Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Macedonia wywala z MŚ makarońskich mistrzów europy :rofl:

Jaja jak berety, ale cieszą mnie takie zwroty akcji.

Obejrzalem cale spotkanie Szwecja-Czechy pod katem naszej wtorkowej rywalizacji.

Najbardziej zauwazalne bylo to,ze obrona Wikingow nie stanowi jakies zapory nie do przejscia ale aby ja sforsowac potrzeba zaangazowania wiekszej ilosci zawodnikow w grze ofensywnej.
I tutaj chyba bedzie klopot z naszej strony!
Znajac zamilowanie Czesia do gry defensywnej obawiam sie,ze bedzie granie w stylu “dluga gala do Lewego” a on cos wymysli.Taki sposob konstruowania akcji niczego dobrego nie przyniesie bo nasz osamotniony kapitan po prostu nie da rady tego ogarnac w pojedynke.

Marzy mi sie wiec gra dwoma napastnikami i dobry dzien Ziela(praktycznie utopijne!) ale nie sadze aby “zadanowiec M” na to poszedl.
Pozostaje wierzyc ze “sie udo…”

W innych meczach bylo bardzo ciekawie.
Bale jak mu sie chce to potrafi zagrac na fantastycznym poziomie a wczoraj to uczynil i strzelil dwa cudowne gole-Walia moze zakwalifikowac sie do MS i to obojetnie z kim(Szkocja/Ukraina) wypadnie im sie potykac.

Portugalia zrobila swoje a cegielke dolozyl Diogo(znow gol glowa,jak on to robi? :grinning:) choc gdyby Burak wykorzystal karnego i doprowadzil do remisu to kto wie co by sie wydarzylo.

I wreszcie"makaroniarze" czyli nieudolnosc w ofensywie.Z fragmentow odnioslem wrazenie,ze Wlosi mogliby wczoraj grac jeszcze pare godzin ale bramki i tak by nie zdobyli.Za to Macedonczykom wyszedl strzal z dystansu i sensacja gotowa.
Smiem ale watpic aby Ronaldo i spolka poszli sladem aktualnych mistrzow Europy-na to jest ich zespol w liniach ofensywnych zbyt dobry.Portugalia wystapi w Katarze jestem o tym na 100% przekonany.

Tak wiec we wtorek przywolamy na trybunach magie Stadionu Slaskiego i jak mily Bog da…eee Lewy :rofl: to bedziemy znowu pasjonowali sie meczem otwarcia,meczem…

Ale że Włosi odpali w barażach to chyba największa niespodzianka na tych MŚ. Czy tak dużo się u nich zmieniło od ME ??

Kolumbia po kilku meczach bez goli wygrała 3-0 z Boliwią, pierwszego gola strzelił Diaz. I ma szansę na awans do barazu, jeśli wygrają z Wenezuelą i jednocześnie jeśli Peru nie wygra z Paragwajem.

Ze wzgledu na Luisa i na to,ze Kolumbia ma jeszcze szanse na baraze do MS w Katarze,a co za tym idzie i awans,zaciekawilo mnie kto w tym stuleciu gral na (lacznie z czempionatem w tym roku) 6 turniejach ze strefy CONMEBOL.

I wyszla ciekawa moim zdaniem statystyka :grinning:
Naturalnie za kazdym razem Brazylia oraz Argentyny a poza tym:

Urugwaj 5 razy
Ekwador 4 razy troche mnie to zaskoczylo,ze az tak czesto
Paragwaj 3
Kolumbia 2 razy i szansa na 3-ci wystep
Chile tylko 2 razy
Peru 1 raz

Brak jakiegokolwiek uczestnictwa Boliwii oraz Wenezueli.

W sumie to myslalem,ze wiecej turniejow rozegraly Chile oraz Kolumbia a tu nawet taki Paragwaj jest lepszy.
Jak to mozna sie pomylic.

Bardzo szkoda Włochów, zakładam że to wypadek przy pracy.
Zdecydowanie szkoda, najładniej i najlepiej grająca drużyna na Euro, szkoda przede wszystkim dla widowiska że takiej drużyny zabraknie na takim turnieju.
Z drugiej strony dzięki temu zapewne zagra tam Portugalia, też ciekawa ekipa.
Co do Polski, nawet jak tam awansujemy to i tak się skompromitujemy, przykre.

1 polubienie

Zagramy? Optymista z Ciebie, albo dowcip Ci się wyostrzył na piątek :wink:

Czy mecz Egipt-Senegal będzie gdzieś w tv dostępny?

Dziwna sytuacja, na strumyk.tv wszystkie linki nieaktywne :confused:

Czyżby mistrz Afryki miał podzielić los mistrza Europy?

To ciekawie jest w Afryce!
Kraje Maghrebu z dodatkiem Egiptu w znakomitej sytuacji wyjściowej a czarna(nie bójmy się tego słowa :rofl:) część kontynentu w tych czterech parach ma problem.
Naturalnie wszystko jeszcze jest do odrobienia.
Starcie Ghana-Nigeria to zagadka.

Będzie się działo we wtorek! :smiley:

1 polubienie

Spokojnie. Obecnie są prawdziwe problemy więc nikt się o pierdoły przyczepiał nie będzie :upside_down_face: (mysia utopia runęła)

Jak nigdy nie lubiłem Włochów i ich stylu gry, to na Euro zaprezentowali bardzo fajną piłkę i szkoda, że ich zabraknie na MŚ. Nie oglądałem spotkania ale chyba Gianluigi ma już mniej oewności soebie po transferze do PSG, jakieś kontuzje. Gratulacje dla Macedonii Północnej, piłka nożna to piękny sport i wspaniała historia dla tego kraju. Mimo tego, że z Portugalią “znowu” są bez szans, to kto wie co się wydarzy. Chociaż fajnie jakby Jota zagrał na MŚ.

Z awansem ze strefy azjatyckiej Iran, Korea Południowa, Japonia oraz Arabia Saudyjska. W barażu Australia z…chyba ZEA.

Co do afrykańskich eliminacji, nikt nie ma dużej przewagi, to są jedynie jedna bramka straty, remisy, wszystko się może zdarzyć.

Patrzac na uklad spotkan to raczej Australia z Irakiem

Hendo do Magauiera: Co Ty robisz?

Nie umiałem znaleźć tematu Humor, więc wrzucam to tu

SZANOWNA ADMINISTRACJO!

Kolega powyżej ma jak widać ten sam problem co ja paręnaście dni temu a więc pytanie:
Gdzie się podział dział humor ???

Chyba nie usunęliście go ze względu na wojnę w Ukrainie?
Jeżeli tak to… przesadziliście moim skromnym zdaniem.

2 polubienia

Awans Polski, Portugalii, z Afryki Senegal, Ghana, Kamerun ( gol w 124 minucie), Maroko, Tunezja.
W Azji Australia gra baraż z ZEA.

I Peru kosztem Kolumbii awansuje do barażu, zagrają ze zwycięzcą meczu Australia-ZEA.
Zadecydowała seria 4 czy 5 meczów, w ktorych Kolumbijczycy zdobyli łącznie 1 punkt i chyba nie strzelili bramki. Dwie wygrane z rzędu na finiszu to było za mało.

Losowanie grup już w piątek, 1 kwietnia o godzinie 18:00. Co ciekawe, nie bedziemy wtedy znali wszystkich finalistów -
Szkocja/Ukraina będzie jeszcze grać z Walią w czerwcu.

Potem Australia lub ZEA zagrają z Peru.

Jeszcze strefa Ameryki (mecze w czwartek, na chwilę obecną 4 zespół to Kostaryka) zagra z Nową Zelandią/Wyspami Salomona (mecz dzisiaj o 19:00).