Drużyny młodzieżowe

A wyjaśnisz dlaczego to pachnie kompleksami? Jeśli cieszę sie, że Polak może zrobić karierę międzynarodową to mam kompleks? Jakiego rodzaju? Czy gdybym się cieszył, że Hindus ma nadzieję na taką karierę (mielismy kiedyś takiego obiecującego Hindusa) to kompleksów bym nie miał? A jak Anglicy czy Niemcy cieszą się, że coś wyrośnie z ich juniora to też mają kompleks? Czy im wolno?

Zdaje się że Musiałowski przed sobą ma dwie drogi. Albo droga imienia Bułki czyli jazda w otchłań albo droga jak Bejger czyli powrót do ekstraklasy. W każdym razie łatka niespełnionego talentu będzie. Kwestia jak duża. Swego czasu Glik odbił się od rezerw Realu ale zrobił mimo wszystko udaną karierę.

Yan Dhanda. To był dopiero talent czystej wody. Technika, przegląd pola, strzał z obu nóg… Ehhh. Dużo było takich graczy, co zapowiadali się niesamowicie, a skończyli na obrzeżach wielkiej piłki. Dhanda obecnie ma 24 lata i gra w Ross County.

2 polubienia

omnia, dzięki za info. Właśnie jego miałem na myśli. Nie miałem pojęcia co się z nim dzieje (gdzieś na obrzeżach futbolu).

A na Sport.pl dalej piszą Juergen - chyba tylko autorzy ich newsów wiedzą skąd to dodatkowe ‘e’ się bierze.

Śmieszy mnie też to, że w dosłownie każdym zdawkowym artykule o Musiałowskim powtarzają, że Klopp nie zaprasza go już na treningi oraz, że ‘‘jeszcze w kwietniu 2021 roku kazał mu brać piłkę i kiwać się z TAA, żeby przygotować Anglika na grę przeciwko Viniciusowi przeciwko Realowi w 1/4 LM.’’ Dosłownie kopiuj > wklej z poprzedniego newsa. :yawning_face: Za rok będziemy dalej o tym czytać w ich klikbajtowych dramatycznych newsach.

Natomiast ich rzetelne dziennikarstwo, to swego rodzaju przypomnienie dla nas, że Mateusz niestety taktycznie zbyt wolno dojrzewa do dorosłego futbolu na najwyższym poziomie lub stoi w miejscu albo zwyczajnie cofa się w rozwoju - w każdym z tych trzech przypadków będzie za słaby na to, aby kiedykolwiek reprezentować barwy LFC na seniorskim poziomie.

Dziwne pozostaje już tylko to, że jedynie nasi ‘dziennikarze’ sportowi się jeszcze temu dziwą, skoro z każdej małej rzeczy potrafią skleić ‘artykuł’, czy ‘news’ sportowy na miarę sensacji.

NIemiecka wersja nazwiska to Jürgen Klopp, więc zamiast wstawiać charakterystyczną niemiecką literę ü zastępuje się ją przez dodanie e. To stała praktyka w przypadku niemieckich nazw i nazwisk. Np. zamiast formy Gerd/Thomas Müller używa się pisowni Mueller. Oczywiście lepiej zadać sobie nieco trudu i wstawić właściwą (niemiecką) literę, ale dziennikarze bywają leniwi. :slight_smile:

5 polubień

No widzisz! Uczyłem się niemieckiego w szkole średniej pół roku i zupełnie o tym zapomniałem. Podobnie, jak większość z tego, co kiedyś potrafiłem wydukać. :wink:

Dzięki za wyjaśnienie. :+1:

1 polubienie

Lista zawodników powołanych z akademi:
image

Cieszy obecność Gordona, który zmagał się ostatnio z kontuzją (miejmy nadzieję, że już wszystko w porządku), moim zdaniem warto jeszcze zwrócić uwagę na Clarka (oprócz Bajcetica i Doaka), cieszy również obecność młodego polskiego bramkarza, a także znanego na tym forum insidera Fabiana Mrożka :wink:

3 polubienia

A co z Cannonierem? Kontuzja?

Cannonier odniósł kontuzję jakoś w październiku, żadnych nowszych informacji nie udało mi się znaleźć.

Liczę na kolejne plotki transferowe, może coś chłopak podsłyszy od starszyzny :wink:

Przyjdzie do nas EDUJ :joy:

1 polubienie

Jak ktoś nie widział asysty Clarka:
https://twitter.com/LFC/status/1603819508690735104

1 polubienie

Cały czas żyłem w przekonaniu, że po odejściu Salaha to Elliott będzie naszym prawym skrzydłowym. Natomiast występ Doaka i reakcja Kloppa na akcje Doak-Nunez jasno pokazała jaki od tego momentu dostał kredyt zaufania młody Szkot. Przyspieszenie i prędkość była tak wysoka, że mając 17 lat nie może mieć kompleksów przed Salahem. Do tego nie boi się wchodzić z akcją nawet jeżeli przed nim jest dwóch lub więcej rywali. Oj ciężkie wyzwanie przed Gordonem, żeby przekonać Kloppa do jego pozostania na Anfield. Do tego po drugiej stronie rośnie nam kolejny crack, a jest nim Kone-Doherty, o którym przy dobrych wiatrach powinniśmy usłyszeć również szybko. Niesamowicie uzdolniona młodzież przybyła na Anfield.

1 polubienie

Już ostatnio pisałem nawet z Tobą, że to obecnie w Doaku widzę przyszłość wśród naszej młodzieży. Nie obrażę się, jeśli i inni pójdą jego śladem, ale poczekajmy jak przebiegnie tutaj przejście z młodzieżówki na poziom seniorski w większym stopniu jak granie w sparingach i w pucharach z 2goligowcami.

Chciałbym, by przy dobrych wynikach w meczu dostawał więcej szans i to w dłuższym aspekcie czasowym. Młody ma strasznie szybką nogę przy strzale, co bardzo utrudnia bronienie przeciwko niemu, dołożyć do tego jego szybkość i to może być w przyszłości autor wielu karnych zrobionych na nim.
Zresztą uśmiech Kloppa patrzącego na jego grę mówi wszystko :smiley:

1 polubienie

Szkoda tej kontuzji Kaida ale moim zdaniem ciągle jakaś szansa jest na pozostanie ich obu, może zobaczymy próby przeniesienia jednego z nich na lewe skrzydło, mam nadzieję że Gordon po ciężkiej kontuzji wróci do poziomu który prezentował w zeszłym sezonie i obaj będą dostawali minuty w pucharach, a kto wie może jeden z nich w przyszłości zostanie pełnoprawnym graczem pierwszego zespołu. Należy pochwalić klub za transfery młodych zawodników do akademii, bo ostatnio bardzo dobrze na tym wychodzimy.

Ogólnie lista moim zdaniem najciekawszych nazwisk z naszej akademii (jestem ciekawy jak to się zestarzeje i jakie kariery chłopaki zrobią):
Conor Bradley
Tyler Morton
Kaide Gordon
Stefan Bajcetic
Ben Doak
Oakley Cannonier
Bobby Clark
Trent Kone-Doherty
Jarell Quansah

1 polubienie

Mam jedno życzenie, jeżeli klub nie ściągnie żadnego nowego pomocnika w zimowym oknie transferowym to liczę na skrócenie wypożyczenia Mortona i regularne ogrywanie go i Bajcetica (tutaj widać olbrzymie zaufanie od Kloppa) w środku pola. Bez ściągnięcia nowej opcji do środka pola i kontuzji (odpukać) Thiago czy Fabinho nasz środek pola i tak nie istnieje, a w ten sposób może chociaż rozwiniemy jednego z nich i będziemy mieli z tego pożytek.

2 polubienia

Drużyna u-21 przegrała z drugą drużyna Herthy Berlin 2:3 w rozgrywkach międzynarodowego pucharu Premier League. Gole dla młodych the Reds zdobyli Ramsay i Musiałowski.

Swoją drogą ładna ta bramka Musiałowskiego:
https://twitter.com/SBMXtra/status/1621479932957429762

Tak wyglada tabela U-18, a ponoć tak inwestujemy w akademie…

bo w tym wieku wyniki nie są najważniejsze. liczy sie przede wszystkim rozwój. Wez pod uwage, ze w jednej druzynie moga grac 18-latkowie a w drugiej 16-latkowie. W tym wieku to jest jednak duża róznica. Cos jak u bokserow (55 a 60kg)
Co nie zmienia faktu, że nasza akademia nie produkuje dobrych piłkarzy.

1 polubienie