Joël Matip

Temat założony specjalnie z myślą o nieprzeciętnym Kameruńczyku, Joëlu Matipie.

“This man is amazing, incredible, true legend” - V. van Dijk

W tym sezonie póki co nasz najlepszy środkowy obrońca. Świetne wyprowadzenie piłki potrafi rozegrać piłkę lepiej niż nasz niejeden pomocnik.

2 polubienia

Nie rozumiem, co zrobił Matip, tracąc miejsce na rzecz Konate. Już drugi mecz ligowy z rzędu. A przecież Kameruńczyk był z reguły najlepszy w defensywie plus dawał wiele ekstra w rozegraniu. Konate jest młodszy i rozumiem, że to przyszłość klubu, ale na tu i teraz to Matip powinien grać, kiedy tylko mu zdrowie pozwala.

Bo Konate tez musi sie kiedys ogrywać zgrywać z VVD?. Bo jest rotacja składu zeby ich nie zajechac?

To rotacja chyba jest po to, żeby obromv w najlepszej formie odpoczął sobie z Preston, a nie z MU i Brighton.

A czy Konate zagrał źle z MU? :wink:

Na YouTubie jest film z wyciętymi wszystkimi jego kontaktami z piłką. Noi oglądając na chłodną ten film, widać ze to nie był najlepszy występ. Duża niedokładność, sporo niepewnych interwencji, sporo piłek wyrzucał pod nogi graczy United.

Pisałem już zresztą wcześniej, gdyby United nie było wtedy tak rozbite to te złe interwencje byłoby widać wyraźniej.

Wczorajsze podania Matipa w meczu palce lizać. W niektórych momentach gdy wprowadzał piłkę to zawstydzał naszych pomocników. Moim zdaniem Joel podania prostopadłe ma dużo lepsze od naszego dzika. Mam pytanie czy ktoś pamięta 50/60 metrowe crossy w wykonaniu Matipa w jakimś meczu?

Raczej podział jest taki, że długie piłki gra Van Dijk, a Matip jest odpowiedzialny za wyprowadzanie piłki przy pomocy prostopadłych podań albo “idzie na przygodę” czyli zaczyna swoje słynne rajdy z piłką. Pewnie wynika to z tego, że crossy Van Dijka są znakomite, a Matip jest moim zdaniem najlepiej wyprowadzającym piłkę obrońca w Premier Leaguea, jeżeli chodzi o prostopadle podania czy drybling.

4 polubienia

Gdyby ten chłop miał końskie zdrowie to nie nie wiem czy Virgil byłby aż tak lobbowany na Boga. Matip czasami gra tak jakby miał mózg wielkości wiadra. A te jego wejścia do przodu… niech się ofensywni uczą jak się kiwa obrońców bo poza Mo nikt nie potrafi balansem ciała tak wymanewrować obrony jak Joel.

7 polubień

Również nie rozumiem zachwytów tylko nad Virgilem jak Matip jest świetny i daje dużo ekstra w ofensywie. Van Dijk był świetny wcześniej, teraz dobry/bardzo dobry. Moim zdaniem nr 1 obecnie to Joel Matip i pod Niego powinno dobierać się partnera. Z pewnością gdyby nie kontuzje to mógłby być jeszcze lepszy i najlepszy na świecie chociaż i tak jest w top obrońców.

Matip ostatnimi czasy imponuje mi najbardziej z naszego bloku obronnego. Świetnie czyta grę, często wyprzedza rywala, do którego kierowana jest piłka, bierze się za rozgrywanie. Czasami uda mu się nawet dojść do sytuacji strzeleckiej - niestety zazwyczaj z mizernym skutkiem. Niemniej, gość wykazuje się mega koncentracją i potrafi szybko dopasować stopień ryzyka zagrania do boiskowej sytuacji. Profesor.

7 polubień

Gorzej, że nie potrafi bronić wrzutek po stałych fragmentach i z akcji też zostawiał non stop Trenta na dwóch przeciwników. Jak nie pozwalamy na rożne czy wolne z 30m to wtedy jego gra jest super, bo fajnie wprowadza piłkę. Gorzej jak jednak ktoś w końcu dostanie ten stały fragment i wtedy tracimy głupie bramki.

@down

Aleś błysnął teraz. Jako jeden z najwyższych chyba powinien potrafić wybić piłkę. A jakoś dziwnie często nawet nie podskoczy i ta piłka przelatuje nad nim, nie mówiąc już, że sie nie ruszy 2m, żeby skoczyć tam gdzie leci piłka. Jakoś Virgil albo Lovren potrafili sie tak ustawić , żeby piłkę wybić.

1 polubienie

A to nie wiedziałem ze przy stałych fragmentach broni tylko Matip a nie cała drużyna, gdzie krycie zazwyczaj jest strefą a nie jeden do jednego

Joel obecnie nasz najlepszy stoper. VVD nie jest tym samym zawodnikiem, sprawia wrażenie słabo przygotowanego fizycznie, jakiś taki mocno zmęczony i stracił coś z mega pewności siebie. Matip niedoceniany jest.

Bez przesady. Matip to dobry obrońca, ale naprawdę wystarczy spojrzeć na jego gre głową, żeby zobaczyć jak dużo dzieli go od VVD. Mając taki wzrost naprawdę można od niego oczekiwać więcej w naszym polu karnym czy polu karnym przeciwników.

Że k… co? Na grę głową? Przecież to ze zdarzy się wybijać na oślep ale po skrzydłach to prosta zasada, Virgil często nawet nogą wybija na oślep, Matip to profesor o czym mówi cały świat. Opanowanie, gra główą, wprowadzenie piłki, ogólnie Virgil i Matip to para doskonała

1 polubienie

Ty w ogóle czytasz? On nie potrafi skakać i sie dobrze ustawić do wrzutki. Zobacz, że w wiekszość straconych bramek po wrzutkach jest zamieszany Matip. I kiedys zanim przyszedl Van Dijk, to non stop tracilismy bramki w końcówkach po wrzutkach. Widzisz jakąś zależność czy nie bardzo?
I nikt tu nie mówi o walorach ofensywnych, bo te ma na topowym poziomie. Czym lepsza drużyna i gra po ziemi tym lepszy sie wydaje Matip. Problem jest z takimi WBA, Burnley itd.

2 polubienia

Wielokrotnie w tym sezonie Matip popełniał już błędy w ustawieniu do górnych piłek. Mijał się z centrami czy pozostawia dużo pola przy wrzutkach.
Chyba najlepszy przykład to poprzedni mecz właśnie z Brentfordem, gdzie straciliśmy praktycznie identycznie 2 bramki, bo Matip fatalnie się ustawiał do dośrodkowań. Niewiele lepiej jest też przy górnych długich podaniach prostopadłych gdzie również zdarza mu się trzymać linię za długo i potem nie zdążą z asekuracją Trenta.