Jarell Quansah

I tu właśnie pojawia się pytanie. Czy kupować ŚO do 1 składu? Czy obrońcę w miejsce Matipa i jako nr 5 zarazem. Virgil, Konate, Quansah, Gomez, i nowy nr 5. Ja wiem, że najlepiej kupić kogoś pewnego ( zdrowego ) do 1 składu. Jednak może to właśnie od przyszłego sezonu Quansaha zrobić etatowym obrońcą obok Virgila? On widać póki co, że zdrowie ma, Konate musi uporać się z mini urazami. Jednak czy to mu się uda? Taka budowa ciała jego. Ja bym z jednej strony nie chciał aby ktoś nowy zabierał minuty Jarellowi, ale z drugiej najważniejsze jest to aby zespół był mocny.

Ja bym proponował tego Yoro. Bardzo młody, ale już na dobrym poziomie. Wtedy mielibyśmy Virgila, Konate, Quansaha i Yoro. Gomez jako rezerwowy boczny obrońca i w razie czego opcja na środek.

No fajny chłopak, dobrze że jest taki talent w klubie, ale jedyne co on zmienia w kwestii transferów, to fakt że teraz wystarczy kupić tylko 1 kozaka na ŚO zamiast 2.
Virgil na 32 lata, Konate to szklanka, a Gomez to już zasadzie zmiennik na boki obrony. Kolejny wysokiej klasy środkowy obrońca jest bez dwóch zdań potrzebny.

6 polubień

Quansah może imponować spokojem, pewnością siebie, gra naprawdę dobrze.
Jednak na dzisiaj mamy 5 obrońców na 4 pozycje, przy kartce czy chorobie nie mamy żadnej rotacji, pomijając graczy typu Chambers. Matip wypadł do końca sezonu, Andy i Kostas jeszcze na kilka tygodni, uwazam, że rozsądnie byłoby sprowadzić dobrego obrońcę. O Quansaha się nie martwmy, jeśli się będzie dalej tak rozwijał to i tak wskoczy do składu.

1 polubienie

Już tą zimą powinno się kupić jednego obrońcę, po co czekać do lata?

W razie czego mamy jeszcze JEGO

5 polubień

Dokładnie. Matip będzie niedostępny do końca sezonu a potem i tak odejdzie. Konate też wielkim okazem zdrowia nie jest i wiadomo, że potrzebuje rotacji. No a Gomez to de facto rezerwowy prawy obrońca a awaryjnie też lewy. Nowy stoper jest po prostu niezbędny. Odpukać , kontuzja Konate i van Dijk z Quansahem będą musieli grać praktycznie bez zmiennika

2 polubienia

Długie piłki gra na poziomie van Dijka. Niesamowite są te długie przerzuty.

3 polubienia

Wraca Robbo i Gomez ma mniej o 1 pozycję do obstawiania. Bradley zresztą pokazuje, że daje radę na prawej, jako zmienik Trenta, więc w sumie można powiedzieć, że 1,5 pozycji mniej. W porównaniu do wiadomego sezonu, można śmiało stwierdzić, że tragedii nie ma. Nawet w razie kontuzji 1 ŚO zostaje nam 3, jest ten Gomez (którego forma rośnie) a i Quansah to talent do oszlifowania.

Kurdę zapomniałem dopisać :smiley:

Oczywiście, wiadomo, że przydałby się jeszcze 1 ŚO już teraz, żeby go wdrażać za Matipa, ALE, trzeba brać realistycznie pod uwagę, że w ziemie jest cholernie trudno kupić dobrego zawodnika. A już najcholerniej właśnie środkowego obrońcę. W zasadzie, jeżeli ten obrońca nie ma klauzuli odstępnego, to jest to wręcz niemożliwe.

1 polubienie

Ja wiem, że Gomez ostatnio gra dobrze, ale nie zapominajmy, że na środku obrony on jest bardzo słaby. Pan elektryk

1 polubienie

Najlepsze swoje występy notował na środku obrony jako partner Van DIjka w mistrzowskim sezonie 19/20. To był top, więc się nie zgodzę.

2 polubienia

Ale to bylo kilka lat temu, ostatnio Joe na ŚO wygląda niepewnie, mając tendencję do wylewów.
Wolę go rozpatrywać jako bocznego obrońcę, gdzie wygląda bardzo dobrze.

To było dawno temu. Zwłaszcza w poprzednim sezonie dokładnie widzieliśmy jakość występów Gomeza na środku obrony i to jest bardziej miarodajne niż to, że 4-5 lat temu dobrze się prezentował

No bo ostatnie lata miał ciężkie, teraz zagrałby na ŚPD i dałby radę.

Ale to nie wynikało z tego na jakiej grał pozycji tylko z jego dziadowskiej formy.

Pany, jak to wyszło z tym Burnley? Bo widzę, że do motm punktów nie zbiera.

Widocznie byli lepsi. Rozumiesz co oznacza po angielsku Man of the match?

Występ poprawny, był pewny z piłką przy nodze, nie ustrzegł się jednak jednego/dwóch błędów, raz gdy próbował wybić piłkę głową i nabił tym samym piłkarza Burnley, przez co było sam na sam i raz też źle się ustawił przy sam na sam Fofany, ale ogólnie występ poprawny

1 polubienie

Quansah nie miał łatwego życia, bo grał po stronie TAA, a co za tym idzie miał 1,5 etatu do zapełnienia w obronie. Sam Konate kiedyś wspominał, że po niektórych meczach jest znacznie bardziej zmęczony przez to, że TAA operuje wyżej i trzeba pokryć większe przestrzenie na boisku.

Dla mnie Jarell solidne zawody, jednak na wyróżnienie za mało. Pewnie byłby noszony na rękach na forum, gdyby strzelił gola po zgraniu Van Dijka. Jednak gdybać nie ma co, po prostu wejście Elliotta przyćmiło niektóre solidne występy.

1 polubienie

Jarell to młody chłopak z praktycznie zerowym doświadczeniem. Popełni jeszcze wiele błędów, strzeli pewnie samobója, zawali jakieś bramki, ale takie życie obrońcy. Najważniejsze, że jest młody i zdolny wychowanek, który świetnie zastąpi odchodzącego Matipa i nie trzeba mieć obaw, gdy wypadnie van Dijk czy Konate, że wejdzie jakiś Rhys Whilliams czy inny Nat Phillips.

Za młodego i zdolnego ŚO trzeba wydać kupę kasy, Quansah pozwoli zaoszczędzić ładne kilkadziesiąt milionów. Idealna opcja dla każdego trenera.

3 polubienia

Brawo Quansah
https://www.meczyki.pl/sportbuzz/najwyzsze-wzrosty-wartosci-od-grudnia-2023-w-ligach-top10-wg-football-benchmark/310902

2 polubienia