Jarell Quansah

Nieźle zagrał. Przy bramce dla Wilków spóźniony, ale później kilka dobrych interwencji. Też nie wydaje się taki surowy technicznie jak Williams czy Phillips. Jako 4/5 opcja wydaje się nienajgorszy. Jeżeli sprawdzi się na przestrzeni sezonu to może i w przyszłości awansować w hierarchii.

Trzymam za niego kciuki i nie zamierzam tego ukrywać. Od czasu do czasu mógłby z naszych szkółek trafić się jakiś diament. A nie dzieje się to przesadnie często.

5 polubień

spodobał mi się komentarz pod artykułem Daily Mail:

Just keep him grounded… no dancing, well away from social media, no fast cars and teach him that when a girl says “no” she means “no”.

6 polubień

Właśnie obczaiłem, że chłop ma już 20 lat. Myślałem że jest młodszy. Dla porównania Gomez w jego wieku zaliczył 31 występów w sezonie w tym 5 w LM, w tym większość wychodził w podstawowym składzie, a gdyby nie kontuzje było by więcej.
Ciekawe jak jego rozwój się potoczy.

I przykład Gomeza powinien Ci pokazać że to ile ma lat i ile ma meczów rozegranych nie ma kompletnie nic do znaczenia, patrząc na to jak Joe w ostatnich latach się prezentuje. Oby tylko Jarrelowi zdrowie dopisywało, to na pewno będzie dostawał szansę gry, bo po Virgilu i Konate moim zdaniem to nasz 3 obrońca w hierarchii. Liga Europy to doskonala szansa żeby się chłopak ogrywał.

1 polubienie

Oczywiście, że ma znaczenie. Bo Quansah gdyby był prawdziwym kozakiem na miarę Colwilla to w wieku 20 lat miałby już za sobą sezon na wypożyczeniu w jakimś Championship chociażby i nie byłby anonimowym gościem. Póki co stawiam go obok takich eksperymentów jak Philips i Williams, ale niech pracuje dalej i udowadnia, że drzemie w nim potencjał. Po sezonie będzie weryfikacja na jakim etapie kariery jest i czy ma tutaj przyszłość. Bo Williamsa i Philipsa też tutaj forumowicze chwalili, a czas zweryfikował ich rozwój i poziom gry.

3 polubienia

Wydaje się, że łatwo wpasować jakiegoś średniaka do obrony i system jakoś funkcjonuje. Prawdziwy test przyjdzie,kiedy znów będziemy grać wysoką obroną i ten właśnie będzie musiał się ścigać z przeciwnikiem. Czy nadąży, wyłuska piłkę, będzie krył na radar czy wjeżdżał w nogi? Jak zareaguje na prostopadłe piłki rywala? Poprzepycha się z rywalem czy da się zdominować? Nie widać tego podczas meczu, ale na Internecie pełno filmików jakie toczy np Haaland z obrońcami. Jak napastnicy walczą fizycznie z napastnikami. To są prawdziwe testy.
Narazie to występy poprawne ale takie notowali też Wijnaldum i Hendo na obronie. Najważniejsze że dostanie wiele szans w tym sezonie, wszystko zależy od niego, jest w dobrym wieku.

4 polubienia

Virgil w wieku 23 był częścią składu Celticu rozpalonego przez Legie.

11 polubień

Dobrze, że nie ściągnęliśmy Virgila, bo przecież on w tym wieku to był poza orbitą zainteresowań poważnych klubów. Ehh… :neutral_face:

Mi się wydaje czytając Twoje posty na forum, że Ty jedyną wiedzę i “zmysł obserwacji” o piłce to masz w fifie lub fmie.

4 polubienia

@ManiacK
Nie musisz się ze mną zgadzać, każdy ma prawo do swojej opinii. Moja jest taka, że się wstrzymuję z ocenianiem skali talentu Quansaha po paru fajnych meczach, bo Williams i Philips też byli tutaj na forum prognozowani na fajne uzupełnienie kadry, mieli fajne i spokojne mecze bez głupich błędów, a wyszło jak wyszło. Ja nie mówię, że z gościa nic nie będzie, tylko ja się wstrzymuję z tym zachwycaniem się, sezon go zweryfikuje czy będzie kolejnym Williamsem czy kimś więcej.

Ponadto:

  1. Gość ma już 20 lat, a w seniorce nic nie pograł;
  2. Ma doświadczenie tylko z Ligue One.

To nie są argumenty które go całkowicie wykluczają z poważnej piłki bo już nie takie kariery były, ale dają jakiś obraz na jakim etapie ten zawodnik być może jest.

Van Dijka ściągnęliśmy gdy stał się topowym obrońcą, więc w zasadzie nie wiem o co ty do mnie pijesz w kontekście Holendra. Virgil w wieku 23 lat nie nadawał się na poziom LFC, to chyba zrozumiałe. Czy Quansah nadaje się na poziom LFC? Nikt tego nie wie.

Możesz sprawdzić moją wiedzę. Ja z twoimi postami też nie zawsze się zgadzam, ale twojego poziomu wiedzy o piłce nie komentuję. Niskie zachowanie i bardzo powierzchowna analiza, a to niby ja mam problem ze “zmysłem obserwacji” :slight_smile:

@CzerwonyBartek Van Dijka z Celtiku za nic bym nie chciał do LFC. Ale w Premier League zajebiście się rozwinął na miarę topowego obrońcy. Problem w tym, że Holender się sprawdził, a Quansah to kot w worku.

Żeby było jasne, ja nie prognozuję z góry że Quansah będzie kolejnym Williamsem, po prostu widzę jego przeszłość i miał jedynie sezon w League One. Więc na chłopski rozum póki co się nim zanadto nie podniecam i się wstrzymuję z ocenami. Czas go zweryfikuje. Może to niczego nie oznacza, bo Dele Alli wypływał z MK Dons, ale ja po eksperymentach pokroju Williams czy Philips poczekam z ocenami. Zapowiada się fajnie ale już tacy byli.

Gdybyśmy tego Quansaha kupowali a nie brali z akademii to również bym narzekał. A tak mamy nową nadzieje na dobrego gracza z akademii. Absolutnie się nim nie jaram. Ale może akurat będzie kolejnym obok Trenta i Jonesa zawodnikiem z akademii który coś pokaże w składzie i będzie faktycznie jego integralną częścią. Nie udało się z N. Williamsem czy H. Wilsonem czyli innymi młodymi swego czasu talentami, które nie przebiły się pod Kloppem a z różnych względów bardzo na nich liczyłem. Może uda się z Quansahem. Oby jedynie nie był zmuszony do częstego i w porywach przyzwoitego grania bo LFC potrzebuje jakości na teraz. Jeśli ma grać, to niech to będzie wynik imponujących postępów a nie problemów kadrowych.

1 polubienie

O to mi cały czas chodzi, że sezon go zweryfikuje, ale póki co gość ma u mnie status kolejnego Williamsa i Philipsa. Dodatkowo na moją opinię wpływa fakt, że gość jeszcze nic prawie nie grał na poziomie seniorskim. Ale ostatecznie weryfikacja bedzie po sezonie. Wtedy albo będzie już następcą Matipa albo kolejnym odpadem do grania na zapleczu ligi albo Ligue One.

Póki co to fajna ciekawostka że 20 latek który ostatnio grał w Ligue One nieźle sobie radzi na poziomie PL. Ale jak tutaj czytam co niektórych to już mowa jest o wielkim talencie. Zobaczymy. Wielkimi talentami są Gvardiol czy Colwill którzy rozegrali już sporo meczów na poziomie seniorskim nie przekraczając 20 lat. Dotychczasowy dorobek Quansaha obok nich no jest praktycznie żaden.

Kibicuję mu i trzymam kciuki oczywiście. Przecież zdolny zawodnik to pożytek dla klubu. Po prostu w związku z rozczarowaniami w poprzednich latach z karierami innych młodych zawodników wstrzymuję się z pochlebstwami.

1 polubienie

Tylko nieliczni obrońcy pokazują swój potencjał w wieku poniżej 20 lat, większość dopiero “raczkuje” piłkarsko w tym czasie na tej pozycji.
Chłopak ma dobre warunki fizyczne, dobrze wygląda z piłką przy nodze, dać mu czas i minuty na rozwój i czas pokaże w którą stronę pójdzie jego kariera. Zawsze im więcej ludzi z akademii w składzie tym lepiej.

7 polubień

Wrzucam, bo na głównej zniknie w gąszczu newsów zaraz.

Ktoś wie co ze zdrowiem Jarrela po meczu z Wilkami?

Jestcw kadrze na Lask, nie ma żadnego info o kontuzji. To raczej jakies skurcze czy sprawy zmęczeniowe, pierwszy mecz w PL dał się we znaki

1 polubienie

Piękny obrońca nam wyrasta powiem wam

1 polubienie

Rośnie z każdym meczem. Przyszłość klubu.

Teraz może niektórzy zrozumieją, dlaczego klub nie szukał na siłę nowego ŚO.

1 polubienie

Dla mnie zawodnik meczu

1 polubienie