Fenway Sports Group (FSG)

Podeślesz jakieś źródło tych informacji o Schamdtke? Bo brzmi to bardzo niepokojąco.

Przepraszam nie umiem znaleźć tego tweeta/eXa, że niby Southampton się skarży. Widziałem go z 2 tygodnie temu.

W ogóle fani Liverpoolu na reddicie spekulują, że cała ta sytuacja z zatrudnieniem Schmadtke jest po to, żeby hejt spadł na niego a nie na FSG. Według mnie to teoria spiskowa, która pasuje do całej tej sytuacji, a po prostu Jurgen się uparł i tyle. Na szczęście kontrakt Jorge kończy się 1 września, a my planujemy otworzyć recruitment department(nie wiem jak to przetłumaczyć dział rekrutacji?)

Też nie całemu złu jest winny 59 letni Niemiec. Przypominam, że przez 4 lata nikogo nie kupowaliśmy konkretnego.

Tylko pierwszy artykuł potwierdza to, że Hogan negocjował( co już milion źródeł potwierdziło), a drugi to wysrywy jak tu na forum. Po co siejesz zamęt?
Do tego dopisujesz jakieś historię.

Tak w ogóle na dobrą sprawę wychodzi na to, że własnie Hogan został nabity w butelkę, skoro sie pofatygował, tylko po to, żeby agenci mogli wywrzeć presję na Chelsea.

1 polubienie

To zamiast przepłacać teraz za Lavie, trzeba było rzuć hajs temu Sierra…

Przecież nie napisałem nic nowego. Po prostu w klubie jest burdel, ale to też każdy wie. Faktem jest, że jedyny “sukces” Niemca to wypłacanie klauzul (Alexis i Dominik) i 3 miesięczne sagi transferowe, z których jestesmy w tym samym, a nawet gorszym miejscu co w czerwcu.

Zgodzę się z tym, że oszukali Hogana

To zamiast przepłacać teraz za Lavie, trzeba było rzuć hajs temu Sierra…

No właśnie klub nie chce tego robić i według mnie słusznie.

EDIT
No i jest 14 sierpnia, jakby świetną robotę robił Niemiec to dostałby nowy kontrakt

2 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Humor

Niemiecka myśl transferowa

W sumie kontynujać nieco moją myśl z innego wątku, to tak. Uważam że trzymanie Kloppa za zasługi skończy się źle. Podobnie jak trzymanie piłkarzy do końca kontraktu bo Klopp ich lubi.

Raczej w to nie wierzę, ale FSG powinno już minimum od marca tego roku pracować nad listą potencjalnych nazwisk którzy będą mogli Kloppa zastąpic. Dla mnie JK jest już po prostu wypalony. Gdy tutaj przychodził był uznawany ze jednego z najlepszych młodych trenerów. Obecnie powoli robi się z niego dinozaur.

1 polubienie

Zle to pojmujesz… i to bardzo
Dinozaurow jest wielu… graczy z kontraktami tez…
Jedyna roznica jest taka ze obecnie trzeba sypac kasa zeby miec wyniki
Mozna byc kopciuszkiem i raz na jakis czas cos wyrwac… ale zeby byc caly czas w topie to trzeba trenra i siana (nawet od bociana).
A ze nasze smieszne FScoś ma jakas wizje biznesu to zycze powodzenia w slupkach i bilansie

Mamy G***** nie wlascicieli
A JK jeszcze trzyma jakos ta łajbe bo inaczej to by MS biegal w bialej koszulce… itd

Klopp popełniał błędy. To jasne. Tylko jaki miał margines błędu? Ile kasy wydały Manchestery i Chelsea? Nawet Arsenał wydał więcej od nas. Sytuacja z Lavią to tylko nasza wina. Jakbyśmy się nie targowali o te parę milionów to by wczoraj na Stamford biegał w czerwonej koszulce. A teraz pewnie będziemy grać na 6tce Mac Allisterem a opcjonalnie Bajceticem i Trentem

1 polubienie

Co tu jest nie tak ?

Właściciele 5% akcji w FSG chcą zakupić 5% w PSG. Nie ma tu raczej żadnego story…

Podobne opinie widziałem już w komentarzach, czy wątku spekulacji, mimo to muszę wtrącić swoje trzy grosze. Na początku, myślałem, że ten transfer to żart albo przynajmniej kwota transferu, niestety to brutalna rzeczywistość…

Słowem wstępu, nie mam jakichkolwiek negatywnych odczuć względem samego Wataru, z pewnością będzie grał z pełnią zaangażowania i najlepiej jak potrafi. Rozumiem nawet taki ruch, jako poszerzenie kadry, jest jedno małe ale…

Kwota tego ruchu to największa KOMPROMITACJA transferowa klubu w historii.

Pamiętam transfery takich graczy jak, Poulsen czy Konchesky, pierwszy grał w wielkich klubach, drugi był sprawdzony w Anglii, abstrahując od ich rzeczywistej formy i umiejętności, można było znaleźć ich logiczne uzasadnienie, pieniądze na nich wydane odpowiadały ich wartości rynkowej. Podobnie Rickie Lambert.

Były też transfery, gdzie płaciliśmy za “potencjał” - Andy Caroll, Christian Benteke, Mario Balotelli, Lazar Markovic - wszyscy byli względnie młodzi, mimo że kompletnie nietrafieni, te ruchy jak najbardziej można było uzasadnić, nie zepsuły one kompletnie rynku, po prostu były nietrafione, za 2 pierwszych udało się nawet odzyskać ponad połowę kwoty transferowej.

Tyle osób pisało komentarze jak to złe PSG, City, czy Chelsea psują rynek. Żaden z tych klubów choćby się nie zbliżył do poziomu błazenady z naszej strony :slightly_smiling_face:

Klub w ubiegłych latach potrafił pozyskać fundusze ze sprzedaży bardzo przeciętnych zawodników typu - Ibe, Solanke itd. Wypożyczaliśmy graczy z akademii, aby potem zarobić na transferze definitywnym, chociaż parę milionów. Od strony finansowej bywało różnie, ale było, jak być powinno, przynajmniej starano się sprzedać jak najdrożej, kupić jak najtaniej.

Teraz pytam się, po co to wszystko?

Można pozyskać 24 letniego zwycięzcę mundialu, sprawdzonego w lidze za 42 miliony? Owszem, można.

Ale jakim cudem można wydać 25 milionów na 30 letniego gracza, z 16 drużyny bundesligi, który ma ROK do końca kontraktu :rofl: :rofl: rozumiecie to, za pół roku można by podpisać go za darmo na przyszły sezon, defensywny pomocnik wartości góra kilku mln. Jeszcze zrozumiałbym 10 mln, ale nie 25.

Takich pieniędzy nie proponują nawet kluby z Arabii, Święty Mikołaj z Liverpoolu spełnia marzenia, posiadacie przeciętnego 30 letniego zawodnika? Bierzemy.

Nie dołożymy kilkunastu mln, do transferu klasowego zawodnika, typu Caicedo czy obiecującego typu - Lavia, BO ZA DROGO, jak tak można, ale jak ostatni debile wyrzucimy w błoto 25 mln na zawodnika, który za rok/dwa odejdzie za darmo.

To po co było sprzedawać Hendersona i Fabinho, jesteśmy najbogatszym klubem na świecie, który nie liczy się z pieniędzmi, więc i tak mogli grać do końca kontraktu i odejść za darmo.

Tak boli mnie ta kwota transferu, bo wszyscy wiemy, że tyle wystarczyło dołożyć, aby mieć jakiegoś fajnego zawodnika i o coś realnie powalczyć, a tak sezon spisany na straty. Pokazujemy jasny sygnał najlepszym zawodnikom w klubie, że nie warto tu zostać. Ludzie odpowiedzialni za tą transakcję powinni zostać usunięci z klubu, a najbardziej dało się wydymać samo FSG, które dwa razy ogląda każdy wydany cent, żeby potem wyrzucić 25 mln w błoto, brawo :raised_hands:

Edit: Zapomniałem dodać, że prawie za taką samą opłatą, w tym okienku transferowym City pozyskało Kovacica, oczywiście jest różnica tygodniówki i tych paru mln, ale między tymi piłkarzami nawet nie ma porównania.

Edit2: Za kwotę transferu Endo można wypożyczyć Arthura Melo 5 razy :smile:

2 polubienia

Przecież tak samo w tamtym roku umoczyliśmy wcale nie małe pieniądze w Arthura Melo.

Jestem tego samego zdania. Tylko wiesz co to oznacza? To oznacza coś co wielu wypiera ze świadomości. Ale z kogoś pomału zostaje już tylko świetny pijarowiec :neutral_face:

Mam już serdecznie dość tych partaczy. Skoro nie potrafią nikogo kupić to po co sprzedawaliśmy Hendo i Fabihno? Chyba wszyscy myśleli, że te pieniądze wydamy na realne wzmocnienia. Brak słów, po prostu przykro mi jako kibicowi. Znowu, znowu to samo. Znowu przeciętność, znowu będzie 7 miejsce w lidze, znowu słaba kadra i przeciętność na najbliższe lata

Liverpool nie mógł dopłacić 4 mln za Lavie, ale mógł dać 21 mln za Japończyka. Dobre transfery to zasługa jakości Kloppa, a złe to wina FSG. Boss jest tylko jeden. Dalej wierzcie w idealny świat bez FSG, ale z Kloppem.

2 polubienia

Jurgen sam zdecydował, że ma taką władzę? FSG nie sprawuje żadnej pieczy nad nim?

A kto w klubie ma taka pozycje i status aby kwestionować jego decyzje? Henry? Henry nie jest Mioduskim i prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że na piłce się nie zna. Ma od tego ludzi. Miedzy innymi Jurgena…

FSG ma. Ale to był pewnie deal breaker dla Kloppa przy przedłużeniu kontraktu. Pamiętaj, że w momencie podpisywania Klopp jak i cały LFC był na absolutnym topie. Pozwol nie odejść Jurgenowi byłoby na tamten moment irracjonalne.

Nie ma się więc co dziwić, że klub postawił na Jurgena. Masz Top trenera i pozbywasz się kwasów. Już wcześniej się mówiło, że relacje między Kloppem i Edwardem są delikatnie mówiąc chłodne.

Pewnie dlatego Edwards odszedł. Nie chciał mieć fasadowej pozycji. Ward miał być bardziej plastyczny ale też nie pyklo.

I kończymy z tym co mamy. Jurgen i Pep mają władzę absolutną. Chaos totalny jeżeli chodzi o zarządzanie kadra. Większość transferów to wpłata klauzuli lub blisko tego.

Ale sądzę, że Kloppo już nie ma tak mocnej pozycji. Już w poprzednim sezonie były płoty, że gra o życie. Jeżeli po 10 kolejkach będziemy mieli duża stratę do top 4 (9 pkt) a styl będzie tak słaby jak w poprzednim sezonie. To Zarząd nie będzie miał litości.

Ale uważasz, że to Klopp nie chciał dopłacić tych 4 mln czy FSG?

1 polubienie