Harvey Elliott

z podaniem przy 2 golu się zgodzę, lecz tam wszystko się zaczeło od fajnie wywalczonej piłki przez Darwina. Poza tym Elliott strasznie irytował zagraniami itd, bardzo duży talent ale musi ustabilizować gre. Potrafi super zagrać po czym zaraz jego zagranie irytuje.

Mnie Harvey nie przekonuje, trochę nie wiem gdzie on powinien grać (PN, prawa ósemka?). Na każdej pozycji jest ktoś lepszy od niego.

1 polubienie

Moim zdaniem daję w tym sezonie dobre zmiany, wczoraj pierwsza połowa nienajlepsza ale druga już całkiem niezła, a grał na 3 różnych pozycjach. Faktycznie ciężko mu znaleźć pozycję w naszej taktyce. Najlepiej wyglądał na prawej pomocy, jak gramy momentami 4-2-2-2.

1 polubienie

To trochę taki casus jak Carvalho albo Minamino. Utalentowany zawodnik, ale w naszej taktyce nie do końca pasujący na żadną pozycję. Jurgen potrafi zmodyfikować taktykę pod konkretnego zawodnika ale musi to być ktoś kluczowy jak Trent, ci mniej znaczący muszą się dostosować. Harvey jest jeszcze młody i może znaleźć swoje miejsce w układance. Ja go nie widzę na prawym ataku, brakuje mu dynamiki i dryblingu, na 6 nie ma warunków fizycznych i odbioru więc zostaje mu 8.

No właśnie z Elliottem jest trochę jak z oponami całorocznymi, niby wygodne rozwiązanie, ale lepsze są oddzielne na lato i zimę.
Metodą selekcji negatywnej zostaje ‘8’, ale raczej z perspektywą bycia graczem szerokiego składu niż wygryzienia Szoboszlaia czy Salaha.

1 polubienie

Myślałem, że będzie grał bardziej przebojowo i dynamicznie, a on w swoim wieku gra jak trzydziestoparolatek

Może ta kontuzja wpłynęła na jego szybkość? Na wypożyczeniu w Blackburn Rovers był rewelacyjny, a tam grał głównie na prawym skrzydle.

on nigdy nie był szybki. Jak ktoś to napisał wyżej, on by sie odnalazl w futsalu.

tutaj w ogole nie widać szybkosci, sporo asyst za to dzięki temu, że podał wychodzącemu graczowi, ktory przebiegl spory kawał i strzelil. Czyli hipotetycznie taki Nunez powinien mu pasować.

1 polubienie

Ja tam lubię bardzo Harveya, zawsze zostawia dużo serca i widać jak mu zależy na klubie. Jako zmiennik lub zawodnik podstawowej 11 na konkretne drużyny jest bardzo fajny. Myślę również że z Gravenberchiem może zrobić ciekawe Duo jak się już zgrają

3 polubienia

Harvey szybko odpowiedział na naszą dyskusję w rozważaniach transferowych na jego temat strzelając dwie bramki i dokładając asystę.

Asysta:

Świetny występ.

1 polubienie

Ten Madueke wygląda fenomenalnie. Jak Chelsea będzie go odpowiednio prowadzić to będę mieli masę pociechy.

Bo u21 to jego poziom xd czekamy kiedy w końcu zagra dobrze w PL :slight_smile:

5 polubień

Daj spokój, przecież nikt na poważnie nie bierze pod uwagę zespołów U21, U18 czy U17. Tam Kapustka, Woodburn czy Musiałowski też brylowali.

1 polubienie

Pasuje mu do teorii wielkiego Harveya xd

1 polubienie

Żaden z nich nie miał talentu na poziomie Elliotta. Jasna sprawa, nie ma co się podniecać występem w U-21, ale Harvey fajnie zagrał.

Elliot talent? daj spokój…średniak i nic poza tym

Na Woodburna hajp był prze okropny. Tam nie było jakiejś poważnej kontuzji jak chłopak się rozkręcał?

Woodburn nie miał?

Był jakikolwiek inny piłkarz w bliskiej przeszłości, który był tak hajpowany?

2 polubienia

Podobnie było z Wilsonem po tym jak został najmłodszym reprezentantem Walii w historii oraz z Jordanem “nowym Gerrardem” Rossiterem

Chociaż nie pokładano chyba aż takich wielkich nadziei w tamtej dwójce

1 polubienie

O czym wy ludzie piszecie.
Łącznie wspomnieni: Wilson, Rossiter, Woodburn i Musiałowski zagrali dla nas 18 spotkań. Harvey na ten moment ma takich meczów 75. Łączenie w seniorskiej piłce ma już rozegranych 120 spotkań (14 bramek). Bardziej jeżeli chodzi o talent i pierwsze lata kariery przypomina Sterlinga, który gdy był w tym samym wieku miał rozegranych 77 spotkań w których zdobył 12 bramek. Ale i go Harvey odstawia.
Nie zapominajmy też, że jeden cały sezon mu wypadł przez kontuzję. Harvey to podobna półka umiejętności co Foden (3 sezony temu). Oczywiście, że na ten moment nie jest to piłkarz który łapie się do “optymalnej” wyjściowej jedenastki, ale w perspektywie 2 sezonów najprawdopodobniej się to zmieni. Gdybyśmy go sprzedali do klubu środka tabeli to po dwóch sezonach byłby gwiazdą ligii wycenianą na 80 mln i tutejsi eksperci by narzekali, że taką perełkę puściliśmy za bezcen.

13 polubień