Fábio Carvalho

Coutinho zdecydowanie. Niczym regen.

Przypomina Curtisa Jonesa

Podłączę się do pytania, choć zapytam o co innego.
W kompilacjach wielu widać niejednokrotnie, że wraca się za piłką, odbiera ją itd. Jednak statystyki mówią, że siedzi głównie z przodu i rzadko kiedy się wraca. Jak ma się jedno do drugiego - pressuje podobnie do naszych wyżej i po prostu z rzadsza zapuszcza się bardziej do tyłu za zawodnikiem czy to pojedyncze akcje, a jego styl gry jest zupełnie inny? Biję do tego, że jeśli gość potrafi świetnie odbierać i przecinać, a robi “takie” liczby w tak młodym wieku (tak wiem, to tylko Championship, jednak Maddison czy Bowen również robią niezłe liczby już w PL, a wywodzą się stamtąd i również nie są jakiejś tęgiej budowy), to mógłby nam wyrosnąć nasz własny de Bruyne, o którym wszyscy marzą.

Druga sprawa to jak z wydolnością, obejrzałem parę meczów Fulham dla niego, ale zazwyczaj to była dominacja i granie piłką, co dużo mniej męczy, u Nas jednak pomimo często przewagi zapierdala się cały mecz od razu po przejęciu piłki przez przeciwnika, co wiąże się z tym, że młody może mieć problem utrzymać wysoki poziom cały mecz, tak jak to było swego czasu z Coutinho, który miał dużo mniej zadań defensywnych od reszty pomocników, bo nie dałby rady.
Tak wiem, w tym wieku może sobie jeszcze wypracować ją, poza tym nie był jeszcze na ani jednym obozie z naszymi specjalistami, jednak chciałbym wiedzieć czy można czegoś po nim oczekiwać już w kolejnym sezonie (a wiadomo, że Jurgen potrafi dać szansę, jeśli ktoś się wg niego nadaje, vide Elliot) czy mieć nadzieję na wzmocnienie sprawdzonymi nazwiskami, a Carvalho to jednak melodia przyszłości (Coutinho wbił u Nas z buta po kilku tygodniach treningu).

A co myślicie o numerze 10 dla tego chłopa?

Tak samo jak na dotknięcie słynnego znaku “This is Anfield”, na pewne rzeczy trzeba sobie zasłużyć, szczególnie, jeśli mówimy o zawodniku, który póki co niewiele osiągnął.

Coś w tym jest, chociaż jego styl gry mocno mi pasuje pod ten numer

Spodziewałem się dychy dla Bobby’ego, a ‘9’ dla Darwina, bardziej adekwatne do ich roli w drużynie.
Zapowiada się ciekawy sezon dla Liverpoolu, przebudowa składu, kilku nowych, młodych graczy, będą pewnie spore oczekiwania wobec Fabio, ale pamiętajmy, ze to młodziak bez doświadczenia w PL.

Ja myślę, że Fabio weźmie 18. Ewentualnie 16 bądź 24.
Dlaczego Fabio nie został jeszcze zaprezentowany? Chyba 30. czerwca skończył mu się kontrakt?

A co to za różnica z jakim numerem zagra Fábio Carvalho? :smiley:
Przecież to jest tylko głupi numerek na koszulce, kompletnie bez znaczenia. Najważniejsze jest to, jak będzie grał, jak się wpasuje w drużynę i czy będzie się u nas odpowiednio rozwijał. Nigdy nie zrozumiem tego zafiksowania niektórych na punkcie numerów, albo gadki typu, że na jakiś numer “trzeba zasłużyć”. Przecież to są totalne bzdury :smiley:

3 polubienia

Kwestia dodatkowej motywacji dla zawodników, którzy sami też często zwracają uwagi na te “Bzdury”, często przez swoich idoli, którzy grali z jakimś tam numerem.

Kwestia dotknięcia jakiegoś tam znaku przy jakimś tam wyjściu na murawe, też możesz nazwać bzdurą, ale Klopp zrobił z tego zasadę.
Tak samo za bzdurą mógłbyś nazwać, to, że niektórzy zawodnicy wskakują na murawę na jednej nodze, tyłem, z naskokiem itp. Co komu pomaga, i co kogo motywuję czy nakręca to bardziej skomplikowana sprawa.

Z resztą się zgadzam, najważniejsze będzie to jak chłopak będzie grał.

No niby tak, ale przykład naszego numeru 8 Gerrarda, wręczonego Keicie osobiście nic nie wniosło, można polemizować trochę na ten temat. Wiesz o co mi chodzi :slight_smile:

Czyli Keita zakładający np. 18 zamiast 8 grałby lepiej?

Czasami numer może sporo namieszać w szatni, jak to było w MU po przyjściu CR - Cavani grający z 9 musiał (chciał?) oddać dziewiątkę Portugalczykowi.

Numer na koszulce jest oczywiście bez znaczenia jeżeli idzie o samą grę danego zawodnika ale trochę przesadzasz w tym, że to tylko “głupi numer” tak ogólnie.
Popatrz na te zastrzeżone w hokeju dla legend danego klubu jako przykład.

Nie można więc moim zdaniem “demonizować” ich znaczenia ale nie są to też takie bzdury😃

Myślę, że w nadchodzącym sezonie tego chłopaka czekają wielkie wyzwania. Skoro (prawdopodobnie) nie kupimy nowego klasowego pomocnika, to wiele będzie zależało od Carvahlo. Thiago ileś meczów wiadomo, że opuści, w nagłą eksplozje formy Keity też nie liczę. Gość zostanie rzucony na głęboką wodę, zobaczymy jak sobie poradzi

Cavani oddał siódemke. CR7 :wink:

Pisałem o tym pracę licencjacką, w skrócie magia w sporcie, opisywałem tam różne przypadki takich zachowań m.in. które opisujesz, wskakiwanie na jednej nodze, modlitwy, przesądy, ulubione numery. Też mi się to wydawało dziwne ale to sami fani, dziennikarze, czasem klub nakręca spiralę i presję na piłkarza z danym numerem, zawsze będą porównania.

1 polubienie

Fabio oficjalnie zaprezentowany.

1 polubienie

He is so cute I love him

1 polubienie

W przeszłości ten numer nosili: Alec Chamberlain, Ben Davies, Bruno Cheyrou, Christian Poulsen, Damien Plessis, Danny Ings, Nicky Rizzo, Richie Partridge, Stephen Warnock, Steven Gerrard. Liczę na pójście drogą tego ostatniego :wink: oczywiście z tą różnicą, aby wygrał Mistrzostwo Anglii.

Chłopak jest niesamowity.

Oczywiście to tylko sparing i nie ma co się zachłystywać, ale naprawdę piękna gra: luz, drybling, szybkość, inteligencja boiskowa. Wszystko pokazał w tym meczu.

9 polubień