Fábio Carvalho

Witamy na pokładzie !

image

2 polubienia

stylem gry przypomina Cou. Oby wniósł dużo świeżości do linii pomocy.

1 polubienie

On jest ostatecznie Portugalczykiem czy Anglikiem? Na transfermarkt pisze, że grał dla obu reprezentacji młodzieżowych.

Portugalczyk. Ostatecznie wybrał reprezentowanie kraju z półwyspu iberyjskiego.

1 polubienie

Potrzebujemy jeszcze jednego pomocnika, Tchouameni najlepiej.

Fabio od 2013 roku mieszka w UK, dlatego mógł grać dla ang młodzieżówek, jak i reprezentacji seniorskiej.

1 polubienie

Thiago - Fabinho - Carvalho?

Fabio sporo może się od Thiago nauczyć. Nie zmienia to jednak faktu, że - tak jak wspomina @Mude - nadal potrzebujemy klasowego pomocnika na już. Dość już pomocników, którzy albo w ogóle nie grają, albo kiedy grają, to nie ma z nich żadnego pożytku. Statystów zatrudnia się w filmach, a nie w klubie piłkarskim.

Świetnie, że jest oficjalka z Carvalho. Doskonałe uzupełnienie składu, z czasem jego rola powinna wzrastać.
Kiedy Liverpool zaczyna przygotowania do kolejnego sezonu?

Widzę większość tutaj klasyfikuje Fabio jako piłkarza do środka pola, nie oglądałem go w akcji, ale patrząc po składzie Fulham z tego sezonu to czy Carvalho nie grał jako jeden z trzech ofensywnych zawodników? Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jak dla mnie to on będzie pełnił rolę Minamino/Origiego czyli głębokiego rezerwowego, ale do ofensywnej formacji jako opcja nr 5/6, a nie jako gracz środka pola.

Fabio może od zaraz wbić do skladu. Będzie na pewno sporo szans dostawać bo to talent czystej wody i gotowy tak jak Elliott do gry

Nie oglądałem całych meczów Fulham, nie wiem gdzie najczęściej był wystawiany, ale ja go kojarzę ze środka pola, a nie jako skrzydłowego, więc raczej obok Fabinho i Thiago, niż np. wymiennie z Salahem.
Transfermarkt klasyfikuje Fabio jako ofensywnego/środkowego pomocnika, wartość rynkowa 12 mln.

Grał jako 10 za napastnikiem. Klopp jednak potrafi przerzucić zawodnika na inną pozycję więc pewnie raz zagra tu a raz tam. Środek, skrzydło, może nawet zrobi z niego Firmino(9)

Ciekawe jaki pomysł będzie miał na niego Klopp. My nie gramy systemem z “10”, więc mam nadzieję, że szybko sztab znajdzie mu odpowiednią rolę na boisku i będzie się tego trzymać. Jak zaczną go przerzucać z pozycji na pozycję, to może niewiele wyjśc z jego talentu

Pewnie zrobi z niego defensywnego pomocnika po takich kwiatkach jak ustawianie na sile Origiego na skrzydle albo Elliotta na pomocy mimo że jest urodzonym skrzydłowym ;]

Jeżeli dobrze wejdzie w zespół to taktycznie Klopp będzie miał mnóstwo opcji, może nasza gra skrzydłami zostanie trochę odciążona.

Myślę, że będzie pełnił podobną rolę co Elliott i to z nim będzie rywalizował o minuty na boisku. Mam tutaj na myśli grę w środku pola jako ten najbardziej kreatywny ze “środkowej trójki” (taka pozycja pomiędzy 8, a 10), albo jako zmiennik dla jednego ze skrzydłowych (raczej lewego, żeby mógł schodzić kreować do środka).
Nie oczekuję od niego w pierwszym sezonie za dużo. Wszystko oczywiście zależy od tego jakim składem będzimy dysponować od września0, ale myślę, że jeżeli dostanie minuty w połowie spotkań to będzie należało to uznać za dobre wejście do zespołu.

Co ciekawe Elliott i Carvalho znają się z akademii Fulham. W sezonie 2018/2019 razem grali w zespole U18:

Elliott: 12 spotkań, 5 bramek, 3 asysty
Fabio: 19 spotkań, 8 bramek, 6 asyst
Obaj też dostawali wtedy minuty w Premier League 2 oraz w Pucharach. Elliott wtedy zaliczył też dwa epizody w Premier League (a jest rok młodszy od Carvalho).

Elliott gra na skrzydle, a Carvalho w środku. Z tym, że u nas z prawego skrzydła nie schodzi Salah z obawy, że straci minutę w której mógłby strzelić bramkę do rankingu albo się obrazi.

1 polubienie

Generalnie fajna sytuacja bo LFC jest obecnie w posiadaniu dwóch dużych talentów na ŚPO. Czyżbyśmy chcieli wychować sobie własnego De Bruyne :grin: ciekawe bardzo jak się to wszystko potoczy. Niejeden gigatalent zdążył się już spalić w przeszłości (tak na ciebie Woodburn patrzę). Tutaj napewno pomaga, ze tak to ujmę polityka zamkniętych drzwi. W sensie, ze nie bierzemy piłkarzy którzy w przeszłości pracowali z Jurkiem ale się na niego wypieli. Gdyby klub działał życzeniowo względem niektórych kibiców, zamiast młodych zdolnych mielibyśmy w klubie wrak piłkarza Goetze czy krnąbrnego Coutinho (analogiczne pozycje)

duzo zaplacili? nie lepiej bylo shaqirego zostawic na 1 sezon wiecej

W tych meczach Fulham które oglądałem to zauważyłem że Carvalho atakował lewa strona boiska w ustawieniu z trójką ofensywnych pomocników. Chociaż ustawiany niby na papierze jest w centralnej części boiska. Czyli świadczy to o tym że nie będzie miał problemu u Kloopa ze zmianami pozycji i rotacją z Diazem , Mane i Jota. Salaha nie biorę pod uwagę bo jest mocniej przyklejony do prawego skrzydła .

Cześć, nie oglądałem meczów Fulham, tyle co wiem to po kompilacjach z yt, które wiadomo jakie są.
Kogo wg was Carvalho przypomina jeżeli chodzi o grę?
Coutinho? Mylę się czy nie?