Dominik Szoboszlai

W pierwszej wywalczył karnego który dał nam prowadzenie a w drugiej wyglądał jak Regen Stevena Gerrada grającego za Torresem xD nie zgodzę się kompletnie.

Szobo MOTM. Dawno nie widziałem takiego pomocnika w LFC. W zasadzie od czasu Stevena.

Bardzo dobry występ Doma. Chyba w końcu numer 8 doczekał się godnego właściciela. Szobo przypomina Gerrarda.

1 polubienie

Odbiegając od meczu to w czym on Tobie przypominał Gerrarda?! :joy::joy::joy:

Żeby nie było to mecz w jego wykonaniu udany, ale inny typ piłkarza.

Bardziej magik, drybler.

Rzuty wolne bije dobrze, to w sumie jakieś podobieństwo.

Biegi na bramkę, gra na jeden kontakt, ciągnięcie gry ze środka, zapierdalał w obronie jak i w ataku. To był vibe Gerrarda sprzed 2010 roku kiedy miał Peak. Gdzie zapierdalał sam w naszym środku pola.

EDIT: Oczywiście ma pewien nacisk na miekkość i robi to z gracją nie mniej styl gry sektory i sposób poruszania się to jak Gerrard/KDB.

3 polubienia

Akurat wydaje mi się to piłkarz o podobnej sylwetce. Ale jeszcze bardziej przypomina De Bruyne.

  1. Dobry strzał z dystansu
  2. Duża dynamika i siła z piłką przy nodze
  3. Dobre stałe fragmenty
  4. Dobre długie i prostopadłe piłki
  5. Uniwersalny
3 polubienia

Ja tam w tych 2 meczach nie widziałem długich podań ( co nie znaczy, że tego nie potrafi).

Sam zawodnik bardziej filigranowy, Gerrard był bardziej tęgi.
Drybling u Gerrarda raczej nie istniał, a sam Sobo sobie wbiega między piłkarzy.

Mogę się zgodzić co do strzałów i gry na tak zwany trójkąt.

Ale mi Gerrarda to przypomina bardziej De Bruyne, a Sobo to dla mnie bardziej technik co zresztą się cieszę, bo kiedy ostatnio widzieliśmy tak przebojowego gracza w środku? Chyba od czasów Coutinho takiego nie było.

@Ewagim ja go nie porównuje do Coutinho, a raczej o styl gry. Że ma taki luz, te kocie ruchy :stuck_out_tongue:.

Gabaryty podobne, z tym , że Gerrard mocno stał na nogach , a piłkarze się od niego odbijali, z sobo na razie jest odwrotnie, ale to może się zmienić z biegiem czasu.

Gerrard 183cm, 83 kg, Szoboszlai 185cm i 78 kg. Oni praktycznie XD są tacy sami jeśli chodzi o gabaryty.

Filigranowy to był Coutinho. Szoboszlaia nie bez powodu porównują do KDB od Heatmapy po statystyki. Nie wiem jak ty widzisz w nim Coutinho chyba z powodu Dryblignu.

Zakochałem się w nim szczerze po tym meczu, ale czy to źle? Piłkarz, który gra z uśmiechem na ustach, to po prostu widać nie tylko dosłownie po jego uśmiechu po każdej akcji, ale po stylu gry i atakowaniu wolnych przestrzeni. Jako kibice po prostu zasłużyliśmy na przeskok z Hendersona na Dominika. A dodatkowo czekamy na konkretną 6, która wyręczy go z tylu zadań defensywnych, to już niestety raczej nie w tym sezonie. Czekamy na pierwszą bombę w okno z dystansu, kwestia czasu i pewności siebie. Oby nam rósł jeszcze piękniejszy niż jest teraz.

13 polubień

To jest człowiek którego nam brakowało za czasów potężnego trio po odejściu szczurka :unamused:
Zamiast tego był właśnie platfusonogi i kapitan James z drewnianą nogą.

Całe szczęście, ż Mounta skradły nam diabełki, bo Szobo by nie było.

Ale to z nimi zdobyliśmy mistrzostwo i LM. Betonowy środek sprawdzał się przed długi czas.

Bo z przodu zamiast bardzo dobrego Gakpo, starzejącego się Salaha, chimeryczego Diaza etc byli wybitni Mane, Salah oraz świetny Firmino. Mieliśmy jeden z najlepszych ataków w historii. Kreatywny pomocnik z młotkiem w nodze (ale nie połamany maestro z Hiszpanii ) napewno by im nie przeszkadzał.

Edit. @simok zgadza się, od dwóch spotkań. Już nawet nie pytam o Salaha. Ale czy którykolwiek nowy piłkarz dorównuję na chwilę obecną Mane z czasów jego gry dla nas?

3 polubienia

chimeryczny Diaz strzela regularnie gole

Szobo niezły śmieszek, po meczu wymienił się koszulką Miloszem Kerkezem i reporter po meczu się go pytał o tę sytuację. Nasz Dominik powiedział, że przed meczem ustalali, że się wymienią koszulkami bo mu się przyda coś do wycierania kurzu xD

“Milos Kerkez also played in this game, another member of the Hungarian National Team. Did we see correctly that you swapped shirts with him?”

Szoboszlai: “Yes, we talked about that before the match. At least, I’ll have something to clean dust with.”

Podobał mi się komentarz na facebooku, że Dominik może stać się najszybciej legendą klubu wystarczy, że skosi Anthonego w meczu ze scumami, żeby to przypieczętować.

3 polubienia

:rofl:

Tego Kerkeza warto mieć na oku. Robbo młodszy nie będzie.

1 polubienie

Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie nam rósł nasz Węgier. Widać, że piłka mu nie przeszkadza i czuje się pewnie.
Takiego zawodnika potrzebowała nasza pomoc, który dołoży odrobinę polotu i finezji :heart_eyes::heart_eyes:
Tylko defa brakuje konkretnego, marzy mi się taki zawodnik typu mascherano, żeby uzupełnić maca i doma.

2 polubienia

Dokładnie tak. Mac i Szobo moga być super pomocnikami jeżeli chodzi o wsparcie ataku jak i defensywy. Jednak potrzebujemy konkretu na defensywnym aby tamta 2 mogła pokazać pełnię swoich umiejętności.

Tak na dobra sprawe po sprowadzeniu spd do pierwszego skladu nasza pomoc, obrona jak i cala gra moze naprawde zaczac o wiele lepiej wygladac. Szobo i Mac na 8 mniej obciążeni zadaniami defensywnymi dadzą nam mnóstwo jakości co w połączeniu z świetną ofensywą może dać genialny efekt. Do tego dodatkowy solidny obrońca i zacznie to jakoś wyglądać. Po meczu z wisienkami jestem zakochany w Szobo i wierze, że będzie grał coraz lepiej.

1 polubienie

A ta świetna defensywa to niby skąd ma się nagle wziąć? Sam DM, nawet najlepszy, może pomóc, ale nie sprawi , że obrona stanie się monolitem.

Zgadzam się co do Szobo - z kazdym meczem coraz lepiej, miło się ogląda pomocników o takich umiejętnościach jak on i Mac.

To chyba oczywiste że Ferguson by nie kopał w ten sposób pod United. Post do usunięcia.