Federico Chiesa

https://x.com/LFC/status/1829141484081463712
po angielsku też coś tam potrafi

4 polubienia

6 polubień

Sztos, fajnie że przyszedł, tym bardziej przy takiej cenie

Byle by u buka nie obstawiał jak kolega z NUFC :joy: i się nie łamał za często…

Zeszły sezon wql był specyficzny bo za każdym razem jak ktoś wywalczył sobie miejsce w składzie pierwszym to wypadał z urazem.
-matip początek sezonu i lut
-konate kilka drobnych urazów
-szobo uraz i słaba forma
-trent uraz
-salah uraz
-jota uraz
-diaz porwanie ojca
-ali uraz
Więc właściwie z trzonu zespołu tylko vvd był zawsze i maca szybko dołączył do tego grona.
To pokazuje jak świetny wynik wykręciliśmy w zeszłym sezonie bez tyłu ważnych graczy

5 polubień

Wydaje się inteligentnym gościem. Oby zdrowie dopisało i będzie z niego dużo pożytku

1 polubienie

Jaki to człowiek głupii, widzę obcego chłopa co trzyma koszulkę Liveproolu i… zadowolony jestem jakoś jak widzę jak on się cieszy z tej koszulki i Liveproolu. Mam nadzieję, że uda Ci się być naszym kopciuszkiem jak Origi czy Minamino.
image

12 polubień

Byłem w trakcie tworzenia, ale oficjalka wjechała.

4 polubienia

Chiesa on Slot: “He told me about his football style, what he wants from me, what he wants from me and I said to him I’m coming to help! To help the team, and to help win trophies which is the most important thing.”

Już typa lubię.

Zdjęcie dlatego, że jest urocze.
Pocieszna mordka z Federico. Podoba mi się jego nastawienie, będzie pasował do drużyny. Oby omijały go kontuzje i będziemy mieli z niego pociechę.

12 polubień

image

Szczerze powiedziawszy myślałem że więcej zarabiał w Juve (coś mi kiedyś mignęło że miał 180 tys/tyg ale widać że jednak nie).

Nie mam watpliwości, że w szatańskim planie FSG, jeśli tylko ten transfer okaże się dobry a jego zdrowie względnie ok, to ich zdaniem może to być następca Salaha. Początek roku pokazał, że istnieje życie bez Salaha, który ma ogromny kontrakt i swoje lata, jeśli nie zgodzi się na obniżkę tygodniówki to FSG pomacha mu na do widzenia. Ale jeśli będzie to wtopa, to zawsze jest Gakpo,Jota,Nunez,Diaz,Elliott którego na siłe można tam upchać i jakoś przedziadować jeden rok, a najpewniej dwa, aż się znajdzie rajt plajera na rynku.

Witam Pana Federico, odczaruj w końcu tą klątwe Włochów w Premier League chłopie!

@Lapaino

“Kieza”

Zmiany w wymowie mogą wynikać z regionalnej mowy np. w hiszpańskim “X” w nazwach własnych wymawia się jak “H” np. Mexico (Mehiko), w Kataloni natomiast wymawia się chyba jako “Sz”, stąd nasz Xabi to Habi, a Xavi z Barcelony to Szawi. Tak samo ‘LL’ - Hiszpanie ogólnie czytają to jako “J”, natomiast Andaluzyjczycy jako “Ź”, stad większość Hiszpanów powie np. Me Llamo Pedro jako: Me Jamo Pedro, a Andaluzyjczyk powie Me Ziamo Pedro

5 polubień

Ktoś wie jak się poprawnie wymawia jego nazwisko ?

Bo czasami słyszałem ( kiesa) , czasami ( cziesa?).

Polscy komentatorzy lubią udziwniać i jest Gakpo przez G, Gravenberch przez H.

Może ktoś śledzi włoską i słyszał jak tamtejsi komentatorzy wymawiają?

Chiesa to po włosku kościół, także możesz na niego mówić Freddy Church

4 polubienia

Kieza. Ta sama zasada, co przy klubie Kiewo Werona.

Nie wiem, czy ktoś wspominał, że jego ojciec - Enrico - też był pilkarzem. Kojarzę go ze świetnych rzutów wolnych.

2 polubienia

Ewentualnie Michal Meyer

Mega się jaram tym transferem, dla mnie Chiesa odkąd wypłynął na szerokie wody w Fiorentinie był takim piłkarzem, który najbardziej przypomina mojego ulubieńca z wczesnych lat kibicowania LFC - Dirka Kuyta. Oczywiście jest od holendra szybszy i ciut lepszy technicznie ale ma wiele cech wspólnych - wszechstronność, obunożność, kondycja, nieustępliwość, waleczność - cały zestaw cech który świetnie pasował i do systemu Kloppa i do Slota.
Ryzyko? Jest, ale za to kupujemy go za paczkę fajek tak naprawdę, więc jest to dla mnie całkowicie zrównoważony transfer.

1 polubienie

Fede, fede… Ale Lucia Bramani… Dobrze że John Terry’ego w Liverpoolu nie ma :wink:

Stary Chiesa nawet na Anfield strzelił kiedyś w meczu Euro 1996