Harvey Elliott

Myśle, że aby wyjść z kryzysu w którym się znaleźliśmy trzeba zacząc od ogarnięcia tyłów.
Elliott to nie jest zawodnik na środek pola, a na pewno nie do naszego sposobu gry (ofensywni boczni obrońcy). Po raz kolejny prawa strona jest robiona w defensywie. Chłopak musi rotować się z Salahem, na PŚP potrzeba silnego i dobrego w destrukcji box to box, który będzie łatał dziury po Arnoldzie i zapewni nam spokój w tyłach.
Musi być balans, silny box to box i wysoko ustawiony Trent albo Elliott i obrońca w stylu Walkera.
Ze słabszymi drużynami aktualne zestawienie się sprawdzi ale z lepszymi będziemy robieni na lewej stronie.
Jak młody będzie na siłe pchany do środka to niestety Arnold zaliczy straszny zjazd w tym sezonie…

1 polubienie

Elliott swego czasu dysponował dobrym dryblingiem. Ustawiając go w środku pola, z oczywistych względów ogranicza się w tej kwestii. Obawiam się, że po czasie grania w pomocy, jeśli kiedyś nadejdzie moment, że Elliott zastąpi na skrzydle Salaha, po jego zdolności dryblingu zostanie marny cień. Coś na wzór Salaha kładącego 5 piłkarzy Watfordu vs. Salah dziś, który nie jest w stanie przejść średniego obrońcy.

Jest w tym sporo racji co piszecie, tak Elliottowi sporo brakuje jeszcze, ale z każdym meczem, każdą okazja do gry bedzie coraz lepszy. Powiedzmy ze to taki wczesny Arnold. Wole i tak stawiac na niego usilnie i patrzec na tego chlopaka jak kwitnie niz tworzyc znowu beton w srodku pola bez perspektyw na cos lepszego (gra Milnerem i Hendersonem). Czas na swiezosc i potencjal bo tutaj w dluzszej perspektywie bedzie tylko lepiej. Jak Elliott zejdzie na lawke to skonczy jak Jones.

I…tak jak mowilem. To jest dla nas sezon przejsciowy. Cel minimum to zapewne top 4 i wyjscie z grupy LM a potem wszystko co wyzej to bedzie bardzo fajna sprawa jednak nie oszukujmy sie, trzeba tutaj wprowadzac swiezosc i o to chodzi w tym sezonie raczej na ta chwile. Zaznaczam na ta chwile, nie wiadomo jak zespol bedzie wygladal po mundialu i gdzie sie bedzie plasowac.

Ale co jest w tym sezonie przejsciowego, przeciez dosłownie wymieniono 1 zawodnika z pierwszego składu. Jeśli mamy uznawac to jako powod sezonu przejsciowego, to wtedy rzeczywiście wychodzi na to że w Liverpoolu “sezon przejsciowy” jest w kazdym sezonie.

8 polubień

przeciez salah minal kilka razy tego kloca z ajaxu w 1v1. tylko ze te 1v1 rzadko sie salahowi zdarza bo zazwyczaj jest podwajany/potrajany. do tego ma inne ustawienie na boisku niz w zeszlym sezonie i po prostu mniej miejsca na wyprzedzenie/miniecie rywala

Mocno go dzisiaj przerasta mecz jak jest przy piłce - każda stykowa sytuacja, gdzie trzeba szybko podjąć decyzję to przeczekuje i przeciwnik przejmuje piłkę lub zdąży się odpowiednio ustawić lub co gorsza odskakuje mu przy przyjęciu. Niestety… no nie widzę lepszej opcji na ławce za niego, bo nadrabia przynajmniej powrotami za piłką.

Niechcący wkleił Ci się post w wątku Elliotta zamiast Hendersona :wink:

1 polubienie

Nie, post był odnośnie Harveya. Napisałem też przecież, że na ławce lepszych opcji nie ma.

Otóż to, na ławce był Henderson, więc lepszych opcji od Elliotta na ten moment nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 polubienie

Jak zagral Elliott w caloksztalcie? Niestety sledzilem tylko wynik bo nie mialem jak obejrzec. Wypowie sie ktos? Jak nasz Harvey i Fabio wczoraj wypadli?

Moim zdaniem zagrał przyzwoicie. Napracował sie w środku, kilka razy fajnie zagrywał, kilka razy miał okazję, ale jeszcze nie widzi tyle ile mógłby. W pierwszej połowie znalazł się w niezłej sytuacji, ale ostatecznie Ake zrobił wszystko jak należy i nic groźnego z tego nie wyszło.

W ogóle wydaje mi się, że Klopp dobrze “czuje” tego piłkarza - napewno jest tam olbrzymie pole do rozwoju, choć wydaje mi się, że obecnie lepiej wygląda jako prawy środkowy pomocnik / prawy pomocnik niż prawy napastnik. Trochę brakuje mu póki co i dryblingu i dynamiki, żeby wygrywać pojedynki 1 na 1. To nie tak, że zmarnował wczoraj jakąś setkę, po prostu Ake wykonął swoją robotę jako obrońca, a Elliot nie zmusił go do jakiegoś większego wysiłku niż rutynowa defensywna interwencja.

Z drugiej strony Firmino miał 2 czy 3 okazję, żeby wypuścić go do przodu na olbrzymią otwartą przestrzeń, ale ostatecznie nie podał do Harveya. Może w meczu mniejszego kalibru zdecydowałby się na zagranie. Mimo wszystko graliśmy z Man City, także dla mnie mecz na +

Co do Fabio, dostał zdecydowanie mniej czasu i to w fazie, w której głównie broniliśmy więc trudno ocenić. Podobało mi się, że przy golu Salaha ruszył sprintem do przodu - myślę, że w celu ewentualnej zbiórki, gdyby Mo jakimś cudem nie trafił.

5 polubień

Moim zdaniem Harvey zagrał poprawnie. Ustrzegł się błędów, dobrze operował piłka. Ponieważ mieliśmy małe posiadanie piłki też nie mógł za wiele pokazać. Dobre zawody w jego wykonaniu.
Fabio z ławki również fajnie się pokazał, zrobił po prostu to co mógł. Za wiele nie ma co pisać bo tak jak mówiłem, posiadania nie mieliśmy za dużo.

6 polubień

Podobało mi się wczoraj wejście Harveya z ławki. Nie chodzi mi tutaj tylko o występ, ze względu na jakość przeciwnika ale o to że widać że Elliottowi się po prosty chce grać. Mam wrażenie, że chłopak w każdym spotkaniu daję z siebie wszystko, mam nadzieję że będą go omijać kontuzję i będzie przez kolejne lata występował z takim samym zaangażowaniem jak teraz.

8 polubień

Ciekawe kiedy Klopp zorientuje się ze Elliott to nie jest pomocnik i nigdy nim nie bedzie. Jak już chce dawać grać młodym na środku to mogli zostawić tego Mortona, albo niech gra tam Bajcetić.
Nie wiem czy on nawet nie był dziś gorszy od Hendersona, dramat totalny

Od Hendo gorszy był jedynie Ox.
Ogolnie pomoc dzisiaj tragiczna, tyle strat w srodku pola, często prostych, chyba nigdy nie mieliśmy.

Jurgen chyba wie jakim talentem czystej wody jest Harvey jednak nie ma na niego odpowiedniej pozycji i wciąż szuka i sprawdza. Imo Jorguś liczy się z konsekwencjami jednak chłopak ma dopiero 19 lat wypali. fenomenalnie w tym sezonie potrafi przyspieszyć akcję jednym podaniem. W mojej opinii minusem na środek pola są jego słabe warunki fizyczne

To powinien być zamiennik Salaha, ale wiadomo Jurgen wrzuca młodych gdzie popadnie żeby nabrali doświadczenia w każdych warunkach, choć czasami to jest na minus dla zespołu to w przyszłości powinno zaprocentować.

niech ktoś mi w końcu poda jakies atuty i dlaczego to taki wielki talent? Ani szybki, ani wybiegany, ani przyspieszenia, odbiór piłki słaby, drybling średni, strzał średni. te przyspieszające akcje podania to ja ich jakos nie widziałem, raczej wyrzucające Salaha pod linie boczną.
Chcialbym, żeby to był nasz gracz na lata, ale dzięki czemu tak własciwie? Jest 3 lata młodszy od Fodena, warunki fizyczne podobne - jakoś nie widze, go za 3 lata w tym samym miejscu i obym sie mylił.

Ma świetna technikę, dobry drybling, dobre uderzenie z dystansu, niezła wizje. Nie boi się grać 1na1, brać na siebie odpowiedzialności za grę. To normalne, że w tym wieku nie gra regularnie na wysokim poziomie, szczególnie że jest wystawiany na różnych pozycjach. Moim zdaniem on idealnie by się odnalazł w roli jak Coutinho, coś pomiędzy skrzydłowym a 10. Tylko póki co mamy braki gdzie indziej i musimy Harveyem je łatać.

5 polubień

Mam ten sam problem. Niektórzy piszą, ze on powinien grać na innej pozycji i wtedy byłby w stanie coś pokazać- tylko na jakiej?

Krucho u niego z decyzyjnością, żeby robić z niego 10. Do tego kto w dzisiejszym futbolu tak jeszcze gra? Szkoda jednego zawodnika w polu, żeby robić z niego de facto bezużyteczną maszynkę do klepania piłek.

Na skrzydle? Ani dryblingu ani szybkości. Nie wyobrażam sobie, żeby był w stanie wejść ze skrzydła tak jak to robi Salah czy Diaz.

Literalnie nie mam pojęcia jaką on może pełnić role w dzisiejszym futbolu.

Na 8 absolutnie nie jest w stanie zagrać przez słabe warunki fizyczne, ubogi drybling, kiepskie pozycjonowanie, kurczakowe bieganie itd.

Może lewego obrońcę z niego zrobimy? :wink: