Drużyny młodzieżowe

W tym wątku chciałby podyskutować o młodych zawodnikach Liverpoolu. Chciałbym, żeby był to temat odnośnie graczy pukających do pierwszej drużyny, a także o drużynach u-18 i u-23. Plotki o transfere Calvina Ramsaya zainspirowały mnie do zapoczątkowania dyskusji o perspektywicznych zawodnikach w naszej drużynie,a brakowało mi do tego odpowiedniego tematu, stąd pomysł na założenie tego.

Kilka zdań celem podsumowania obecnego sezonu naszych drużyn młodzieżowych.Drużyna u-23 zajeła w Premier League 2 czwarte miejsce, tracąc do Manchesteru City u-23 14 punktów ale za to zwyciężając w Lancashire FA County Cup. Drużyna u-18 uplasowała się na drugim miejscu, 10 punktów również za drużyną Manchesteru City (u-18). W drużynie tej warto wyróżnić Oakley Cannoniera, który w tym sezonie strzeliłponad 40 bramek. Słynny chłopak od podawania
piłek (to on podał piłkę przy najsłynniejszym rożnym ostatnich lat, żegnaj Divock!) powinien otrzymać szansę w drużynie u-23, a może też otrzyma szansę debiutu. Niestety Mateusz Musiałowski głównieprzez problemy z kontuzjami zaliczył gorszy sezon i nie dostał szansy debiutu, choć był taki okres czasu, gdy było to możliwe.

Przyjście Calvina Ramsaya sprawi, że z klubu prawdopodobnie odejdzie Neco Williams, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do Fulham, z którym wywalczył awans do Premier League (14 występów 2 bramki 2 asysty w championship), uważam że zarówno dla Neco jak i dla klubu najlepszą opcją jest transfer definywy może właśnie do Fulham. Młody szkocki zawodnik zaliczył 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach , w których zdobył jedną bramkę i zaliczył 9 asyst. Naszą alternatywą na prawej obronie oprócz Gomeza,Milnera czy Neco był perspektywiczny zawodnik Conor Bradley, który zaliczył niezły sezon w Premier League 2 (8 asyst i 2 bramki oraz dołożył asystę w Fa Cup).

Z ciekawszych zawodników naszej akademi można wyróżnić wspomianych wyżej Oakleya Cannoniera, Kaida Gordona, Tylera Mortona czy
Conora Bradleya. Na koniec mojego postu zapraszam o dyskusji o Tylerze Mortonie, który może grać jako pomocnik defensywny i o ile mecz z Tottenhamem pokazał, że na Premier League nie jest jeszcze gotowy, tak mecze z łatwiejszymi rywalami w pucharach, a także lidze mistrzów (zagrał po 90 minut w meczach z Porto i Milanem, gdy mieliśmy pewien awans) pokazały, że chłopak ma potencjał. Na koniec tego przydługiego postu proponuję taką o to ankietę:

Jaka decyzja powinna zostać podjęta odnośnie Tylera Mortona
  • zostawić w klubie (występy w pucharach)
  • oddać na wypożyczenie do Championship (lub innej ligi)
  • nie ma to znaczenia (nie osiągnie on odpowiedniego poziomu)

0 głosujących

Calvin Ramsay pewnie zajmie miejsce Gomeza, a on powinien częściej zacząć grać na środku obrony, bo poza rotowaniem Matipa musimy też zacząć rotować Virgilem (mocno intensywny sezon zaliczył pomimo powrotu po strasznej kontuzji). Młody Szkot nieźle szalał w swojej lidze i miejmy nadzieję, że będzie szarpał jak Andy, choć musimy wziąć pod uwagę, że Szkocka to niewiele wyższy poziom od Polskiej (choć ten poziom rośnie dzięki rywalizacji Celtic:Rangers), zwłaszcza poniżej Top2 to myślę wręcz podobny poziom.

Neco na sprzedaż, to jest bezdyskusyjne i oby Fulham go zechciało, sprawdził się świetnie tam, to po co to psuć? Harry Wilson im się od Nas sprawdził. Tylko byśmy my się dogadali, Edwarda już nie ma, byśmy go wepchnęli im za ponad 20mln funtów, więc te 12-15 wystarczy.

Top 10 najlepszych goli zdobtych w tym sezonie przez zawodników u-18:

Top 10 najlepszych goli zdobytych przez zawodników u-23:

W ostatnim presezonie z tego co kojarzę stracił szansę pokazania się z powodu kontuzjii. Mam nadzieję, że w tym będzie miał z kontuzjami więcej szczęścia i może przy pomyślnych wiatrach uda się zadebiutować w pucharach (choć szansę na to niewielkie). Mam wrażenie, że to może być ostatni dzwonek dla młodego Polaka na pokazanie się w Liverpoolu.

Conor Bradley wypożyczony do drużyny league one Bolton Wanderers. Ma to duży sens, ze względu na przyjście Ramsaya, choć nie ukrywam że spodziewałem się wypożyczenia do zespołu znajdującego się na zapleczu angielskiej ekstraklasy, a nie o szczebel niżej. Pozostaje życzyć Conorowi powodzenia!

1 polubienie

Zastępstwo dla Salaha już ściągnięte do klubu. Tak serio to kontynuujemy politykę ściągania młodych, zdolnych zawodników do akademi (tak jak Kaide Gordon czy Ben Doak).

3 polubienia