Jordan Henderson

@kuczq
Lecąc klasykiem:
https://www.youtube.com/watch?v=M7VlRUQlvXo

O widzę że dziś grillujemy naszego kapitana.
Poczekajmy na jakiś dobry mecz i znów wrócimy do legendarnego Hendo :grinning:

Hendo jaki jest kazdy wie, nie jest słaby, nie jest wybitny, wygrał los na loterii że został kapitanem i dlatego wciąż tu jest. Ale kilka trofeów wygrał i miejsce swoje w historii ma.

I to jest najsmiesznejsze, czlowiek , ktory rozegral 3 dobre sezony ma swoje miejsce w historii, bo znalazl sie w danym miejscu w dobrym czasie.
Nawet bym sie tak bardzo nie denerwowal, żeby nie to, że dostal kontrakt na 4 lata, gdzie za 2 to jesli bedzie grał w podstawie to tylko będzie osłabieniem. On juz nie ma tej pary w silniku, Milner wiecej biega od niego, a co dopiero bedzie za 2 lata. Chyba, ze bedzie grał typowego DM i tylko rozrzucał na boki piłke, tylko na DM to też mu średnio szło.

Trudno, żeby piłkarz, którzy nie nadąża obecnie w pressingu był w stanie zaryglować srodke pola na DM.

Widać, że w niektórych meczach nawet Fabinho nie daje już rady (ostatnio nawet częściej), a co dopiero nasz sympatyczny kapitan za rok czy dwa.

Pamiętam jak na fejsie, na grupie, pisałem, że śmieszy mnie kontrakt dla Hendo na 4 lata, z taką tygodniówką dla przeciętnego zawodnika.
Zostałem zjedzony, że legenda, że najlepszy kapitan w historii i wybitny piłkarz :joy:

1 polubienie

No i miałeś rację, nie mogę na niego patrzeć… poprawia piłkę przed podaniem po 10 razy jak amator i wiekszosc podań do tyłu… NOSZ K•••A

Jego podania są twarde, mocne, w kozioł, ma słaby przegląd pola i po prostu źle rozgrywa.

Nie mam zamiaru kopać leżącego, bo koń jaki jest, każdy widzi, ale dziś ponownie Matip jedną akcją w rozegraniu i przygotowaniu sobie piłki do strzału, nawijając po drodze z 3 piłkarzy rywala, zezłomował Hendersona. Na ten moment Jordan to największy hamulcowy tej drużyny. Chłop jest po prostu statystą, abyśmy tylko w 11 wyszli na boisko.

1 polubienie

Jeśli uważasz, że Henderson nie potrafi rozgrywać i ma słaby przegląd pola to ja dziękuję za taką dyskusję. Nie składałeś czasem CV by zostać trenerem repry? Bo widzę, że dobry specjalista z Ciebie. Jak wszyscy trenerzy, analitycy i tak dalej musieli się mylić, że mimo to jak Henderson rozegrał prawie 600 meczów w profesjonalnym futbolu, nie zauważyli tego co Ty napisałeś. Toć to jacyś szaleńcy muszą być…


Co do dziś…Rywale przez większość meczu grali w niskim bloku, niskim pressingu. Był czas aby dwa, trzy razy przyjąć piłkę. @Maaaciek - Pamiętaj, że jego gra uzależniona była i jest od partnerów z zespołu. To nie zespół Barcelony 08/09 gdzie elastyczność, zwinność, ruchliwość i umiejętność wykorzystania wolnych stref była chyba najlepsza w historii futbolu. To też nie FIFA ziomek…

Hendo gra owszem przeciętny sezon, ale nie gra źle. Ja gościa obserwuje jeszcze z czasów gry w Sunderlandzie gdzie jako młody facet grał na skrzydle, nieporadnie próbując dryblingu, ale zawsze coś z tego wychodziło. Kiedyś nawet wrzucałem analizy na forum, a jedna chyba się i na głównej ukazała…
Jak Cattermole doznał kontuzji przeszedł do środka i wtedy zaczął błyszczeć. Przecież sam sir Alex Ferguson chciał go jako następce Scholesa ( a później jak wiemy ten musiał wrócić z emerytury), ale ostatecznie United go nie kupiło bo sztab medyczny i analitycy uznali, że Hendo “krzywo” biega. Ostatnio czytałem że SAF podziwia Jordana i żałuje, że nie sprowadził go na Old Trafford.
Kiedyś napisałem że: " Rok, dwa i będziemy dziękować Commoliemu, za to że wynalazł nam taką perełkę jaką jest Henderson. Będzie wart dwa razy więcej niż te 16 milionów funtów, a to jak oddaje cząstkę siebie i z jaką pasją gra dla The Reds przełoży się na zaangażowanie innych piłkarzy i doprowadzi do sukcesu". Nie myliłem się.

Nie przesadzajcie też, w porównaniu do meczów z Chelsea czy dwumeczu z Leicester dziś Hendo zagrał przyzwoicie i na poziomie. Aczkolwiek macie racje, wcześniejsze mecze były bardzo słabe.

1 polubienie

Czasami mnie Hendo również irytuje ale raczej rzadziej niż częściej.
Dzisiaj siedziałem w pierwszym rzędzie i powiem tak panowie, to jest kapitan pełną gębą. Ustawia drużynę, przede wszystkim trzyma dyscyplinę, mówi komu jak ma się ustawić, kiedy się włączyć, kiedy odbudowywać pozycje za kogoś, nie no ten człowiek to taki „megafon” Kloppa, naprawdę jestem pod wrażeniem

1 polubienie

Ale to rozegranie 600 meczów oznacza, że posiada przegląd pola i potrafi rozgrywać? Bo taki można wyciągnąć wniosek z tego co piszesz, gdy tymczasem liczba spotkań nie ma nic do rzeczy w przedmiocie umiejętności. Milner rozegrał jeszcze więcej. Czy to czyni go wirtuozem? Zdecydowanie nie. Po prostu solidny, ogólnie dobry zawodnik, na którego można liczyć.

1 polubienie

Nic do Hendo nie mam, bo nie jest jakiś tragiczny jak tu ludzie piszą, a powiedziałbym solidny z przebłyskami i tyle. Potrafi dyrygować zespołem i przekazywać trenera instrukcje oraz je wdrażać.
Mimo wszystko szkoda Gerrarda, że nie dał sobie jeszcze jednego roku wtedy pograłby jeszcze parę lat i trafiłby w ręce Kloppa. Ten zapewne tchnąłby w Stevego drugie życie. To był kapitan i piłkarz z prawdziwego zdarzenia. Ach pomarzyć i pogdybać fajnie czasami :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja z pytaniem, napisze mi ktoś i wyjaśni:
Co przemawia za Hendersonem?
Dlaczego pojawia się w pierwszym składzie?

Sam od długiego czasu się zastanawiam i nie widzę powodów.

Jedyne co mnie cieszy w tym występie że Klopp to widział i dokonał zmiany. Jordan powinien odpocząć od piłki, a Tiago (mimo że nie jestem jego fanem) zagrał jak profesor na jego pozycji.

Gdyby piłka nożna to była gra w która gra się tak jak robi to Henderson to nigdy nie zainteresowalbym się piłką nożną. Wejście Thiago i to jak zagrał jeszcze bardziej uwypukliło kontrast między ich umiejętnościami.

1 polubienie

Myślę, że kapitan powinien usiąść na ławce na dłuższy czas. Z całym szacunkiem ale jeśli Thiago i Elliott będą zdrowi to powinni być w kolejce przed Hendo w tej formie.

1 polubienie


xD

A propos naszego kapitana i jego ostatniej formy to przygotowałem porównanie jego statystyk na tle naszych wszystkich pomocników. Nie lubię krytykowania bez solidnych podstaw. Tutaj niestety takie są.

W zasadzie jeżeli rozpatrzymy tylko defensywnego aspekty naszych pomocników to Hendo wygląda kiepsko, żeby nie mówić tragicznie. To co najistotniejsze czyli skoki pressingowe- najsłabsze ze wszystkich naszych piłkarzy, znacznie poniżej średniej. Niestety przy innych statystykach defensywnych nie jest lepiej. Trochę lepiej przechwyty, ale generalnie wygląda lepiej tylko od Jonesa, jednakże znacznie gorzej od Thiago, Keity, Oxa, Millnera czy Fabinho.

W statystykach dotyczących transferu piłki wypada nieźle jeżeli chodzi o TOP 5 lig, ale już na tle naszych pomocników? Róźnie. W dokładniejszych statystykach się to bardziej rozmywa.

Natomiast jeżeli chodzi o przemieszczacie się z piłką to znowu jest jednym z najgorszych z naszych pomocników. Niezła liczba piłek progresywnych i tutaj czołówka, ale daaaleko za Thiago.
Stricte ofensywne statystyki są mało znacząca przy naszym stylu gry i w nich Hendo wypada względnie, ale również nie jakoś wybitnie na tle reszty. (Tutaj każdy nasz pomocnik wypada jako-tako). Milner i Thiago najsłabiej, aczkolwiek już Naby, Curtis i Alex wypadają od Hendo lepiej.

Jakie wnioski?
Thiago to jest Pan Piłkarz, od niego trzeba zacząć układania składu. Miażdżące statystyki.
Fabinho róźnie wygląda w statystkach defensywnych, trochę go pominąłem, ale mam wrażenie, że trochę się odbija to, że nie ma on żadnej konkurencji poza Millnerem, bo on mimo wszystko nie jest skałą.
Hendo ma swoją rolę do odegrania w klubie, może dać coś dobrego drużynie i nie ma co go skreślać, aczkolwiek nie wiem czy to jest rola, która przystoi kapitanowi oraz czy to jest rola na 4 lata kontraktu, który mu daliśmy, jeżeli traktować go jako defensywnego uzupełnienie to w tym momencie absolutnie się do tego nie nadaje, być może z Thiago i Fabinho obok, byłby w stanie dać więcej.

Z drugiej strony to nie wiem czy Elliott albo Keita nie dadzą nam po prostu więcej. I w defensywie i ofensywie.

Imo widziałbym to w tym momencie tak Thiago-Fabinho/Milner (albo ktoś kto potencjalnie przyjdzie w lato), i jako trzeci pomocnik Elliott, Keita i ewentualnie Hendo z Oxem i Curtisem walczącym o skład.

12 polubień

Mam nadzieję, że statystycy klubowi podsuwają te informacje Kloppowi. I mam też nadzieję, że taka wczesna zmiana w ostatnim meczu, to była po prostu reakcja na słabą grę Hendo, a nie oszczędzanie kapitana, żeby mógł zagrać 90 minut z Interem.

Na Inter chciałbym trójkę Fabinho-Thiago-Keita.

1 polubienie