Drużyny młodzieżowe

W tym wątku chciałby podyskutować o młodych zawodnikach Liverpoolu. Chciałbym, żeby był to temat odnośnie graczy pukających do pierwszej drużyny, a także o drużynach u-18 i u-23. Plotki o transfere Calvina Ramsaya zainspirowały mnie do zapoczątkowania dyskusji o perspektywicznych zawodnikach w naszej drużynie,a brakowało mi do tego odpowiedniego tematu, stąd pomysł na założenie tego.

Kilka zdań celem podsumowania obecnego sezonu naszych drużyn młodzieżowych.Drużyna u-23 zajeła w Premier League 2 czwarte miejsce, tracąc do Manchesteru City u-23 14 punktów ale za to zwyciężając w Lancashire FA County Cup. Drużyna u-18 uplasowała się na drugim miejscu, 10 punktów również za drużyną Manchesteru City (u-18). W drużynie tej warto wyróżnić Oakley Cannoniera, który w tym sezonie strzeliłponad 40 bramek. Słynny chłopak od podawania
piłek (to on podał piłkę przy najsłynniejszym rożnym ostatnich lat, żegnaj Divock!) powinien otrzymać szansę w drużynie u-23, a może też otrzyma szansę debiutu. Niestety Mateusz Musiałowski głównieprzez problemy z kontuzjami zaliczył gorszy sezon i nie dostał szansy debiutu, choć był taki okres czasu, gdy było to możliwe.

Przyjście Calvina Ramsaya sprawi, że z klubu prawdopodobnie odejdzie Neco Williams, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do Fulham, z którym wywalczył awans do Premier League (14 występów 2 bramki 2 asysty w championship), uważam że zarówno dla Neco jak i dla klubu najlepszą opcją jest transfer definywy może właśnie do Fulham. Młody szkocki zawodnik zaliczył 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach , w których zdobył jedną bramkę i zaliczył 9 asyst. Naszą alternatywą na prawej obronie oprócz Gomeza,Milnera czy Neco był perspektywiczny zawodnik Conor Bradley, który zaliczył niezły sezon w Premier League 2 (8 asyst i 2 bramki oraz dołożył asystę w Fa Cup).

Z ciekawszych zawodników naszej akademi można wyróżnić wspomianych wyżej Oakleya Cannoniera, Kaida Gordona, Tylera Mortona czy
Conora Bradleya. Na koniec mojego postu zapraszam o dyskusji o Tylerze Mortonie, który może grać jako pomocnik defensywny i o ile mecz z Tottenhamem pokazał, że na Premier League nie jest jeszcze gotowy, tak mecze z łatwiejszymi rywalami w pucharach, a także lidze mistrzów (zagrał po 90 minut w meczach z Porto i Milanem, gdy mieliśmy pewien awans) pokazały, że chłopak ma potencjał. Na koniec tego przydługiego postu proponuję taką o to ankietę:

Jaka decyzja powinna zostać podjęta odnośnie Tylera Mortona
  • zostawić w klubie (występy w pucharach)
  • oddać na wypożyczenie do Championship (lub innej ligi)
  • nie ma to znaczenia (nie osiągnie on odpowiedniego poziomu)

0 głosujących

Calvin Ramsay pewnie zajmie miejsce Gomeza, a on powinien częściej zacząć grać na środku obrony, bo poza rotowaniem Matipa musimy też zacząć rotować Virgilem (mocno intensywny sezon zaliczył pomimo powrotu po strasznej kontuzji). Młody Szkot nieźle szalał w swojej lidze i miejmy nadzieję, że będzie szarpał jak Andy, choć musimy wziąć pod uwagę, że Szkocka to niewiele wyższy poziom od Polskiej (choć ten poziom rośnie dzięki rywalizacji Celtic:Rangers), zwłaszcza poniżej Top2 to myślę wręcz podobny poziom.

Neco na sprzedaż, to jest bezdyskusyjne i oby Fulham go zechciało, sprawdził się świetnie tam, to po co to psuć? Harry Wilson im się od Nas sprawdził. Tylko byśmy my się dogadali, Edwarda już nie ma, byśmy go wepchnęli im za ponad 20mln funtów, więc te 12-15 wystarczy.

Top 10 najlepszych goli zdobtych w tym sezonie przez zawodników u-18:

Top 10 najlepszych goli zdobytych przez zawodników u-23:

W ostatnim presezonie z tego co kojarzę stracił szansę pokazania się z powodu kontuzjii. Mam nadzieję, że w tym będzie miał z kontuzjami więcej szczęścia i może przy pomyślnych wiatrach uda się zadebiutować w pucharach (choć szansę na to niewielkie). Mam wrażenie, że to może być ostatni dzwonek dla młodego Polaka na pokazanie się w Liverpoolu.

Conor Bradley wypożyczony do drużyny league one Bolton Wanderers. Ma to duży sens, ze względu na przyjście Ramsaya, choć nie ukrywam że spodziewałem się wypożyczenia do zespołu znajdującego się na zapleczu angielskiej ekstraklasy, a nie o szczebel niżej. Pozostaje życzyć Conorowi powodzenia!

1 polubienie

Zastępstwo dla Salaha już ściągnięte do klubu. Tak serio to kontynuujemy politykę ściągania młodych, zdolnych zawodników do akademi (tak jak Kaide Gordon czy Ben Doak).

3 polubienia

Dzisiaj odbył się mecz kadry u18 przeciwko Middlesbrough. Nasze kidsy wygrały 6-2. Najlepsze wrażenie zrobili dwaj zawodnicy: Ben Doak (prawy napastnik) i Trent Kone-Doherty (napastnik), czyli ostatnie transfery Liverpoolu. Klub pokłada w tych dwóch kidsach spore nadzieje i uważa, że mają “wielki potencjał”. Warto śledzić ich rozwój.

chyba chodziło Ci o Louie Koumasa 16-latka, który zapakował 4 gole

1 polubienie

Marc Bridge-Wilkinson [trener u18] o Lewisie Koumasie: “On jest dobrym piłkarzem. Jest dobry w grze bez piłki, jest bardzo dobry w bieganiu do przodu. Jego ruch i wyczucie czasu są doskonałe. I lubi kończyć. Grał na szerokich pozycjach, jako pomocnik, grał nawet jako obrońca w różnych grupach wiekowych i grał również jako “9”, ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek grał tam konsekwentnie. Powiedziałem mu, że zrobił dobrą robotę. Oczywiście zasługuje na duże uznanie. To był fantastyczny występ. Zdobycie czterech goli na tym poziomie to coś, co nie zdarza się często, więc zasługuje na duże uznanie. Jego występ był naprawdę dobry, ale wciąż możemy zrobić duże postępy. Możemy mu pomóc w dalszej poprawie”.

Czy my posiadany w zespołach młodzieżowych napastnika który mógłby zaistnieć w pierwszej drużynie ?

Chyba najbliżej tego jest Oakley Cannonier ale to i tak daleka droga. Chłopak ma 18 lat, zasłynął z podania piłki Trentowi przed tym rzutem rożnym i strzelenia ponad 40 goli w zeszłym sezonie. Z tego co ostatnio sprawdzałem teraz jest wprowadzany do drużyny u-21.

Jest jeszcze Max Woltman, który nieźle zaczął ten sezon i ma już dwie bramki w meczach Premier League 2 oraz Kaide Gordon (to już prawoskrzydło), który w ostatnim sezonie zaliczył debiutanckie trafienie w barwach Liverpoolu. Został też sprowadzony Ben Doak ale chłopak ma dopiero 16 lat, więc ciężko przewidywać, czy coś z tego będzie.

[details=“Podsumowanie”]https://twitter.com/LFC/status/1563471821504016385?t=-u8DoVAk-aQUwdPp_BZCPA&s=19
[/details]

Gość powoli wyrasta nam na wonder kidsa.

Spora liczba młodzików opuściła klub na wypożyczenia. Musiałowski mimo rzekomych propozycji został. Strasznie dziwny jest jego przypadek w tym klubie. W drużynach młodzieżowych przestał grać, a teraz nie został nawet zgłoszony do 40 OSOBOWEGO SKŁADU młodzieżowej Ligi Mistrzów. Jednak wypożyczenie do którejś z lig z otwartym oknem, czy jakaś poważna kontuzja? Szkoda chłopaka. Myślałem, że będziemy oglądać rodaka w barwach LFC.

Musiałowski jest za stary by być zgłoszonym. W tym roku rozgrywki są dedykowane dla osób z rocznika 2004+. Nasz skrzydłowy jest z rocznika 2003, a wydaje mi się, że może być maksymalnie 3 zawodników z tego rocznika zgłoszonych do kadry (coś jak na ME U-21). Od nas są to: Corness, Quansah i Davies. Musiałowski spędzi pewnie sezon w zespole U-23 i po zakończeniu rozgrywek, albo zimą rozstrzygnie się co z nim dalej zrobić. Ja stawiam na wypożyczenie do niższych lig, a po roku wolny transfer.

Może być 5 starszych właśnie. Zabrakło miejsca także dla Mrozka niestety.

Mimo wszystko bym nie przykładał do tego zbyt dużej wagi. Nie załapali się z tego rocznika do tej kadry chociażby Harvey Blair czy James Norris którzy się wyróżniali w zeszłym sezonie w drużynach młodzieżowych (Blair 16m-10g-5a dla U18, Norris 24 spotkania w PL2).

Co do kontuzji, to nie wydaje mi się by jakąś obecnie miał, bo otrzymał powołanie od Probierza do kadry U21. Od początku sezonu w kadrze meczowej pojawił się dwa razy (wyjściowy skład z Brighton i ławka z ManC), więc możliwe, że przegrywa po prostu rywalizację na skrzydle z Frauendorfem i Blairem. A na tej pozycji z początku sezonu grał także Bearne (ostatnio został wypożyczony do Kidderminister) i Woltman (wypożyczony do Doncaster). Ze względu na wypożyczenia, powołania do pierwszej drużyny, odesłania do drużyny U18 - rotacja w U21 jest dość wysoka. Mateusz na pewno kilka spotkań w tym sezonie jeszcze rozegra.

Niemniej ma już 19 lat i nie grając na poziomie seniorskim strzela sobie trochę w stopę. Chyba, że nagle okaże się niekwestionowaną gwiazdą Premier League 2 i zauważą go mocne europejskie marki. Póki co jest do tego jednak daleko. Dla porównania, to z tego samego rocznika są m.in.: Bellingham, Wirtz, Musiala, Elliott, a nawet Kozłowski, który zdążył się zaprezentować szerszej publiczności.

16 letni Ben Doak rozpoczyna tegoroczne strzelanie w młodzieżowej lidze mistrzów:

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem młodzieżowej drużyny Liverpoolu 2:1. Ben Doak do gola dołożył asystę, a zwycięska bramkę strzelił Oakley Cannonier.

Druga bramka:

3 polubienia

Już jakiś czas temu zauważyłem, że Doak mega dziwnie biega. Trzyma ręce jakoś tak nienaturalnie wygięte i podkurczone. Wygląda trochę jak T-Rex, a trochę jak Seba z bloku po tygodniu chodzenia na siłownię.
Mam nadzieję, że nie będzie to znaczącą przeszkodą w zrobieniu kariery, jeżeli okaże się, że posiada wystarczający talent. Sterling w końcu też nie biega “tradycyjnie”. Pamiętam też słowa SAF o Hendo.

Młodzi zawodnicy the Reds nie zawodzą i kontynuują zwycięską passę w młodzieżowej lidze mistrzów. Dzisiaj rozbili drużynę Ajaxu 4:0. Hat - trickiem popisał się Oakley Cannonier, do tego bramkę dołożył Kaumas.

1 polubienie