Drużyny młodzieżowe

W ten weekend nie mogliśmy oglądać dorosłej drużyny Liverpoolu ale za to grały drużyny młodzieżowe.
Drużyna u-18 ostatecznie uległa drużynie Manchesteru City 3:4, choć prowadzilła 3:1. Dla the Reds bramki strzelali Koumas (dwie) oraz Kone-Doherty. Koumas do bramki dołożył asystę, znowu udział przy bramce miał Ben Doak (asysta). Na trybunach można było dostrzec Trenta:

Drużyna u-21 do przerwy prowadzi 1:0 z młodzieżową drużyną Leicester. Co ciekawe w naszym zespole możemy zobaczyć zawodników pierwszego zespołu: Arthura ,Carvalho i Phillipsa, a także niedawnego debiutanta w Champions League - Bajcetica. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Jedynym strzelcem bramki pozostał Layton Stewart (po asyście Chambersa), który w drugiej połowie spotkania nie wykorzystał rzutu karnego.

2 polubienia

Sam ostatnio zastanawiałem się co tam u Musialowskiego, a dziś trafiłem na taki artykul.

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,28918356,polski-messi-zjawisko-pilkarz-przepada-klopp-i-liverpool.html#opinions

Dobry artykuł. Zastanawiałem się właśnie ostatnio, czy może przystopował przez barierę jezykową lub brak nici porozumienia w zespole (w sparingu ze Strasbourgiem w ogóle mu nie podawali i akcje na siłę szły prawą stroną). Wychodzi na to, że język angielski umie, ale jest mało komunikatywny. Niestety, ale takie osoby mają w życiu na ogół ciężko. Do tego dochodzi arogancja i brak chęci do ciężkiej pracy. Ciekawe jakie ma plany na przyszłość i jak go postrzegają w zespole. Czy już postawili na nim krzyżyk (brak minut w U21 i U18), czy jeszcze mają nadzieję, że się ogarnie.
Wydaje mi się jednak, że oficjalnego debiutu się nie doczeka. Wcześniej skończy gdzieś na zapleczu wielkiej piłki (League One lub inna Ekstraklasa).

Szkoda, ale tak jest niestety w LFC, młodzież przepada, nie tylko ta z Polski, nawet nie odnajdują się później w Championship, szkolenie młodzieży w naszym klubie jest na bardzo niskim poziomie Ojo, Brewstery, Woodburny, wszyscy jak kamień w wodę, zobaczymy czy choć Wilson się zahaczy na dłużej w PL, od czasów Kloppa tylko z Trenta mamy pożytek, Elliotta , Carvalho, Gomeza itd. nie liczę bo przyszli z zewnątrz.

2 polubienia

Ben Doak z golem w debiucie w reprezentacji Szkocji u-21. Chciałbym przypomnieć, że chłopak ma 16 lat (11 listopada kończy 17), oby dalej tak się prezentował i zdrowie pozwoliło mu na dalszy rozwój.

Musiałowski z debiutem w kadrze U-21. Wszedł na ostatni kwadrans meczu z Grecją. Grecy wygrali 1:0, a Musiałowski wyróżnił się jedynie dobrze bitymi rożnymi.