Ibrahima Konaté

nie ma co kytykowac juz przed meczem ale Konate to w tej chwili jest poziom nie wiele wiekszy od Rhysa Williamsa jesli chodzi o samą grę, spokoj jaki daje w obronie czy suchą analize tego co pokazał do tej pory w kazdym z dotychczasowych meczy. Abstrahuje od kwoty transferu, oczekiwan wzgledem niego i potencjalu fizycznego ktorym dysponuje to niestety takie sa fakty. Chlop musi szybko wskoczyc na wyzszy poziom bo LFC to nie jest klub moze sobie pozwolic na ogrywanie na srodku obrony zawodnika ktory bedzie gwarantem 10-15 bramek straconych w sezonie. Wyglada na to ze ma narazie spore problemy mentalne z pewnoscia siebie, czuciem gry, wspolpraca z kolegami, mam wrazenie ze VVD wrecz go przytlacza, bo umiejetnosci przeciez ma duzo wyzsze. Jest bardzo szybki problem w tym , że aby nabrać odpowiedniej prędkosci musi sie rozpędzić na dluzszym dystansie, bo wlasnie kiepsko u niego z dynamiką i startem do pilki, czy zwrotnoscią przez co sprawia wrazenie wolnego (casus Niklasa Sule)/ Mam nadzieje ze dzisiaj na przekor bedzie najlepszy na boisku a potem juz tylko bedzie trzymał poziom, ale narazie czarno to widze :slight_smile:

Gość jest ale dramatyczny…

Moja wypowiedź musi mieć co najmniej 20 znaków, ale chciałem napisać tylko:

“?”

Po pierwszej polowie widac ze wiekszosc akcji leci na niego, i mimo wielu dobrych interwencji i ogolnie narazie niezlego meczu oczywiscie nie ustrzegl sie bledow, a jak dotad gral w meczach praktycznie bez presji albo takich w ktorych swietnie wchodzilismy w spotkanie, niestety ta jego dynamika i zwrotosc to jest cos co widac w praktycznie kazdej akcji, Matip czy Fabinho tez nie sa demonami predkosci ale u nich jest nie tylko doswiadczenie, ale i czytanie, antycypowanie gry, ustawianie sie na boisku i duza inteligencja, a zeby to nabyc potrzebne są lata gry, takze modlmy sie o zdrowie Matipa ktorego niektorzy chcieli przed sezonem juz wysylac do innego klubu, bo Gomez odkad siegam pamiecia z poczatkiem pandemii co mecz cos zawalał.

1 polubienie

Dał radę :slight_smile: Niezła interwencja

Trochę pobawię się w adwokata diabła. Obrońcy wchodzą w prime w wieku 27/28 lat, trudno oczekiwać, żeby 22 latek był jakimś totalnym kotem. Bardzo dobrych środkowych obrońców jest niewielu. Przeglądając sobie profile można łatwo to dostrzec. Ceny kosmiczne, często kontuzjogenni albo mający jakieś mankamenty. Generalnie “produkcja” obrońców nowoczesnych ruszyła kilka lat temu, a my potrzebujemy tylko takiego. Na rynku ich brakuje.
Wszystko to kieruje nas do tego, że trzeba sobie wychowywać obrońców samemu. Natomiast młodzi i perspektywiczni gracze momentalnie znikają z rynku. Skupują ich średniacy, którzy potem na nich sporo zarobią. Dlatego cena Konate była taka, a nie inna.

Konate potrzebuje czasu, jak każdy piłkarz, który do nas przychodzi. Gdyby nie zdrowie Gomeza czy Matipa to najprawdopodobniej on przez następny rok nie powąchałby murawy, jak to z reguły wygląda w naszej drużynie- niemniej czasu nie ma. Matip to Matip, zdrowia już nie oszuka. Czasu gry zostało mu znacznie mniej niż byśmy chcieli, a Gomez gdyby nie status HG, też prawdopodobnie nie zostałby u nas za długo. Już abstrahując od umiejętności to również parametry fizyczne i zdrowie po prostu nie pozwalają go traktować jako piłkarza nr. 2, ani potencjalne zastępstwo na lata.

Konate musi przejść cały proces wprowadzania piłkarza do drużyny, możliwe, że musi trochę zrzucić i przede wszystkim musi się ograć.

Czy Konate to nasz zbawca, który w przyszłości będzie filarem naszej drużyny? Nie wiem. Trudno cokolwiek wyrokować w piłce, ale parametry fizyczne i liczby się zgadzają, pozostaje kwestia jego podejścia, treningu i jak wszędzie szczęścia.

4 polubienia

No wlasnie co do tego jestesmy zgodni, jak dla mnie jednak, środek obrony to jedyna pozycja na boisku gdzie nie ma miejsca na eksperymenty, wychowywanie i ogrywanie pilkarzy w oczekiwaniu aż (jeśli w ogóle) osiągną odpowiedni poziom. Przynajmniej nie w takim klubie jak LFC gdzie jest walka często na styk i kilka punktow moze zdecydowac o trofeum czy 1 slabszy mecz w LM. Jeśli Jones, Elliott czy ktokolwiek mlody z pola zagra słabiej w ogole nie zwraca sie na to uwagi na środku obrony to już kosztuje bramki i punkty. Tutaj trzeba kupowac “gotowe produkty” ogranych zawodnikow i juz z doswiadczeniem, a nie takiego ktory co mecz bedzie gwarantem wielu błedow. Konate to w tej chwili jest tykajaca bomba znacznie większa niż Lovren a jego dynamika, start do pilki, zwrotnosc już po kilku meczach została bolesnie obnażone,a te paramentry nie jest tak latwo poprawic, mozna je conajwyzej przykryc innymi atutami. Ludzie narazie za bardzo nie zwracają na to uwagi, bo w zasadzie po jego blędach tyłek ratował nam Ali, Matip albo VVD a mecze swietnie się nam ukladały i były zwycięskie. Wiele wskazuje na to że niedlugo bedziemy skazani na Konate bo Matip wiecznie zdrowy nie bedzie a Gomez to tez wielka niewiadoma a wtedy moze nastapic brutalna weryfikacja nie tylko jego ale i calego sezonu.

Dajcie spokój chłopakowi, zazwyczaj u Kloppa aklimatyzacja trwa jeden sezon, Konate ma czas na rozwój i okazanie swoich umiejętności, ja osobiście jestem zadowolony jak narazie z niego, silny, szybki(są szybsi i zawsze będą), opanowany, gotowy już na dużą piłkę

3 polubienia

Konate musi się ogrywać w meczach ze słabszymi rywalami, wypusczenie go np. na Chelsea byłoby ryzykowne.
Pierwszy sezon w PL dla młodego gracza z bundesligi może być trudny, inny poziom, inna intensywność gry. Ma braki, słaby start do piłki, na razie jeszcze słabe przewidywanie gry, ale z drugiej strony potencjał na świetnego ŚO.
Trzeba liczyć na zdrowie Matipa, bo jednak cały czas przewyższa Konate.

Obrońca pokazuje na co go stac wtedy gdy wlasnie ma co robić. Gdyby gral przeciwko slabiakom co nie wychodzą z własnej połowy właściwie nie miałby co robić. Konate kiepski nie jest, potrzebuje po prostu czasu dlatego Klopp wie co robi ze wystawia go w różnych meczach z tymi mocnymi jak i słabszymi. Pozwala mu się rozwijać i ksztaltowac.

Na spokojnie. Chłopak ma 22 lata dopiero, nowy kraj, nowy klub, nowa kultura, do wszystkiego musi się przyzwyczaić. Poza tym był ściągany właśnie z myślą na pogłębienie potencjału na środku obrony. Ja go widzę jako zastępstwo Matipa za mniej więcej 2 sezony. W perspektywie 4-5 lat jestem w stanie sobie wyobrazić wyjściową parę stoperów Gomez-Konate.

1 polubienie

Mnie zastanawia jak słaby musi być Joe Gomez skoro Konate nieogarniający taktyki gra w pierwszym składzie.

Gomez jest kontuzjowany, wiec ciężko, żeby grał.

3 polubienia

A propo Gomeza, jest on przymierzany do wypożyczenia do Aston Villi. Gerard podobno jest nim zainteresowany, u nas się trochę marnuje.
Co do Ibu to póki co jest niżej od Matipa, ale docelowo szykowany jest na pewno jako drugi obrońca w zespole. Musi się podszkolić, ale przy van Dijku nie powinno to być trudne. Liczę, że godnie zastąpi Kameruńczyka.

Wypożyczenie Gomeza nie byłoby złym pomysłem, o ile nic się kadrowo nie zmieni do stycznia (kontuzje). Biorąc pod uwagę, że podstawową dwójką są VvD i Joel, a jako trzeci typowany jest Konate. I Nat w opcji.
Myślę, że Ibrahima jest bardziej rozwojowy od Joe.

Z drugiej strony mówi się o zainteresowaniu WHU kupnem Phillipsa. Jeśli tak, to sprzedać i zapomnieć, jeśli nie, to zostawić Natta a Gomeza wypożyczyć bez opcji wykupu.

Na pewno nie możemy się pozbyć obu jednocześnie, szczególnie że mówi się też o sprzedaniu Neco a wtedy wraca problem braku zastępcy za Trenta na PO, jak wiadomo Gomez może tam (od biedy) grać a jak go wypożyczymy, jednocześnie sprzedając Williamsa to znowu zostanie tylko nieśmiertelny Millie w rezerwie.
Ja osobiście spodziewam się raczej że sprzedani zostaną Nat i Neco, Ibu będzie szkolony na następcę Joela a Joe zostanie jako rezerwa na 2 pozycje.

jakie sprzedanie Neco, żarty sobie stroisz? Przecież to idealny backup dla TAA, młody, z dobrym ciągiem na bramke.

Poważnie ktoś podawał takie info?

Pojawiały się takie pogłoski, był łączony z AV jeszcze przed Gerrardem, ostatnio też widziałem jakieś plotki chociaż źródła słabe

Neco zaczyna powoli wchodzić na niezly poziom, gra w reprezentacji Walii, jest bardziej perspektywiczny niż Nat i chyba również Gomez.
Zostawić Neco jako rezerwa za TAA, oddać Nata lub Joe. Wypożyczenie Joe do AV byłoby niegłupie, jak się sprawdzi i nie spędzi czasu w szpitalu tylko na boisku to może znajdzie się chętny na jego wykup.