Gry komputerowe

Siemka, jesli temat istnieje to sorki za powielanie - nie mogłem znaleźć

Pytanie raczej do fanów izometrycznych RPG: długo nie katowałem żadnego rpg’a (praca, nauka, różne takie). Jako że kończy się sezon, a przy okazji zaczynam urlop chciałem usiąść do czegoś co wciągnie mnie na kilkanaście dobrych godzin. Ostatnim rpgiem, który ograłem na kompie było “Torment: Tides of Numenara” i przyznam, że gra rosadziła mi czache totalnie. Trochę bardziej książka do grania niż gra z dialogami, ale to mi się akurat mocno podobało, a poza tym: klimat, lokacje, postacie, historia… w ogóle cały ten abstrakcyjny i kwasiasty świat był tak unikalny i specyficzny, że trudno będzie o coś podobnego, ale szukam czegoś co będzie wstanie zaserwować podobną wkrętę. Mocno waham się między “Disco Elysium” i “Pillars of Eternity II” - czy ktoś z was grał może w którąś z tych pozycji? A może możecie polecić coś innego? Stare gry typu Baldur czy pierwszy Torment odpadają, bo będę to ogrywał na nowym Macu i raczej moga byc problemy z odpaleniem starych gier

Gra w świecie Lol-a - Ruined King całkiem ciekawa mi się wydała :slight_smile:

Ostatecznie odpaliłem obydwie. PoE II średnio mi się spodobało - nie przepadam za upychaniem do gier rpg jakiś elementów związanych z strategiami. W momencie, w którym okazało się, że trzeba zarządzać statkiem, rekrutować załogę, dbać o pożywienie etc. wyłączyłem gre i już do niej nie wróciłem. I pewnie już nie wrócę.

Disco Elysium natomiast to zupełnie inna bajka. Gra w pełni oparta na dialogach i opisach - nawet jeśli wykonuje się jakoś akcję to tak naprawdę wybiera się opcję dialogową, żeby tą akcje wykonać. Fantastyczna gra na 20+h, klimat, dialogi, grafika, wykreowany świat - wszystko niesamowicie dopracowane. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jedna z lepszych pozycji w jakie grałem, chociaz bardzo specyficzna i jeśli ktoś nie lubi czytać, to może się nudzić.

Teraz prawdopodobnie wrócę sobie do Chrono Cross bo w połowie zawiesiłem granie (nie wiem czemu, rewelacyjna gra). Co do Ruined King - zobaczę gameplay i może się skuszę, thx

Jak lubisz klasyki i nie grałeś, albo chcesz sobie przypomnieć to oczywiście stare fallouty :smiley: Szczególnie druga część, która jest bardzo podobna do 1ki tylko wszystko więcej lepiej :smiley: Jest dostępna ponoć na gog-u wersja Mac.

2 polubienia

Nie przekreślaj PoE II z tak błachego powodu. Aspekt zarządzania okrętem jest banalny i w gruncie rzeczy po kilku godzinach gry spowszednieje Ci na tyle, że przestaniesz zwracać nań uwagi, a z dużym prawdopodobieństwem zdarzy się, że po kolejnej wygranej potyczce na morzu zechcesz jednak zainwestować w żagle ciężko zdobyte złoto na lądzie. Zaufaj mi :wink: Ta gra jest wspaniała, ale wymaga odrobiny cierpliwości. Inna sprawa, że aby cieszyć się dwójką warto przejść jednak jedynkę, którą również gorąco polecam.

Nie przekreślaj również Planescape: Torment. Ta gra to legenda cRPG, która otrzymała jakiś czas temu Enhanced Edition. Sprawdź czy nie ma tego pod maca, a jak jest i ją ograsz to biorąc pod uwagę, że Tides of Numenera Ci się spodobało to PT zerwie Ci kapcie z nóg.

3 polubienia

Może Divinity Orginal Sin 1 i 2? Co prawda jest to turowy RPG, ale bawiłem się fantastycznie. Zbierasz ekipę i pykasz.

2 polubienia