FIFA (gra komputerowa)

nie wiem jak w 23 ale w 22ce można kupić praktycznie każdego na kogo nas stać. Ja jak widać wziąłem Nevesa. Fajnie się rozwija z czasem + Bellingham, Valverde czy Moder.

W karierze innymi klubami brałem też FdJ, Lorenzo Pellegrini oraz Kimmicha. Ale Kimmich jest nie najmłodszy, drogi i więcej Ci się nie rozwinie. Dodatkowo niezbyt dynamiczny ale to dotyczy również Nevesa.

Generalnie 3 najlepszych pomocników ze względu na wiek, umiejętności i potencjał jakich bym polecił to Bellingham, Valverde, FdJ i Neves. W takiej kolejności.

Trailer EA SPORTS FC

Na trailerze jest 5 graczy LFC. Oczywiście jest Virgil, Robo, Konate (tak mi się wydaje) i fajna niespodzianka z Allisterem jak przedstawiają nowego piłkarza. Ale na końcowym zdjęciu jest jeszcze jeden piłkarz, kto to do cholery jest z numerem 20? xD

Przecież od razu widać że Jota, nawet nie trzeba sprawdzać kto gra z nr 20 zeby sie upewnić

E. Może trochę faktycznie im nie wyszedł ale ja rozpoznałem

1 polubienie

Dla mnie kompletnie niepodobny na pierwszy rzut oka :grinning:

1 polubienie

Wygląda jak Salah z AliExpress.

2 polubienia

Abstrahując od FIFY, to czy ktoś gra(ł) w SmokePatch Football Life 2023 - generalnie jest to PES 2023 bazujący na silniku gry PES 2021. Ja z niecierpliwością czekam na ich kolejny update z aktualnymi letnimi transferami.

Może i ujowy eFootball 2020 zakończył erę kultowego Pro Evolution Soccer, ale serce się raduje na wieść, że ekipa ze SmokePatch ceni sobie symulację piłki nożnej na najwyższym poziomie i zdecydowali się utrzymać serię przy życiu.

Sorry za offtop, nie jestem fanem FIFA (może kiedyś się przekonam).

Już miałem się na nią przestawić po bólu serca, jaki zaserwował mi eFootball PES 2020, ale granie w SP Football Life 23 na starym silniku PESa wciąż daje mi dużą frajdę. No i jest w 100% darmowe (wystarczy kupić [pewnie teraz za grosze] PES 21 lub pobrać skrakowaną wersję).

1 polubienie

Gdzieś tam któraś cześć PESa leży na steamowym koncie. Ale ja jednak wole FIFE. Ma więcej licencji i rozbudowany tryb kariery trenera co jest dla mnie najważniejsze. Zresztą w 22ke wsiąkłem tak, że grę odstawiłem aby nie zabierała mi zbyt dużo czasu z życia :sweat_smile: nabiłem z 250 godzin czy jakoś tak. Oczywiście miętosząc jak zboczek w ten cholerny tryb kariery i kupując po raz wtóry Mbappe KdB etc.

Powiem Ci, że znalazłem z ciekawości tylko jedno miejsce, gdzie można kupić klucz PES 2021 i kosztuje niemal 1400zł :D.

Jota - śmiechłem. Będzie miał przerąbane w szatni po powrocie z wakacji :P.

Ooo, o tym nie słyszałem. Kiedyś tylko FIFA ale od kiedy szef nie potrafił mnie pokonać w FIFE (:joy:) i przyniósł do pracy PES’a a FIFĘ schował, przekonałem się do PES i uważam, że jest 100 razy lepszy pod względem fizyki i realistyczności a co za tym idzie daje o wiele więcej frajdy z gry. Niestety posiadam tylko egzemplarz na PS4 (2019) i dawno w sumie nie grałem.

Ale jak już poruszyliśmy temat gier piłkarskich, słyszeliście o UFL? Jestem ciekaw co z tego wyrośnie i czy da radę zastąpić właśnie starego dobrego PES’a.

Okładka wygląda mega biednie.

image

“Fifa” osiąga kolejne niziny. W ogóle nie rozumiem usilnego promowania piłki kobiet. Jak to ogląda sumarycznie mniej osób niż pewnie rozgrywki 2/3 poziomu w wielu krajach.

@abramamba pompuje się pieniądze, ale jednak sportowo to średnio się broni. Co jakiś czas słyszy się narzekanie piłkarek na nierównośc, a potem się widzi jak najlepsze reprezentacje dostają lanie od 15letnich chłopców :smiley:
Promowana jest właśnie, bo któs wyczuwa w tym interes, ale po pierwsze kobiety średnio się interesują futbolem z reguły, a faceci raczej widzą kolosalną różnicę w jakośći między męskim a damskim futbolem :smiley:

Myślę, że właśnie ze względu na tak małą oglądalność piłka kobieca jest tak promowana. Mi osobiście to nie przeszkadza a wręcz się podoba. Jeżeli taki marketing sprawi, że więcej ludzi zwróci na uwagę na piłkę kobiecą i nie odbiją się od niej po kilku meczach to będzie oznaczało, że piłkarki się obroniły. Jeżeli zaś nawet promowanie nie będzie przynosić skutków i oglądalność nie wzrośnie to będzie po prostu oznaczało, że ich poziom sportowy nadal jest niewystarczający.
Tu jest link do artykułu z którego można wywnioskować, że marketing działa a i same piłkarki trzymają poziom, bo oglądalność bije rekordy (oczywiście rekordy żeńskiej piłki)
https://angielskieespresso.pl/post/118325/2023/05/19/kobieca-angielska-pilka-rozwoj-pieniadze-womens-super-league/
Polecam.


tak jeszcze co do zmian :smiley:

@wuem ale skoro będą grali razem, więc to pewnie będzie wyrównane. W celu takim, aby promować jednak dodawanie kobiet do drużyny.

No ok, ale to nie jest porownywanie 1 do 1. Mbappe wsrod mężczyzn ma 91 ov a wśród kobiet ona ma 91

Miałem okazję oglądać kobiecą piłkę kilka razy i… poziom mizerny, na prawdę, bardzo źle mi się to oglądało.

1 polubienie

Zapewne tak. Dojdzie więc do absurdu w którym gra będzie sugerowała, że piłkarki mają podobne umiejętności i graja na podobnym poziomie co piłkarze. Gdyby urealnić oceny piłkarek w stosunku do mężczyzn, to najlepsza zawodniczka nie powinna mieć OVR większego niż 50-60

5 polubień

Czyli że co, ta babka z 83 fizyczności będzie masakrowała chłopów bark w bark? XD

Tak jak uważam, że powinno się wspierać kobietki w dążeniu do uatrakcyjnienia rozgrywek tak sadze, że to jest wierutna bzdura. Kompletnie straci przez to gra na immersji. Niech jeszcze w takim razie przywrócą płonące piłki z 2002 WC…

Wiecie może który z opisów oznacza zawodnika o większym potencjale maksymalnym? Opis “wykazuje wielki potencjał” czy “dobra inwestycja na przyszłość”? Wysłałem naszego Elliocika na wypożyczenie do Arsenalu ale mi go dranie nie wystawiali w meczach. Po skróceniu wypożyczenia wskoczył mi drugi z opisów, gra się wykrzaczyła a za drugim razem pierwszy. Potem z ciekawości ładowałem zapis pare razy i w większości przypadków po skróceniu wypożyczenia wskakuje „dobra inwestycja na przyszłość” a czasem „wykazuje wielki potencjał”. Wiem że w poprzednich odsłonach był jakiś bug gdzie po skróceniu wypożyczenia zmieniał się potencjał. Tak więc wiecie może który opis oznacza wyższy?

Dobra inwestycja na przyszłość jest lepsza. Z tego co pamiętam to wykazuje wielki potencjał oznacza, że zawodnik może się rozwinąć na poziom 80-85 oceny ogólnej, a dobra inwestycja na przyszłość 86-90 oceny ogólnej.

1 polubienie