Fenway Sports Group (FSG)

Nie no co ty?

:wink:

Szkoda, ze nigdzie tak nie napisałem o winie Kloppa, no ale wiemy, że
image

Pisałem jedynie, że transfer Nuneza mi się nie podoba pod względem wyłożonej kwoty a nie sprowadzanego zawodnika. I winny takiemu stanowi rzeczy nie ejst Henry tylko osoba odpowiedzialna za ten transfer. Czy był nią bezposrednio Klopp? nie wiadomo, natomiast szanse na to, że to jednak on wydał ostateczną decyzję, a nie Henry, są jakieś 500 milionów razy większe.

Kolejny raz w krótkim czasie pokazujesz, że nie potrafisz czytać komentarzy innych osób a próbujesz na nie odpowiadać i wdawać się w dyskusje, w dodatku nadużywając argumentów ad personam. Najpierw nadrób zaległości a potem dopiero ewentualnie pisz.

@down
czyli nie winisz FSG za brak transferów do środka pomocy bo to Klopp chciał 1 drogiego Nuneza zamiast 1 pomocnika + 1 tańszego napastnika? O, to fajnie. Bo jak to inaczej odczytać :roll_eyes:

Nie? Nadal ich wina? To przestań robić panią lekkich obyczajów z logiki…

Nikt z nas nie wie kto podjął taka decyzję, a najbardziej nienawidzę oprócz bezczelnego kłamania, takiego gdybania bez żadnych podstaw.

E2: no i wracamy do punktu wyjścia.

A tak się zarzekałeś, że tak nie jest…

2 polubienia

Czyli winisz Kloppa, jak to inaczej odczytać. Przecież on chciał Nuneza

Oczywiście że to wina FSG. Powinien być kupiony i Nunez i klasowy środkowy pomocnik. Klopp nie chce półśrodków i wcale mu się nie dziwię. Jak ma stworzyć mistrzowski zespół jak nie z topowych piłkarzy?

3 polubienia

O matko gościu, brakuje mi słów. Jak by to napisać żeby do siebie trafić. Budżet transferowy zależy od właścicieli. I my ten budżet mamy za mały w odniesieniu do wielkości klubu, jego celów i ambicji. Ja nie twierdzę, że Klopp wszystko robi dobrze. Nie, popełnia błędy jak każdy. Ale z tak skromnym budżetem żaden inny menedżer świata nie zrobiłby więcej. Żaden Guardiola, Ancelotti itd. nie dałby rady bez większych wydatków

Dzięki Panowie za opinie, teraz już wiem jak mam myśleć

8 polubień

tylko tak chcialem przypomniec, ze 80mln to dostalismy ze sprzedaży graczy,to wydalismy 10 na Nuneza, to spokojnie taki klub powinien miec 45 na pomocnika. Poza tym znajdz mi napastnika dobrego za 45mln - jak jest taki deficyt dobrych napasnikow w obecnych czasach. Co jest jakis droższy transfer napastnika to flop.( w calej europie - Osimhen w tym sezonie dopiero daje rade, ale niech te forme utrzyma przez kolejne 3-4)

chyba jednak co innego pisałeś

trochę Cie ratuje stwierdzenie

ale myślę, że przebłyski to akurat ma, szkoda tylko, że gra na skrzydle a nie na 9, wiec nie przekonamy się ile byłoby pożytku. a na skrzydłowego za 90 baniej to rzeczywiscie nigdy nie będzie wyglądać

Tylko my naprawde pilujemy do ostatniego tchnienia i oddajemy za darmo, Can,Gini( tu moze akurat nie ostatnie tchnienie) , Keita, Ox, Origi, Firmino. To sa gracze na ktorych cos mozna by zarobic i zainwestowac w mlodych potencjalnych. Dobra wiem, ze pisałeś, że Edwards wolal poczekac rok-dwa, żeby sie pokazali w Europie i zaplacic 5x wiecej za sprawdzony produkt( tylko taki produkt niby sprawdzony zawsze moze sie okazac flopem, bo u danego trenerea albo w danej lidze sie nie sprawdzi). Tylko zamiast wydawac 50 baniek na jednego to mozna wydac 5x 10 baniek i nawet jak jeden sie okaze world class to bedzie super. A nie mozna miec wiecznie szczescia z transferami jak my, Chociaz Keita okazal sie flopem przez zdrowie, ale i tak wolelismy go trzymac do konca niz sprzedac 2-3 lata temu za 25 baniek.
Mamy słabą politykę transferową, dramatyczny skauting albo mamy skautow ale nie ma pieniedzy na potencjalne talenty- więc opcje sa 3 - nie mamy skautingu, druga Klopp nie chce mlodych graczy w klubie ( ewentualnie 16-17 latkow, bo nie musi ich trenowac, ale 19-20 latkow to juz by musial, wiec nie chce.) Trzecia opcja FSG nie daje kasy na transfery, wiec kupujemy sprawdzonych graczy po promocyjnych cenach ( Thiago , Gakpo)
Generalnie podsumowująć to polityka transferowa do dupy, ani MoneyBall ( gdzie kupujesz graczy o pasujących statystykach za małe pieniadzę, ktorzy połączeni w calosc maja dac kompetny zespół- niestety w pilce za duzo jest zmiennych, żeby to dzialalo jak w baseballu - gdzie wystarczy, że bedziesz mial idealnych zdobywców pierwszej bazy i mozesz wygrac wiekszosc spotkan, ale mistrzostwa i tak nie zdobedziesz) ani wyszukiwanie talentow, ani kupowanie “pełnychśrodków”. My po prostu robimy za mało transferów. Jakbysmy 3 lata temu kupili 2-3 19-latków ,to teraz albo by odpadli albo juz powinni stanowic o sile pierwszego zespołu.
Ktoś pisał , że Real nie wydaje a ma sukcesy, ale oni po pierwsze wydaja i mają sporo flopów, a po drugie sprzedają, wiec mają pieniądze na wydawanie i zysk netto na plus. My nie kupujemy, nie sprzedajemy, oddajemy za darmo. Akademie mamy do dupy. Mielismy swoje 5lat szczytu i ktoś powie, że jeden gorszy sezon i juz jest hejt na FSG i w ogole. Tylko patrząc perspektywicznie, to przy tej średniej wieku i robiąc 1 transfer na okienko to zaraz bedziemy w czarnej dupie. I nie jestem sezonwcem i kibiciem sukcesu, bo zacząłem kibicować za czasow Rusha, Aldridge’a i Barnesa.

6 polubień

Proszę bardzo kuczq! Nie zapomnij tylko przekazać tej opinii swoim kumplom z Devilpage! :heart:

image

Chyba jednak wiem co pisałem i wiem, że na pewno akurat Ty moich postów nie przeczytałeś przed dodaniem swojego.

I tak, tych potencjalnych napastników i pomocników też już wyżej wymieniałem. Przewiń w górę to znajdziesz bo była już w tym wątku niemal identyczna dyskusja na temat konkretnie transferu Darwina. Oczywiście jej nie przeczytałeś przed dodaniem komentarza.Nie bede wszystkiego za ciebie robił. Dupę tez mam ci podetrzeć? Nakarmić łyżeczką?

Nadal Nunez dla mnie nie spełnia oczekiwań jak za zawodnika za 90 milionów, nadal jak każdy kibic liczę, zę się rozwinie do tego poziomu by je spełniał, nadal mam pretensję za ten TRANSFER, nie do zawodnika, bo (kolejny post którego nie przeczytałeś):

Ba, odnosiłem się nawet bezpośrednio do tego ile klub “powinien” albo “nie powinien” wyłożyć w letnie okienka. Oczywiście tego tez NIE przeczytałeś przed atakiem na mnie.

Przeprosisz, czy tradycyjnie od przeciwników FSG “rzućmy gównem w Radbuga - może coś się przyklei”?

I wisienka na torcie - piszesz niemal DOKŁADNIE to samo co ja, ale mnie już za taki pogląd atakujesz.

Nie, nie mamy. Słabą politykę transferową to ma Chelsea w tym sezonie, albo United od 10 lat gdzie sprowadzają 1 dobrego zawodnika na 10 nieudanych, a wszyscy są srogo przepłaceni. Pogba ich wychowanek którego mieli w klubie za darmo a potem odkupili za 90 milionów, genialny Maguire za 80, Sanchez z tygodniówką 5 Darwinów Nunezów i kilku innych. Do tego trenerów jak rękawiczki. Nasza polityka, biorąc pod uwagę dostępne fundusze, była genialna, przecież Salaha, Mane, Joty, Fabinho, Diaza czy Robertsona za niewielkie pieniądze, zazdrościła nam cała Europa. Dziś nadal jest całkiem dobra. Jedyni zawodnicy którzy można powiedzieć, że się na pewno nie sprawdzili w ostatnich latach to Keita i Ox. Do tego obaj głównie przez kontuzje, które co prawda forumek umie przewidzieć w szklanej kuli i oni wiedzieli żeby ich nie ściągać, ale ja i sztab tak nie umiemy.

Mówisz? :rofl:
image

4 polubienia

Do Ciebie żadne argumenty nie docierają. Transfer Darwina był ryzykowny. Jasne że był. A kupno 3 zawodników po 30 mln czy 2 po 45 mln to by nie było ryzykowne? Może by żaden nie wypalił. Urugwajczyk ma duży potencjał, czy będzie gwiazdą czy nie to czas pokaże. Ale taki zawodnik daje większą szansę na powodzenie niż jakiś przeciętniak za 30 mln (bo w tych czasach takie są realia). Piszę po raz setny chociaż wiem że do Ciebie i tak nie dotrze - zespół o ambicjach mistrzowskich musi mieć większy budżet transferowy. Nie mówię żeby szaleć jak Chelsea. Ale taki model jak nasz - że na transfery jest kasa ze sprzedaży zawodników plus niewielka suma od zarządu - tym wielkości nie osiągniemy. Sprzedaż Coutinho i de facto wymiana go na van Dijka i Alissona udała się raz. Nie można liczyć na to że zawsze tak będzie

2 polubienia

Radbug skończ spamować i denerwować forumowiczów

Ten uzytkownik nagina sobie tezy jak chce nic z tym nie zrobisz. Celowo pominales transfery aliego i Vvd? W tamtym momencie i jeden i drugi byli najdrozsi na swojej pozycji ich cena byla wieksza patrzac na pozycje i ceny w tamtym momencie niz nuneza? Malo tego Vvd przychodzil z sou skad do tej pory bralismy zawodnikow i wiekszosc szalu nie robila. Ali jeszcze rok wczesniej byl zmiennikiem WS XD. A muy dalismy za nich mega kupe siana. Jak to sie ma do tej polityki fsg? Keita rowniez jak na srodek tani nie byl. Prawda jest taka ze kupno nuneza jest mega spojne i zgodne z polityka fsg a brzmi ona kupywac dobrych w dobrych cenach. Fakt ze stosunek jakosci robertsona do jego ceny jest teraz smieszny, ale facet spadal z do 2 ligi i nikt sie nie spodziewal ze az tak wypali. My kupujac go bylismy liczaca sie sila kilka lat pozniej jestesmy blisko topu. Duzo truddniej jest zastapic mane legende pl niz kilka lat wczesniej zastapic zawodnika ktorego nie mamy (na skrzydle grywal bobby). Polityka fsg jest caly czas spojna, nie przeplacaja i zawsze maja alternatywy. Nunez przychodzil z ostatnio najlepszego rynku kazdy z portugali sie prawie splaca. Byl tam bestia a dodatkowo robi staly progres i ma niska pensje dodatkowo to co lubi klopp moze grac na kilku pozycjach w ofensywie przez co on ma wieksze pole manewru a my mozemy byc bardziej nieprzewidywalni. Przestan gadac glupoty o jakis odstepstwach od normy fsg. To ze skapia kase jest faktem. Inny zespol z topu gdyby zlapal tyle kontuzji na jednej pozycji poszukal by sensownej alternatywy (united i sabitzer) jurgen musi lepic w takich sytuacji z gowna. Jednak nie mozna zaprzeczyc ze ich wybor zawodniko i strzaly sa blisko dychy. Gdyby wydawali pieniedzy podobnie jak reszta bylibysmy the best. Pokazywanie nam rankingu tez jest niemiarodajne bo 14 miejsce nie brzmi jeszcze tak zle ale jesli popatrzysz na to ze my i real przez ostatnie 5 lat bylismy najlepsi w europie i to z ejestesmy w najbogatszej z lig to juz nie wyglada tak dobrze

2 polubienia

Ja to rozumiem tak, że większa jest szansa, że wypali 1 zawodnik jak kupiłeś ich w sumie łacznie 3. Jak kupisz 3 to zawsze może wypalić 1, 2 albo wszyscy i masz 3 zawodników. Jak kupisz tylko 1 to jest zawsze zro-jedynkowy system albo wypali albo nie. Jak wypali to fajnie. jak nie wypali to jest kłaopot bo innego nie ma.

Jak kupisz trzech i 1 sie nie sprawdzi, drugi jest średni ale ten trzeci jest dobry to i tak jesteś zadowolony.

Ale wolisz kupić 1 Mercedesa czy trzy fiaty Punto?

2 polubienia

Podziwiam was chłopaki, że ciągle chce wam się toczyć tutaj tę wojenkę. Ja już wymiękłem :smiley:

2 polubienia

Od kiedy ty nam kibicujesz? Od 2-3 lat? Że nie wiesz, że to właśnie takim modelem, te wielkość osiągnęliśmy? pozostaje kwestia tego czy ją nadal utrzymamy, co jest KOMPLETNIE SUBIEKTYWNĄ OPINIĄ. Ty uważasz, że nie, ja uważam, że tak. Pisze po raz 9743883 do ciebie i innych fanatyków od FSGout, chociaz wiem, ze i tak nie dotrze - budżet jest jaki jest i nie jest z gumy. Było gotowe 100 milionów na transfery. Wydaliśmy je na 1 Nuneza i 1 Ramsaya + Carvalho za samą opłate z wyszkolenie. Ja wolałbym, żeby ten ograniczony budżet wydać W INNY SPOSÓB na większa ilość zawodników za mniejsze pieniądze na każdego z nich. Czego nie rozumiesz?

Cześć Kajojojek, konto założone tydzień temu. Witamy wśród forumkowych przeciwników FSG! Rozsiądź sie wygodnie i zapnij pasy. Na pewno znajdziesz tutaj wielu przyjaciół, którzy też nienawidzą FSG i dostaniesz dużo serduszek! Jestem pewny, że przez tą godzinę czytania forumka, dogłębnie przestudiowałeś wszystkie moje komentarze i wszystkie stawiane przeze mnie tezy więc wiesz, które naginam a które nie. Dla forum to super, że trafił się nam kolejny geniusz, który po godzinie na forum wie już wszytko o konkretnych użytkownikach. Na pewno nie jesteś czyimś subkontem. Na pewno :wink:

image

Pokaż mi tych kibiców City, którzy domagają się odejścia Katarczyków bo w porównaniu do właściciela Newcastle są już “za biedni” i budżet City powinien być większy… A przecież to od kilku miesięcy jest wasz sztandarowy argument - FSG daje za mało inni maja więcej pieniędzy.

Wiadomo, to pieniądze graja na boisku. Chelsea to pokazuje :+1:

1 polubienie

Ty nie umiesz czytać. Cały ten model oparł się na jednym genialnym transferze Coutinho za wielkie pieniądze którego wymieniliśmy na van Dijka i Alissona. To był szczyt szczytów osiągnięć Edwardsa. Ale to już się nie powtórzy, drugiego takiego jelenia jak Barcelona nie będzie. Ty żyjesz przyszłością. To było parę lat temu. Teraz skład się zestarzał i trzeba wydać dużo kasy. Skoro FSG tej kasy nie ma to klub jest dla nich za duży i powinni go sprzedać

5 polubień

Van Dijka, Alissona…i Roberstsona, i Diaza, i Joty, i Thiago, i Fabinho, i Mane, i Salaha, i Gomeza, i Konate, i Matipa.

Noooo rzeczywiście my nigdy przed Coutinho i po Coutinho nie robiliśmy dobrych transferów.

To było parę MIESIECY temu gdy dokładnie tym składem w dodatku BEZ Darwina, graliśmy absolutnie o wszystko do ostatniej chwili i skończyliśmy sezon z 2 trofeami. Na pewno okienka przed tym sezonem były super i wydaliśmy dużo kasy, bo jak wiadomo, bez jej wydawania NIE DA się nic osiągnąć! Co nie? I skład zestarzał się nam dokładnie o te parę MIESIĘCY. :person_shrugging:

Teraz wiem skład ten problem w porozumieniu się między nami. Po prostu musisz mieć wyjątkowo krótka pamięć.

Wolisz mieć w Mercedesie 1 alufelgę Brabus czy 4 stalówki? :upside_down_face:

4 polubienia

Pamiętasz rok 2014 jak sprzedaliśmy Suareza. Wtedy klub zadziałał jak Ty byś teraz oczekiwał od Kloppa - kupiliśmy dużo tańszych piłkarzy. Lovren, moreno, lallana, markovic, Balotelli, emre can. Ilu z nich się sprawdziło? Lallana i Can byli solidni. Lovren miewał dobre i złe momenty. Reszta to niewypały. Dlatego Klopp nie chce iść tą drogą, że kupi 3 zawodników po 30 mln zamiast jednego drogiego. Bo to droga w przeciętność. Napisałem o Alissonie i van Dijku bo to najważniejsi wtedy zawodnicy którzy naprawili dziurawą jak sito obronę. Bez nich byśmy nic nie wygrali. United za Fergussona wygrali PL w 2013. Kilka miesięcy później ten sam skład grał totalny piach. Kiedyś tąpnięcie musi nastąpić

I mówisz, ze to wina ich ówczesnego składu i braku transferów jak u nas? Nic innego nie miało na to wpływu? Na przykład odejście pewnego wieloletniego trenera z funkcji?

W 2013 w MU wydali na transfery 75 milionów, co na tamte czasy było sumą ogromną, rok później w 2014 jeszcze więcej - 150 milionów i to netto.

Dziękuję, że potwierdzasz moje słowa o tym, że duże transfery =/= automatycznie rozwiązanie wszystkich problemów.I ze “tąpnięcie” może nastąpić pomimo ładowania chorych ilości pieniędzy w skład.

kolego tak jak ja odpowiedzialem na jeden twoj wpis nie patrzac na reszte tak ty oceniles mnie po tym ze mam krotko konto. Śledze kilkanascie lat, ale sie nie udzielalem wierz lub nie. I źle mnie oceniles, jaa jestem zwolennikiem fsg. Podoba mi sie ich ocena ryzyka i to ze jak daja wieksza kase to na kogos kogo sa pewni a wiekszosc ruchow jest przewidziana rok do przodu i wiem tez z jakiego bagna nas stopniowo wyniesli. Nie bede jednak udawal ze wszystko robia dorze i ze nie dalo sie lepiej. Ja najwiekszy zarzut jaki do nich mam to brak wsparcia do srodka pomocy od kilku lat. A tobie zalecam wiekszy spokoj w klasyfikowaniu ludzi na jednych lub drugich swiat nie jest czarno bialy. Pozdrawaim

1 polubienie