilośc zawodników jaka była i nadal jest potrzebna, cena jaką trzeba było zapłacić za Bellinghama i postawa FSG to były czynniki, ktore od razu sugerowały, że Jude na Anfield się nie pojawi. Gdybyśmy mieli kupić młodego Anglika to na samym pomocników musielibyśmy wydac 200+ mln a dobrze wiemy, że wydanie powyżej 60 mln przyprawia Henry’ego o palpitację serca

2 polubienia

Będzie z tej mąki chleb :slight_smile:
Jak się Węgier z czasem rozkręci, to będziemy wspominać moment aktywacji klauzuli odstępnego, jako jedną z najlepszych decyzji klubu w ostatnim czasie :wink:

Dominik Szoboszlai on his Premier League debut for LFC:

  • Most chances created (3)
  • 28/35 passes completed
  • 3 key passes
  • 8 recoveries
  • 100% tackles won
    Great run into the box in the first half, almost got an assist in the second from a corner.
    A very solid debut.

@simok Ja bym powiedział, że on jest dość nieszablonowy i uniwersalny. Oczywiście dopóki nie kupimy DM-a, to będzie “box-to-boxem”, bo nie będzie miał innego wyjścia (podobnie jak Mac Allister) :sweat_smile:
Natomiast, myślę, że gdy do drużyny dołączy ktoś realnie zabezpieczający tyły, to wtedy zobaczymy większy potencjał ofensywny Szoboszlaia. On, zdaje się, w Lipsku był też próbowany do gry z przodu, więc może u nas fajnie wspomagać Salaha :wink:

7 polubień

jak byś określił jego rolę w pomocy, taki box to box?

Przecież tu są prawie sami, wszystkowiedzący,experci od transferów od pracy np. dyrektorów sportowych i generalnie od funkcjonowania klubu.
Szoboszlai wczoraj zagrał pierwszy oficjalny mecz (skądinąd niezły) a tu znajdzie się mądrala,dla którego to nieudany transfer i trzeba by go najlepiej jutro spieniężyć…:person_facepalming::person_facepalming::person_facepalming:

1 polubienie

Mógłby tylko częściej próbować strzałów z dystansu. Wczoraj miał chyba ze dwie okazje na konkretną bombę, ale odpuścił. Ciekawe, czy o tym rozmawiał z nim Klopp po meczu? Debiut udany.

1 polubienie

Mi on też się wczoraj podobał, robił wszystko to co Hehe czyli biegał i dodał do tego coś czego Anglik nie potrafił, podawał w tzw uliczki, dryblował i dobrze bił rożne.

Z minusów to trochę taki pressing na pałę/na raz, gdzie przeciwnik musiał tylko delikatnie się przemieścić żeby Sobo poleciał już na pędzie.

Drugi to trochę oklapł z sił w drugiej połowie, ale to zrozumiałe, że trzeba się przyzwyczaić do tempa PL, a poza tym cały zespół człapał w drugiej połowie, więc chłopaki może mają jeszcze ciężkie nogi po okresie przygotowawczym.

Gościu kompletnie nie podejmuje ryzyka żadnego. Pilke oddaje do najbliższego tak że Henderson mógłby się nauczyć od niego. Teraz miał taką sytuację że gakpo czy jota by z tego zrobili bramkę. Wiem że on umie ale musi uwierzyć w siebie. To siedzi w jego glowie

Daj mu zagrac pare spotkan. Nowa liga nowi partnerzy itd. Moze cos go boli i nie jest w 100% przygotowany.

Przeciez Szobo najlepszy na boisku. Pan Pilkarz! <3 bedziemy miec ucieche z goscia :smiley:

13 polubień

Zrobił nam przecież karnego, wywalczył 2 rożne, fajnie rozrzuca piłki.

Nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś nasz pomocnik wszedł w drybling, a on się tego absolutnie nie boi.

Tranquilo chłopaki

5 polubień

Ale ja nie mówię że nie będziemy miec uciechy. Jednak mógłby grać trochę bardziej ryzykownie. Nic nie rozrzuca, to macallister wszystko robi i ogólnie jest najlepszy na boisku. Ja lubię szobo i mam nadzieję że z czasem poczuje się coraz bardziej pewnie i zacznie wykazywać więcej inicjatywy

Edit: mam na myśli chociażby ta sytuację gdzie podawał chyba do gakpo zamiast strzelać. No nic. Dajmy trochę czasu. Jones to ostatnio akurat grał bdb końcówkę sezonu

Ale druga połowa to już jak najbardziej na plus

Ale chyba go mylisz z Jonesem. Szobo bardzo ryzykownie gra i bardzo dobrze.

2 polubienia

Szoboszlai gra tak jak myślałem, że będzie grał Keita. Fajnie, że wygląda na to, że tym razem przyszedł gość z jajami i umiejętnościami.

12 polubień

Tutaj akurat u większości piłkarzy tego brakuje. Mają czystą sytuację przed polem karnym do strzału to na siłę szukają podania. Szobo raz strzelił i padła po nim bramka.
Odkąd odszedł Filipek to brakuje nam uderzeń zza pola karnego.

Top1 komentarzy które się zestarzały.

2 polubienia

Niekoniecznie też miałem wrażenie, że w pierwszej części spotkania czasami zamiast strzelać, szukał na siłę podań i odwrotnie, ale na szczęście w drugiej połowie złapał luz i serio grał bardzo fajnie.

Jezu jak dobrze jest mieć w końcu w pomocy kogoś, kto umie kiwnąć, rozpędzić się z piłką, strzelić. Dzięki jego ,szybkiej nodze" mieliśmy karnego, a dzięki uderzeniu z dystansu Jota wsadził na 3:1. Dla mnie Szobo MATM dzisiaj na spółkę z Diazem.

9 polubień