Gry komputerowe

Siemka, jesli temat istnieje to sorki za powielanie - nie mogłem znaleźć

Pytanie raczej do fanów izometrycznych RPG: długo nie katowałem żadnego rpg’a (praca, nauka, różne takie). Jako że kończy się sezon, a przy okazji zaczynam urlop chciałem usiąść do czegoś co wciągnie mnie na kilkanaście dobrych godzin. Ostatnim rpgiem, który ograłem na kompie było “Torment: Tides of Numenara” i przyznam, że gra rosadziła mi czache totalnie. Trochę bardziej książka do grania niż gra z dialogami, ale to mi się akurat mocno podobało, a poza tym: klimat, lokacje, postacie, historia… w ogóle cały ten abstrakcyjny i kwasiasty świat był tak unikalny i specyficzny, że trudno będzie o coś podobnego, ale szukam czegoś co będzie wstanie zaserwować podobną wkrętę. Mocno waham się między “Disco Elysium” i “Pillars of Eternity II” - czy ktoś z was grał może w którąś z tych pozycji? A może możecie polecić coś innego? Stare gry typu Baldur czy pierwszy Torment odpadają, bo będę to ogrywał na nowym Macu i raczej moga byc problemy z odpaleniem starych gier

Gra w świecie Lol-a - Ruined King całkiem ciekawa mi się wydała :slight_smile:

Ostatecznie odpaliłem obydwie. PoE II średnio mi się spodobało - nie przepadam za upychaniem do gier rpg jakiś elementów związanych z strategiami. W momencie, w którym okazało się, że trzeba zarządzać statkiem, rekrutować załogę, dbać o pożywienie etc. wyłączyłem gre i już do niej nie wróciłem. I pewnie już nie wrócę.

Disco Elysium natomiast to zupełnie inna bajka. Gra w pełni oparta na dialogach i opisach - nawet jeśli wykonuje się jakoś akcję to tak naprawdę wybiera się opcję dialogową, żeby tą akcje wykonać. Fantastyczna gra na 20+h, klimat, dialogi, grafika, wykreowany świat - wszystko niesamowicie dopracowane. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jedna z lepszych pozycji w jakie grałem, chociaz bardzo specyficzna i jeśli ktoś nie lubi czytać, to może się nudzić.

Teraz prawdopodobnie wrócę sobie do Chrono Cross bo w połowie zawiesiłem granie (nie wiem czemu, rewelacyjna gra). Co do Ruined King - zobaczę gameplay i może się skuszę, thx

Jak lubisz klasyki i nie grałeś, albo chcesz sobie przypomnieć to oczywiście stare fallouty :smiley: Szczególnie druga część, która jest bardzo podobna do 1ki tylko wszystko więcej lepiej :smiley: Jest dostępna ponoć na gog-u wersja Mac.

2 polubienia

Nie przekreślaj PoE II z tak błachego powodu. Aspekt zarządzania okrętem jest banalny i w gruncie rzeczy po kilku godzinach gry spowszednieje Ci na tyle, że przestaniesz zwracać nań uwagi, a z dużym prawdopodobieństwem zdarzy się, że po kolejnej wygranej potyczce na morzu zechcesz jednak zainwestować w żagle ciężko zdobyte złoto na lądzie. Zaufaj mi :wink: Ta gra jest wspaniała, ale wymaga odrobiny cierpliwości. Inna sprawa, że aby cieszyć się dwójką warto przejść jednak jedynkę, którą również gorąco polecam.

Nie przekreślaj również Planescape: Torment. Ta gra to legenda cRPG, która otrzymała jakiś czas temu Enhanced Edition. Sprawdź czy nie ma tego pod maca, a jak jest i ją ograsz to biorąc pod uwagę, że Tides of Numenera Ci się spodobało to PT zerwie Ci kapcie z nóg.

3 polubienia

Może Divinity Orginal Sin 1 i 2? Co prawda jest to turowy RPG, ale bawiłem się fantastycznie. Zbierasz ekipę i pykasz.

2 polubienia

Ktoś może ogrywa nowego Baldura?

Ja kupiłem na premierę i przepadłem. Już ponad 10 godzin na liczniku i czuję się jakbym miał znowu kilkanaście lat.

1 polubienie

A na czym grasz? Ogrywałeś stare części?

@AquerdationLFC ja właśnie nigdy się nie zabrałem za stare części a lubie rpgi, a mam odswiezone stare części Baldura z amazona czy skads. Jak uwazasz jest sens brac się za starę pierw , czy od razu na 3ke wskakiwac?

Gram na laptopie, a poprzednie części ogrywałem jak byłem dzieckiem.

JA tak miałem niedawno z Songs of Conquest xD (ale to dla hirołsomaniaków)

Edit. Moszzzzna :slight_smile:

1 polubienie

Herołsów to ja uwielbiam :smiley: można to grać na zasadzie hot seat?

@CzerwonyBartek to pewnie z moją zasiądę w jakiś wieczór :smiley: dzięki za informacje, że taki tytul istnieje :smiley:

Co do tego, co ogrywam teraz to nowego Finala i trochę rozlazły jak na grę akcji. Trochę mało rpgowy na rpga. Przede wszsytkim za łatwy. Jednak nawet się wciągnąłem i męcze od premiery, jakos dobre 60h mam rozegrane.

Jak nigdy nie grałeś to możesz się odbić po tym czasie.

Do ogrywania Bg3 nie trzeba znajomosci starych części, ani nie jest to jakkolwiek konieczne. Ot, są jakieś hinty i inne easter eggi.

Ja bym celował od razu w trójkę.

1 polubienie

Ja to jedynie w League of Legends na laptopie tak to korzystam z PS + premium… ogolnie testowalem wszystkie opcje. W jednej chwili byl laptop, xbox series X i PS5… Xbox sprzedany, z PC korzystam okazyjnie a grywam na PS5 teraz chcem Ratcheta tego nowego przejsc bo uwielbiam tą serię i w planach zakupienie Hogwards Legacy ktoś grał może coś na ten temat powiedzieć? :slight_smile:

Kupiłem, byłem ciekawy jak sobie poradzi na Macu z prockiem M1 - śmiga, ale uskok jest tragiczny, nie da się grać. Wrócę do gry pewnie jak kupie kompa, nie mniej pierwsze wrażenie - znakomita produkcja

@Down
no w sensie fps’y

Co znaczy „uskok”? ;p

Jeszcze seria Age of Wonders z hirołsopodobnych jest warta sprawdzenia. Głównie część 3cia :wink:

1 polubienie