Draft Fantasy Football 22/23

Myślę, że możemy spokojnie kontynuować kolejny rok (który to już? 6?) grę w drafcie, dlatego zawczasu nim sama liga i możliwe zapisy ruszą, to chciałem stworzyć temat, by oldboye mogły w razie czego dać znać czy będą grać, by można było znaleźć nowych chętnych.

Dla przypomnienia dla mniej obeznanych, na tej stronie Draft Fantasy Football - Fantasy Premier League Auction and Draft (FPL, EPL) zakładamy konto i potem do założonej przez kogoś z nas tutaj ligi dołączamy (będę rozsyłał PW, by nikt niechciany czasami nie dołączył). Gra się podobnie, jak na drafcie z FPL, choć uważam że dużo lepiej niż tam wszystko jest skonstruowane. Na starcie przed rozpoczęciem rozgrywek ustalamy sobie datę DRAFT (zazwyczaj to była niedziela poprzedzające rozpoczęcie rozgrywek Premier League koło godziny 19-20), na którym wybieramy sobie 15 zawodników (2GK-5D-5M-3F) wybierając po kolei wg wylosowanych miejsc 1-10, 10-1 aż do 15 rundy. W trakcie gry możemy próbować wymieniać się z innymi graczami (to raczej kuleje, bo jak ktoś proponuje np. Raphinię za Salaha, to ciężko coś ugrać) lub wymieniać swoich zawodników na innych, wolnych, którzy mają status Free (natychmiastowy transfer) lub Waiver (transfery we wtorki i w piątki, jeśli dwóch lub więcej graczy chce danego gracza, to kolejność zależy od miejsca w waiver list, im jest się wyżej, tym łatwiej kogoś dostać - po takim transferze spada się na ostatnie miejsce w waiver list, więc trzeba uważać kogo z waivera chcemy wziąć).

Prawdopodobnie zagramy po staremu, bo myślę to najlepsze zasady (no chyba, że chcecie się szarpnąć na premium, byśmy mieli Kante Bonus), czyli możliwość posiadania jednego gracza danej formacji więcej kosztem innej (czyli można mieć 1 GK, a 6 D czy 3 GK, a 4 MID) i bez bonusów (choć tutaj kwestia do obgadania, bo może jednak wprowadzimy je?).

Do tego pytanie odnośnie drugiej ligi - chcecie zagrać ligę H2H? Każdy z każdym rozegra X spotkań (zależnie ile osób w lidze by było, przy 10 z prawie każdym 4 mecze co ileś kolejek), 3pW/1pD/0pL, co roku dołączam do jakiejś losowej ligi H2H i w sumie fajna zabawa, można bardziej patrzeć na transfery zawodników pod kątem kolejnej kolejki aniżeli długofalowo.

Zmentionuję też parę osób, co widziałem tutaj, a grały wcześniej:
@Radbug @Flymf @luksi93 @MILF i jak czytacie forum to zachęcam do zalogowania się takich starych wyjadaczy jak Wietor, Arx, Liczner, Esiu i inni, których mogłem zapomnieć.

Chętny, tak jak i przez ostatnie dwa lata. Zagrałbym też w H2H jeśli będzie więcej chętnych.

1 polubienie

Chętnie, co prawda ostatni sezon trochę odpuściłem, ale jeśli będzie miejsce to możesz mnie doliczyć.

1 polubienie

A pan to kto, jeśli można wiedzieć? :smiley: bo nicku jednak sobie nie przypominam.

Bez takich no, że odpuszczamy. Wietor wie co mówi :joy: no to mamy już troje w takim razie. H2H jak Ci się widzi jako dodatkowa zabawa (no tylko wtedy to kolejny Draft).
Myślę, że jak braknie chętnych do H2H, to wtedy zrobi się po prostu ligę publiczną i dołączą też inni.

cześć, chętnie spróbuje jak będzie miejsce :slight_smile:

1 polubienie

Jak zwykle chętny, chociaz nie wiem czy nie będe na wyjeździe w dzień draftu i pierwszy raz będzie leciało z listy bez mojego wpływy. Co do H2H nie jestem przekonany, ale nie wykluczam dołączenia jak będzie wam brakowac jednego.

1 polubienie

Cześć, od 7 sezonów gram w FPL, ale nie miałem jeszcze okazji zagrać w Drafcie, chętnie spróbuję :slight_smile:

1 polubienie

No to mamy na ten moment 6 osób, potrzeba jeszcze 4 (10 to optymalna ilość do rozgrywki patrząc na rozłożenie zawodników wśród graczy).

Jakby coś to jestem chętny na kolejny sezon :slight_smile:

Ja również zainteresowany, gram w FF od lat chyba trzech, w ubiegłym sezonie pierwszy raz w drafcie i polecam

Je tez sie zglaszam ponownie :wink: H2H to tez fajna opcja.

Jeśli jest jeszcze miejsce, to ja też jestem chętny

Jak by brakowało drużyn to się zgłaszam :slight_smile: Gram w jednej lidze od 3 lat znajomy mnie wciągnął. Robimy zrzutkę i wygrywajacy zgarnia wszystko. W zeszłym sezonie było 18 zespołów :slight_smile:

Cześć. Troszkę się u mnie w życiu pozmieniało, bo pojawiła się córeczka, ale myślę, że zagospodaruję odpowiednio czasem i z chęcią wezmę ponownie udział.

Może tym razem pojawię się na Drafcie! :smiley:

To tradycyjnie, robimy listę kto się zgłasza (kopiujcie całość listy i dopisujcie swoje nicki pod kolejnymi numerami).

Lista chętnych:

  1. Radbug

Decyduje kolejność zgłoszeń, chociaż w przypadku nadmiaru chętnych zastrzegamy prawo do startu tym osobom, które grały z nami systematycznie w poprzednich latach.

O co chodzi tak w skrócie w tym Draft Fantasy?

@Negrys W ustalony wspólnie dzień przed startem ligi spotykamy się na drafcie. Czyli wyborze realnych zawodników z ligi angielskiej do naszych wirtualnych drużyn. Najciekawsze jest to ze danego zawodnika może mieć tylko jedna drużyna. Kolejnośc kto wybiera pierwszy a kto ostatni losowana jest na chwilę przed startem draftu, zazwyczaj po wylosowaniu kolejność wybierania idzie od miejsca 1 do 10 i od 10 do 1. Wybieramy tak długo aż wszyscy maja 15 zawodników w składzie.

  1. Radbug
  2. Flymf

No to proszę mnie dopisac. :wink:

  1. Radbug
  2. Flymf
  3. Blader111
  4. Negrys
1 polubienie

Słuchajcie, na shoutbox już chyba w naszej lidze nikt nie pisze, ale takie ostrzeżenie, jeśli ktoś (jak ja) nie może się dniami zalogować na nowe forum - zalogujcie się przez stronę lfc.pl (teraz jest logowanie na stronie, nie na forum). Logujemy się tylko raz.

Oczywiście że dołączę do ligi.

@ManiacK o co chodziło z tym nie odpuszczaniem? :slight_smile: