Informacje ze świata piłki nożnej

Brakowało mi jednego zbiorczego wątku na temat tego co dzieje się w szerokim futbolowym świecie, więc postanowiłem rozpocząć taki wątek. Kilka dni temu zmarł Franz Beckenbauer, a teraz Sven-Göran Eriksson podzielił się z przykrą wiadomością.

Hahahaha. Po zakończeniu kariery chyba też będą mu wręczać nagrody za zasługi z czasów gry.

1 polubienie

4 polubienia

Szacun za to jak grał bo był wielki. ale już mi się zbiera na wymioty, gdy widzę jak ten karzeł (bez obrazy) odbiera kolejne nagrody, gdy inni zasługują na nie bardziej.

Złotej Piłki ukradzionej Dzikowi do dziś nie mogę przełknąć.

4 polubienia

Nie tylko Dzikowi, ale też Lewemu i Wikingowi.

9 polubień

Można skomentować krótko, hańba.

Tutaj lista. Nie powiem, danie na drugim miejscu Gundogana przez Lewandowskiego dość hmm… ciekawe.

Wychodzi na to, że Messi wygrał dzięki kapitanom reprezentacji.

I Declan Rice z jednym punktem :).

Jak Lewego szanuję i lubię tak tutaj odkleiło go totalnie. W sumie nasz polski guardiola również się nie popisał

Od transferu do Barcy on podejmuje same irracjonalne decyzje. W sumie sam transfer też był dziwną decyzją. Kryzys wieku średniego

Mi to się czasem wydaje że ten transfer to był na zasadzie “Aaaa tera zobaczycie że nie tylko w Niemczech potrafię grać”. Oczywiście wiadomo że nie chodziło tylko o to bo przenosiny do Barcy to było pewnie od groma za i przeciw ale myślę że to takie udowodnienie innym czy samemu sobie też odgrywało duża role w tym

Van Dijk, Robertson i Salah (xd) też zagłosowali na Messiego, jak widać piłkarze są od kopania piłki

Lewy w Barcelonie i pytania dlaczego?
Bardzo proste:to piekne miasto (polecam pobyt w nim kazdemu),pogoda lepsza niz w München,hiszpanski luz zamiast niemieckiego sztywniactwa (choc po paru piwach Niemcy tez potrafia sie bawic :rofl: ) no i i Ann chciala :stuck_out_tongue_winking_eye:

A wygrana Leo za 2023 rok to cytujac klasyka “le cabaret”!

Piłkarze nie muszą znać się na piłce. Jestem przekonany, że większość forumowiczów wie więcej na temat przyszłego przeciwnika niż przeciętny piłkarz tydzień wcześniej.

Ten plebiscyt pokazuje dlaczego taka nagroda jest nic nie warta, a w życiu więcej znaczy nazwisko niż ostatnie kilka miesięcy.

2 polubienia

Proszę powiedz mi, że to jakiś sarkazm czy żart którego nie złapałem :rofl::rofl::rofl:

Prawda, co mu się zresztą udało i uciął sporo wątpliwości co do jego klasy.
W pierwszym sezonie dopisał sobie do CV mistrzostwo i wygrał rywalizację z Benzemą który zaraz po tym uciekł do arabów.

Plus spoko pogoda, dobre żarcie, dobra kasa.

Minus Anka i jej tańce na Hiszpanach :rofl::rofl:, ale na charakter żony nie ma wpływu.

Jak na moje to była spoko decyzja u schyłku jego kariery.

Teraz tylko dołączyć do Messiego, do Inter Miami i może bimbać z jajami do góry.

1 polubienie

E no bez przesady. Gdyby zamiast Xaviego mieli trenera z prawdziwego zdarzenia to mimo problemów, Barca to dalej jest marka. Generalnie lepszy trener to i dalej pewnie by tam grały ich legendy w postaci chociażby Pique czy Busquetsa bo wiedziałby jak ich wykorzystać. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że oni nagle w pół roku stali się nieprzydatni. Na pewno też dodatkowo, budowe tej nowej Xaviego Barcy podkopał zeszłoroczny blamaż w LM.

Niech już po prostu zmienią tą nagrodę, że jest za sezon tak jak złota piłka, a nie za rok, bo ma to większy sens, a jak widać większość i tak nie ogarnia, że to za rok.

Te nagrody są śmieszne.

Ta nagroda straciła swój prestiż już dawno.
Jose Mourinho zwolniony z AS Romy ze skutkiem natychmiastowym. Jak widać “The great one” :joy: nigdzie nie zasiada na dłużej niż 3 lata.

Mourinho to mógłby sobie już dać spokój z piłką i odejść na emeryturę. Swoje zrobił, jest jednym z najlepszych trenerów w historii, ale ostatnie lata najwyżej przeciętne.

Czuję powrót do Anglii