Harvey Elliott

„Możliwość zakładania czerwonej koszulki to jedyne co mi w życiu potrzebne.”- Harvey

Szanujcie chłopaka, tak jak on szanuje nasz klub. Zobaczycie, że jeszcze będzie z niego sporo pożytku.

13 polubień

Uuuu pachnie mi transferem do Widzewa.

mi zaimponował, jak odmówił Realowi. Gość ma jaja i Liverpool w sercu.

1 polubienie

Ma jaja w sercu? Oby dało się to operować.

Ciekawe jaka przyszłość czeka Harveya. Talent ma niebagatelny, ale zaczynam mieć obawy czy w naszej taktyce jest miejsce na takiego piłkarza. Jest świetnie wyszkolony technicznie, ale brakuje mu odejścia do gry na skrzydle, a grając w środku nie widać jego największych atutów, bo musi skupiać się na pressingu i asekuracji prawej flanki. Ciekawe jakby się prezentował gdybyśmy grali systemem z prawdziwą 10ką. Obawiam się, że jeżeli w ciągu jednego/dwóch sezonów nie zacznie dostarczać liczb (póki co w PL: 41/1/2) to może skończyć w ligowym średniaku, gdzie będzie miał dużą szansę na bycie gwiazdą.

1 polubienie

Mac Alister tez zwykle gra na 10, moze bedziemy grali 2 cofnietymi zawodnikami jednym wysunietym w srodku. Zobaczymy, jakie transfery zrobimy, bo wlasnie jakbysmy w taka strone kombinowali to zapewne kupilibysmy jednego ofensywnie usposobionego pomocnika i pozostalych/pozostalego defensywnie usposobionego. Stad wlasnie mysle ze to jest wybor Mac albo Mount.

Przy bramce Bobbyego z Aston Villą piłkę do asystującego mu Mo Salaha rozegrał z pozycji nr 10 właśnie Harvey

Aż mi się przypomniała słynna grafika.

image

5 polubień

Harvey ma 20 lat i chyba ostatnio mocno przybrał, zarówno masy mięśniowej jak i ogólnie kilogramów. W takim wieku najwięcej się przybiera masy mięśniowej, wiem po sobie też miałem największe przysrost zarówno wagi jak i mięśnia w wieku właśnie jakos 20-22 lata. W sumie najwięcej w życiu ważyłem mając jakoś 22/23 lata. Poza tym sylwetka nie gra :smiley:

3 polubienia

Elliott mocno przybrał w tym sezonie, bo było to widać. Podejrzewam, że jego okazjonalne występy pod koniec sezonu były właśnie związane z nabieraniem masy.

1 polubienie

Nie wiem jak powinna wyglądać muskularność zawodników, ale jako totalny laik wydaje mi się, że Elliott powinien mieć jednak ten czteropak na brzuchu. Brak świadczy o brakach w treningu.

Chyba tak to powinno wyglądać. Zresztą nie wiem. Może ujęcie jest złe. Niech się wypowie ktoś kto trenuje na siłowni czy ten brzuszek jest efektem lenistwa, czy czegoś innego.

2 polubienia

Genetyka. Różnie to u ludzi wygląda. No i niekorzystne ujęcie.

1 polubienie

Messi też nie ma wyrzeźbionego brzucha… Jak na być może najlepszego zawodnika w historii tego sportu po prostu sylwetką nie zachwyca.

Najważniejsze przy utrwaleniu rzeźby na brzuchu jest bardzo niskie BMI no i mocny trening. Predyspozycje genetyczne też swoje robią bo niektórzy nawet mają 8 pak na brzuchu. Myślę, że po prostu nie każdy tak przywiązuje wagę do perfekcji sylwetkowej jak np. Ronaldo, Goretzka, Salah czy Lewandowski. Oni trenują dużo intensywniej każdą partię mięśniową i efekt jest taki że po prostu kozacko wyglądają, a inni trenują na bardziej standardowej intensywności że tak się wypowiem.

Bez diety bogatej w kalorie nie zrobisz wagi. Elliott zwyczajnie musiał więcej jeść przez ostatni czas. To też jest część budowania sylwetki. Chcesz rosnąć i zwiększać swoje rozmiary? Musisz mieć nadwyżkę kaloryczną no i oczywiście dobry trening. Na sucho możesz mieć bardzo wyrzeźbioną sylwetkę, ale nie będziesz wyglądał potężnie.

2 polubienia

Przecież to jest jego stare zdjęcie, bo można poznać po fryzurze. Ta jest z czasów jak dopiero co wrócił z wypożyczenia z Blackburn. Od tamtego czasu jak widać wiele się zmieniło i niekoniecznie w tym dobrym kierunku.

Wiem. Być może Harvery pod koniec sezonu był na masie i go podlało na brzuchu.

1 polubienie

Brak widocznych mięśni brzucha jest spowodowany głównie wyższym poziomem tkanki tłuszczowej. Mięśnie brzucha zaczynają być widoczne jakoś na poziomie poniżej 20%. Harvey ma lekki zarys, więc obstawiałbym, że właśnie jego tkanka tłuszczowa to tak 20 %. Po prostu ma wyższy poziom tkanki tłuszczowej niż przeciętny piłkarz:P
NIekoniecznie lenistwo, może po prostu więcej je, albo jest po prostu na jakimś cyklu masowym i na sezon zejdzie :smiley:

1 polubienie

Rany boskie… z nudów widzę na prawdę nie macie tematu do dyskusji ;D zero sensowniejszych plotek, zero jakichś grubszych info z rywali ligowych, to się o brzuch Elliota zaczyna :joy:

No ale kontynuując, jeśli miał zalecenie od klubu przybrać nieco masy mięśniowej (oczywiście pod okiem specjalistów klubowych i wg ich zaleceń, bo na pewno nie ma tu żadnej samowolki w takich kwestiach), to raczej normalnym jest, że przed przyjazdem na zgrupowanie Liverpoolu zacznie od “masowania”. Przy tym pewnie sporo wody nabierze, co w przygotowaniach do sezonu pewnie spokojnie zrzuci i na starcie sezonu zobaczymy jego 6pak, jak tylko będzie okazja do zdjęcia koszulki. Wiem, że był na turnieju, ale sądząc po czasie jakim dostawał do gry, to bym się po prostu nie zdziwił, gdyby brak zaufania od selekcjonera młodzieżowców pochodziło właśnie od tego, że Harvey już się “szykuje” na Liverpool i przeszkadzało to w utrzymaniu formy w trakcie turnieju.

Oczywiście mogę się mylić i on na prawdę serio spuchł, bo sobie przybrał na wadze, bo pofolgował zbyt mocno, ale patrząc m.in. po tym jaka akcja była z KdB, który przyjechał na przygotowania do City z pełnymi policzkami, by po paru dniach treningów i zrzuceniu wody z organizmu wyglądał już jak zwykle, to się tu nie martwię.

7 polubień

Zauważ, że on już pod koniec sezonu rzadko grał dla Liverpoolu. Myślę, że jego masa trwa już dobre 3-4 miesiące.

1 polubienie

Nie wiem o co chodzi ale z tych wszystkich zdjęć które wrzuciliście, wynika, że najgorzej zbudowany jest Bellingham. Jest zwyczajnie maksymalnie suchy i to tyle.

Ale ramę ma zajebista, jak dorzuci mięśnia to może wyglądać na dobrego bodybuildera :sweat_smile: